„Od przedszkola do profesora” pokazy naukowe

„Od przedszkola do profesora” to nowy program pokazów naukowych opracowanego z myślą o przedszkolakach w wieku 4-7 lat.

Pokazy naukowe „Od przedszkola do profesora” mają na celu przybliżenie przedszkolakom tajemnic otaczającego nas świata poprzez zabawę i eksperymenty fizyczne. Najważniejszymi osobami w czasie pokazów będą dzieci. W czasie 40 minutowego spotkania będą się bawić i  pod opieką certyfikowanego edukatora Akademii przeprowadzą kilka ciekawych eksperymentów fizycznych. Dzieci bawią się na tych zajęciach znakomicie.

Program „Od przedszkola do profesora”  składa się z siedmiu oddzielnych zajęć, w czasie których dzieci odkryją i zgłębią tajemnice światła. Bawiąc się w małych naukowców, korzystając z ciekawych pomocy naukowych sprowadzonych przez Akademię z USA, dzieci poznają przyjacielskie fotony – cząstki światła; rozszyfrują tajemnice kolorów; dowiedzą się jak działa lustro i lupa; wywołają tęczę w sali; nauczą się robić sztuczki magiczne … za pomocą światła; zobaczą niewidzialne światło; zrobią pokazy laserowe i wiele innych.

Cykl pokazów „Od przedszkola do profesora” Światło” składa się z siedmiu oddzielnych warsztatów, na których dzieci będą odkrywać i zgłębiać tajemnice światła.
Tematy poszczególnych zajęć w cyklu „Światło”
1. Zajęcia pierwsze – „Co to takiego – światło ?”
2. Zajęcia drugie – „Kolorowy zawrót głowy”
3. Zajęcia trzecie – „Tajemnicze soczewki”
4. Zajęcia czwarte – „Oczy – nasze okna na świat”
5. Zajęcia piąte – „Figle migle ze światłem – czyli iluzje optyczne”
6. Zajęcia szóste – „Laserowa symfonia”
7. Zajęcia siódme – „Niewidzialne światło”.

Pokazy naukowe „Od przedszkola do profesora” zostały opracowane przez autora pokazów naukowych „Fizyka dla Smyka”, w których uczestniczyło już blisko 10 tysięcy dzieci ze 100 szkół i przedszkoli Warmii i Mazur.

Autor programu, tak uzasadnił  cykliczność programu dla przedszkolaków:

Pracując wcześniej w przedszkolach, zawsze po zajęciach zadawano mi pytanie – kiedy Pan do nas przyjedzie z kolejnymi zajęciami ? Niestety formuła pokazów „Fizyka dla Smyka” nie pozwalała mi na częstą ich realizację. Dlatego wymyśliłem nowy program. Tylko dla 4-7 latków.

Zajęcia realizowane będą podczas siedmiu spotkań: 1 raz w miesiącu lub jeden raz w tygodniu po 40-45 minut.

Koszt uczestnictwa jednego dziecka w pokazach wynosi 17-19 zł. Zajęcia w grupach przedszkolnych:

– minimum 3 grupy (i 60 dzieci) jednego dnia w Olsztynie lub

– 5 grup (i 100 dzieci) w przedszkolu poza Olsztynem.

Można też zamówić pokaz do mniejszej grupy za ryczałtową opłatą 1500 zł.

Pokazy i użyte w nich materiały są w pełni bezpieczne. Eksperymenty prowadzone przez Akademię można zobaczyć w Centrum Nauki „Kopernik” w Warszawie. Cała różnica polega na tym, że Akademia przyjeżdża do przedszkola.

Akademia w Olsztynie oferuje kursy efektywnej nauki, szybkiego czytania, technik pamięciowych i robotyki Lego. Absolwenci kursów Akademii należą do najlepszych uczniów w klasie, chętnie czytają, mają dobrą pamięć i koncentrację. Więcej o Akademii i jej ofercie dla szkół można znaleźć na https://www.efektywna-nauka.pl/oferta-dla-szkol-i-przedszkoli. Dzieci uwielbiają „Fizykę dla Smyka” i zajęcia z prof. Pytalskim z Akademii w Olsztynie.

W celu zgłoszenia placówki na zajęcia użyj „Formularz zapisowy”. Należy wypełnić w nim wszystkie pola, w tym dane do faktury. Po wypełnieniu kliknij pole „Wyślij formularz”. Kopię zgłoszenia otrzymasz na adres mejlowy wpisany przez Ciebie w Formularzu.

Zachowujemy reżim sanitarny