Pokazy naukowe Akademii w Olsztynie. Eksperymenty i doświadczenia dla dzieci.

Pokazy naukowe (wcześniejsza nazwa „Fizyka dla Smyka”) to tytuł ciekawej oferty edukacyjnej dla szkół i przedszkoli przygotowanej przez Akademię (wcześniej Akademię Nauki) w Olsztynie. W jej zajęciach uczestniczyło już blisko 10 tysięcy dzieci ze 100 szkół i przedszkoli z naszego województwa. Co ciekawe, Akademia dojeżdża z pokazem do szkół i organizuje 45 minutowe zajęcia dla całych klas.

Pokazy naukowe Akademii mają na celu przybliżenie dzieciom tajemnic otaczającego nas świata poprzez zabawę i eksperymenty fizyczne. Gwiazdami pokazów naukowych są dzieci. W czasie 45 minutowego spotkania, pod opieką eksperymentatora Akademii, przeprowadzają kilkanaście ciekawych eksperymentów fizycznych korzystając z unikalnych zestawów edukacyjnych Akademii. Młodzi uczestnicy bawią się na tych zajęciach znakomicie.

Akademia przygotowała m.in. pokazy:

  • Magnetyzm i jego tajemnice – magnesy, przyciąganie i odpychanie, lewitacja przedmiotów w polu magnetycznym, elektromagnes, wykrywacz metalu, akcelerator magnetyczny …,
  • Światło i kolor – rozszczepianie światła, tęcza, zabawa z kolorami, peryskop, światło stroboskopowego, laser, iluzje optyczne, podczerwień i ultrafiolet, świat oczami owadów …,
  • Dźwięk – dźwięk zanika w próżni, koncert na grających rurkach, wzmacniacz dźwięków z … palca, burza w pudełku, jak zrobić krótkofalówkę, podsłuchujemy mrówki, pomiar dźwięku, modulator głosu,
  • Niewidzialne światło” – niewidzialne fotony, laserowa symfonia, koc z metalu grzejący bez grzałki, kamera termowizyjna w akcji, pomiary temperatury na odległość, światło UV – jak się chronić, test banknotów w świetle UV, jak działa ludzkie oko.
  • Robotyka Lego – budowa i programowanie działających robotów z klocków Lego ożywianych za pomocą komputera. Dla dzieci od 6 do 15 lat.
  • Show naukowe „Nauka to czy magia” – lustro a Leonardo da Vinci; rozmnażająca się woda; woda przybierająca kształt; ognio- i gwoździo- odporne balony; prawa fizyki, a bezpieczeństwo dzieci na lodzie.

Pokazy i użyte w nich materiały są w pełni bezpieczne. Eksperymenty prowadzone przez Akademię można zobaczyć w Centrum Nauki „Kopernik” w Warszawie. Cała różnica polega na tym, że Akademia przyjeżdża do szkoły lub przedszkola. Wcześniej należy jedynie ustalić termin i następujące warunki:

1. pokazy przygotowane są dla uczniów kl. I – VIII. Na specjalne życzenie przyjedziemy także do przedszkola z pokazami dla 5-6 latków. Scenariusze zajęć dostosowane są do wieku dzieci,

2. w każdym pokazie biorą udział całe klasy liczące od 17 do 30 dzieci. Mniejsze klasy łączymy,

3. każdy pokaz trwa 1 godzinę lekcyjną (45 minut). Pokazy odbywają się od dzwonka na lekcję do dzwonka na przerwę,

4. jednego dnia możemy przeprowadzić od 4 do 6 pokazów z jednego tematu w jednej placówce,

5. koszt uczestnictwa  jednego dziecka w pokazach wynosi 17 – 19 złotych.

Uwaga. Można także zamówić 2-3 godziny pokazów dla mniejszej ilości dzieci (1-74) za ryczałtową opłatą 1500-1700 zł.

Akademia w Olsztynie oferuje kursy efektywnej nauki, szybkiego czytania, technik pamięciowych i robotyki Lego. Absolwenci kursów Akademii należą do najlepszych uczniów w klasie, chętnie czytają, mają dobrą pamięć i koncentrację. Więcej o Akademii i jej ofercie dla szkół można znaleźć na https://www.efektywna-nauka.pl/oferta-dla-szkol-i-przedszkoli. Dzieci uwielbiają pokazy i zajęcia Akademii efektywna-nauka.pl w Olsztynie.

W celu zgłoszenia placówki na zajęcia użyj „Formularz zapisowy”. Należy wypełnić w nim wszystkie pola, w tym dane do faktury. Po wypełnieniu kliknij pole „Wyślij formularz”. Kopię zgłoszenia otrzymasz na adres mejlowy wpisany przez Ciebie w Formularzu.

 

Zachowujemy reżim sanitarny