Obóz Sherlock Holmes i zaginione kryształy – obóz letni dla dzieci 2018

Kolejny raz spotykamy się z genialnym detektywem Sherlockiem Holmesem. Przed nami zagadka zaginionych kryształów. Do czego służyły? Jak bardzo są cenne? Komu zależało na ich zniknięciu? Na te oraz wiele innych pytań będziemy szukać odpowiedzi podczas obozu detektywistycznego. Przed nami przygody w lesie, spotkania ze zwierzętami, odpoczynek na łonie natury.Aby zapamiętać potrzebne informacje, poznamy techniki pamięciowe i poprawimy pracę naszego umysłu. Będą nam towarzyszyły gry i zabawy logiczne. Nauczymy się współpracy w grupie, bo każdy z nas ma inne zdolności i wiedzę. Będziemy się wspierać, a poprzez zabawę doskonalić umiejętność komunikacji i wyrażania emocji. Dowiemy się wielu ciekawych rzeczy o sobie i otaczającej nas naturze. Wieczorem zapomnimy o telefonach i telewizorze; będziemy czytać książki i zastanawiać się co przyniesie nowy dzień…

Tajemnicze kryształy

Bezcenne kryształy zostały stworzone w hucie szkła w Austrii, jako podarunek dla prezydentów i królów z całego świata. Okazali się jednak niegodni tego zaszczytu, bo były przeznaczone tylko dla ludzi honoru. Postanowiono przewieźć je przez Czechy i Polskę nad morze, następnie statkiem na biegun północny aby czekały aż świat stanie się lepszy. W czasie transportu do portu w Gdańsku, zaginęły w okolicach Olsztyna. Śledztwo zostało zlecone najlepszym detektywom z województwa. Akademia Nauki dowiedziała się, że człowiek wiozący kryształy zatrzymał się na noc w Janczarach i zniknął. Jedyny ślad, jaki po nim pozostał to średniowieczny kodeks rycerski.

Prawdopodobnie kryształy zostały ukryte na terenie ośrodka. Dlatego obóz został zorganizowany właśnie tutaj. Tutaj również przybędzie ktoś, kto będzie przewoził kryształy dalej. Musimy go uprzedzić , odnaleźć je aby nie wpadły w niepowołane ręce. Mogą tego dokonać tylko osoby godne tego zadania, przestrzegające dawnego kodeksu . W trakcie trwania obozu chcemy się przekonać czy dzieci sprostają wyzwaniu. Przed nami rozwiązywanie zagadek, poszukiwanie śladów oraz próby charakteru a wszystko to w pięknych okolicznościach warmińskiej przyrody.

 

obozy_i_kolonie_blisko_olsztyna.jpg

W programie:

 • poszukiwanie zaginionych kryształów,
 • gry i zabawy logiczne,
 • szyfrowanie wiadomości,
 • warsztaty technik pamięci dla dzieci,
 • leśne podchody z mapą i kompasem,
 • przejażdżka bryczką po lesie,
 • jazda konna na lonży z osobistym instruktorem,
 • ognisko i pieczenie kiełbasek,
 • kąpiele w jeziorze Wadąg pod nadzorem ratownika,
 • częste spotkania ze zwierzętami w mini zoo.

Opinie o obozie detektywistycznym Akademii:

Dziękujemy za świetną opiekę, rozrywki, elementy nauki, wypoczynek naszych dzieci. Dzieci wróciły bardzo zadowolone.

mama dwójki uczestników w wieku 7 i 10 lat

Super sprawa. Codziennie śledziłam na Facebooku jakie zajęcia ma córka na obozie. Przy okazji widziałam czy ubrania, które jej dałam pasują do pogody.

mama 7 letniej uczestniczki

To był prawdziwy obóz detektywistyczny. Były też próby i zagadki czarnej ręki! Dostałem nagrodę za znalezienie kryształów ukrytych przez panią Dorotę.

Jakub, 9 lat

Fajny był ten obóz. Podobało mi się wszystko, szczególnie mini zoo i jazda konna. Poznałam fajne koleżanki.

Ania, 8 lat

Metody pracy:

 • zajęcia integrujące grupę, pogłębiające relacje i współpracę wśród rówieśników,
 • komunikacja i wyrażanie emocji,
 • ekspresja twórcza,
 • warsztaty technik zapamiętywania i koncentracji,
 • na zakończenie dnia wieczorne czytanie dzieciom.

Najlepsze wakacje w Akademii to:

 • bogaty i doprecyzowany w szczegółach program,
 • wspaniali wychowawcy – certyfikowani trenerzy Akademii Nauki, na co dzień pracujący z dziećmi, bardzo cenieni przez dzieci i rodziców,
 • doskonała atmosfera i moc atrakcji dla dzieci,
 • dbałość o rozwój społeczny i intelektualny uczestników,
 • bezpieczny kontakt z przyrodą i zwierzętami w przepięknym gospodarstwie agroturystycznym,
 • 15 lat doświadczenia Akademii w edukacji dzieci i organizacji wypoczynku dzieci. Absolwenci prowadzonych przez Akademię Nauki kursów szybkiego czytania, technik pamięci, koncentracji, robotyki Lego, matematyki oraz eksperymentów naukowych „Fizyka dla Smyka” należą do najlepszych uczniów w klasie,
 • codzienne fotorelacje z obozu na Facebooku Akademii.

Pobyt

Wypoczynek blisko domu, bo 10 km od Olsztyna w przepięknie położonym wśród lasów Gospodarstwie Agroturystycznym Janczary nad jez. Wadąg. Posiada ono własne mini zoo zasiedlone przez lamy, daniele, pawie, świnkę wietnamską … i szkółkę jeździecką. Zobacz to na http://janczary.pl/spacer-wirtualny .

Mali uczestnicy będą zakwaterowani w eleganckich 2-3 os. pokojach z łazienkami.

Zajęcia będą odbywać się na zadbanych trawnikach, placach zabaw i mini zoo Gospodarstwa Janczary oraz w otaczających je lasach. Zawsze pod czujną opieką wychowawców.

Wyżywienie

Zapewniamy całodzienne wyżywienie dla dzieci. Cztery zdrowe posiłki codziennie przygotowywane przez doskonałych kucharzy Gospodarstwa Agroturystycznego Janczary.

Pobyt zaczynamy od obiadokolacji. W dniu wyjazdu będzie śniadanie dla dzieci oraz impreza pożegnalna przy ognisku dla rodziców i dzieci. Będą kiełbaski do upieczenia w ogniu, chleb ze smalcem i kiszonymi ogórkami oraz pyszne janczarskie drożdżówki.

 

letnie_obozy_olsztyn.png

Termin

08 – 14 lipca 2018 r.

Obóz zaczyna się w niedzielę o godz. 15-stej w Janczarach, 10 km od Olsztyna. Rodzice sami przywożą dzieci i sprawdzają warunki na miejscu. Wspólnie z dzieckiem obejmują pokój.

Obóz kończy się w sobotę o godz. 12. Rodzice odbierają dzieci.

Na zakończenie obozu zapraszamy rodziców oraz opiekunów na podsumowanie obozu. O godz 10.00 pakujemy walizkę dziecka i opuszczamy pokój. O godz. 10.30 zaczynamy uroczyste podsumowanie obozu przy ognisku. Do godz 12.00 miło spędzamy czas gawędząc o obozowych przygodach, piekąc kiełbaski, pijąc kawę i jedząc smakołyki przygotowane przez gospodarzy.

Cena

1285 zł za pełen obóz ze wszystkimi atrakcjami dla dzieci.

Oferujemy upusty przy zapisie do 30 maja 2018 r. Szczegóły poniżej w umowie do pobrania.

Liczba miejsc ograniczona.

Rodzice otrzymają fa vat upoważniającą do dofinansowania z zakładu pracy za wypoczynek dziecka.

Pobierz dokumenty potrzebne do zapisania dziecka na obóz:

 

Przy wniesieniu opłaty rezerwacyjnej przed 30 maja 2018 r. otrzymasz lekcję nauki jazdy konnej oraz prawo wskazania pokoju i przyjaciół, z którymi twoje dziecko ma mieszkać. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zobacz pozostałe oferty Akademii Nauki dla dzieci na wakacje.

 

Zobacz fotorelację z obozu detektywistecznego Akademii w Janczarach w 2017 r. na Facebooku Akademii – klikając Facebooku Akademii. W zakładce „Zdjęcia” umieściliśmy Album z obozów. Więcej zdjęć można znaleźć cofając się na „osi czasu” (wallu) do postów z lipca 2017 r. 🙂

Zachowujemy reżim sanitarny