Obóz detektywistyczny „Bądź jak Sherlock Holmes”. Wakacje 2019 dla 7-10 latków.

Kolejny raz spotykamy się z genialnym detektywem Sherlockiem Holmesem. Przed nami zagadka zaginionych kryształów. Do czego służyły? Jak bardzo są cenne? Komu zależało na ich zniknięciu? Na te oraz wiele innych pytań będziemy szukać odpowiedzi podczas obozu detektywistycznego. Przed nami przygody w lesie, spotkania ze zwierzętami w zamkowym zwierzyńcu, wizyta w „Bajkowy Świecie Kłobuka”, odpoczynek na łonie natury. Dowiemy się też czy w Zamku Karnity straszy?

Aby zapamiętać potrzebne informacje, poznamy techniki pamięciowe i poprawimy pracę naszego umysłu. Będą nam towarzyszyły gry i zabawy logiczne. Nauczymy się współpracy w grupie, bo każdy z nas ma inne zdolności i wiedzę. Będziemy się wspierać, a poprzez zabawę doskonalić umiejętność komunikacji i wyrażania emocji. Dowiemy się wielu ciekawych rzeczy o sobie i otaczającej nas naturze. Wieczorem zapomnimy o telefonach i telewizorze; będziemy czytać książki i zastanawiać się co przyniesie nowy dzień…

 

Obóz detektywistyczny dla dzieci w wakacje 2019 r.

Bezcenne kryształy zostały stworzone w hucie szkła w Austrii, jako podarunek dla prezydentów i królów z całego świata. Okazali się jednak niegodni tego zaszczytu, bo były przeznaczone tylko dla ludzi honoru. Postanowiono przewieźć je przez Czechy i Polskę nad morze, następnie statkiem na biegun północny aby czekały aż świat stanie się lepszy. W czasie transportu do portu w Gdańsku, zaginęły w okolicach Olsztyna. Śledztwo zostało zlecone najlepszym detektywom z województwa. Akademia dowiedziała się, że człowiek wiozący kryształy zatrzymał się na noc w zamku Karnity i zniknął. Jedyny ślad, jaki po nim pozostał to średniowieczny kodeks rycerski.

Prawdopodobnie kryształy zostały ukryte na terenie zamku. Dlatego obóz został zorganizowany właśnie tutaj. Tutaj również przybędzie ktoś, kto będzie przewoził kryształy dalej. Musimy go uprzedzić , odnaleźć je aby nie wpadły w niepowołane ręce. Mogą tego dokonać tylko osoby godne tego zadania, przestrzegające dawnego kodeksu . W trakcie trwania obozu chcemy się przekonać czy dzieci sprostają wyzwaniu. Przed nami rozwiązywanie zagadek, poszukiwanie śladów oraz próby charakteru a wszystko to w pięknych okolicznościach warmińskiej przyrody.

W programie obozu Akademii:

 • poszukiwanie zaginionych kryształów,
 • gry i zabawy logiczne,
 • szyfrowanie wiadomości,
 • warsztaty technik pamięci dla dzieci,
 • leśne podchody z mapą i kompasem,
 • wyprawy do labiryntu „Bajkowy Świat Kłobuka”,
 • ognisko i pieczenie kiełbasek,
 • kąpiele w jeziorze przy zamku pod nadzorem ratownika,
 • częste spotkania z dzikimi zwierzętami hodowanymi w zamkowym zwierzyńcu.

 

Opinie o obozie detektywistycznym Akademii:

Dziękujemy za świetną opiekę, rozrywki, elementy nauki, wypoczynek naszych dzieci. Dzieci wróciły bardzo zadowolone.

mama dwójki uczestników w wieku 7 i 10 lat

Super sprawa. Codziennie śledziłam na Facebooku jakie zajęcia ma córka na obozie. Przy okazji widziałam czy ubrania, które jej dałam pasują do pogody.

mama 7 letniej uczestniczki

To był prawdziwy obóz detektywistyczny. Były też próby i zagadki czarnej ręki! Dostałem nagrodę za znalezienie kryształów ukrytych przez panią Dorotę.

Jakub, 9 lat

Fajny był ten obóz. Podobało mi się wszystko, szczególnie mini zoo i jazda konna. Poznałam fajne koleżanki.

Ania, 8 lat

Metody pracy:

 • zajęcia integrujące grupę, pogłębiające relacje i współpracę wśród rówieśników,
 • komunikacja i wyrażanie emocji,
 • ekspresja twórcza,
 • warsztaty technik zapamiętywania i koncentracji,
 • na zakończenie dnia wieczorne czytanie dzieciom.

 

Kadra obozu Akademii:


Kierownikiem obozu jest Dorota Trzcińska, certyfikowany kierownik obozów. Doskonały pedagog, animator czasu wolnego i trener efektywnej nauki w Akademii. D. Trzcińska będzie koordynowała pracą wychowawców obozu i dbała o dzieci w hotelu.
Obozy Akademii jako wychowawcy prowadzą certyfikowani opiekunowie z wyższym wykształceniem. Cenieni przez dzieci i rodziców pedagodzy pracujący w szkołach oraz w Akademii jako trenerzy kursów efektywnej nauki.
Śledź codzienne relacje z obozu na Fb Akademii: facebook.com/efektywnanaukaolsztyn.

Uwaga. Brak wolnych miejsc. Zapisy tylko na listę rezerwową. Osoby z listy rezerwowej otrzymają możliwość zapisu na obóz, jeżeli ktoś z wcześniej zapisanych zwolni miejsce.

Najlepsze wakacje w Akademii to:

 • bogaty i doprecyzowany w szczegółach program,
 • wspaniali wychowawcy – certyfikowani trenerzy Akademii, na co dzień pracujący z dziećmi, bardzo cenieni przez dzieci i rodziców,
 • doskonała atmosfera i moc atrakcji dla dzieci,
 • dbałość o rozwój społeczny i intelektualny uczestników,
 • bezpieczny kontakt z przyrodą i zwierzętami w zadbanym zwierzyńcu zamkowym,
 • certyfikat organizatora turystyki w woj. W-M nr 9/2016,
 • 15 lat doświadczenia Akademii w edukacji dzieci i organizacji wypoczynku dzieci. Absolwenci prowadzonych przez Akademię kursów szybkiego czytania, technik pamięci, koncentracji, robotyki Lego, matematyki oraz eksperymentów naukowych „Fizyka dla Smyka” należą do najlepszych uczniów w klasie,
 • codzienne fotorelacje z obozu na Facebooku Akademii.

Pobyt

Wypoczynek blisko Olsztyna. W przepięknie położonym wśród lasów 3 gwiazdkowym hotelu Zamek Karnity, 8 km od Miłomłyna. Hotel posiada piaszczystą plażę nad jeziorem. Na terenie Zamku znajduje się także park rozrywki „Bajkowy Świat Kłobuka” oraz hodowla pięknych danieli, jeleni, lam, dziczków i kóz. Zobacz to na http://www.karnity.pl/pl/.

Mali uczestnicy będą zakwaterowani w 4 os. pokojach z łazienkami w przy zamkowym murowanym budynku.

Zajęcia będą odbywać się na zadbanych zamkowych trawnikach i placach zabaw, plaży, zwierzyńcu oraz w otaczających lasach. Zawsze pod czujną opieką wychowawców.

Wyżywienie

Zapewniamy całodzienne wyżywienie dla dzieci. Cztery zdrowe posiłki (śniadania, obiady, podwieczorek i kolacje) codziennie przygotowywane przez doskonałych kucharzy Zamku Karnity.

Pobyt zaczynamy od obiadokolacji. W dniu wyjazdu będzie śniadanie dla dzieci oraz impreza pożegnalna przy ognisku dla rodziców i dzieci. Będą m.in. kiełbaski do upieczenia w ogniu.

Termin

od 30 czerwca do 6 lipca 2019 r.

Obóz zaczyna się w niedzielę o godz. 15-stej w Karnitach, 8 km od Miłomłyna. Dojazd „siódemką”. Rodzice sami przywożą dzieci i sprawdzają warunki na miejscu. Wspólnie z dzieckiem obejmują pokój.

Obóz kończy się w sobotę. Rodzice do godz. 10.00 sprawdzają walizkę dziecka i opuszczają zamkowy pokój.

O godz. 10.30 rozpoczyna się uroczyste podsumowanie obozu przy ognisku z udziałem obozowiczów i ich rodziców. Do godz. 12.30 piekąc kiełbaski, pijąc kawę i jedząc smakołyki przygotowane przez zamkowych kucharzy nastąpi podsumowanie obozu oraz uroczyste wręczenie dyplomów .

Cena obozu od 1 do 30 kwietnia:

1245 zł za pełen obóz ze wszystkimi atrakcjami dla dzieci. Cena obejmuje upust za płatność pełnej ceny do 30 maja 2019 r.

Od ceny odejmuje się dodatkowo upusty:
40 zł – rodzinny lub dla pracowników Michelin i Energa Obrót S.A. i/lub
35 zł – za kolejny wyjazd na obóz Akademii,
jeżeli są należne.

Szczegóły poniżej w zał. 1 „Informacja dla podróżnego przed zawarciem umowy”. Liczba miejsc ograniczona. Cena obozu w następnych miesiącach, po zakończeniu promocji, będzie wyższa.

Rodzice otrzymają fa vat upoważniającą do dofinansowania z zakładu pracy za wypoczynek dziecka.

Jak zapisać dziecko na obóz:

 1. Wypełnij i wyślij formularz zgłoszeniowy „Skontaktuj się z nami” znajdujący się na samym dole tej strony.
 2. Odbierz mail Akademii z linkiem do umowy.
 3. Wypełnij umowę, wygeneruj ją i wydrukuj. Razem z umową automatycznie wydrukują się 4 załączniki. Wypełnij „Kartę kwalifikacyjną” zał. nr 3 do umowy.
 4. Przyjdź do sekretariatu Akademii podpisać umowę i wpłacić przedpłatę 400 zł gotówką, kartą lub przelewem.
 5. Pozostałą część ceny obozu/ kolonii można dopłacić do 30 maja.

Dodatkowe informacje o obozie (wygenerują się automatycznie razem z wypełnioną przez ciebie umową. Możesz je podejrzeć przed wygenerowaniem umowy):

 

Zarezerwuj miejsce na obozie TERAZ i wskaż przyjaciół, z którymi twoje dziecko ma mieszkać w jednym pokoju. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Zobacz inne oferty Akademii dla dzieci na wakacje 2019 r.:

 

Zobacz fotorelacje z obozu detektywistycznego Akademii w latach poprzednich na Facebooku Akademii – klikając Facebooku Akademii. W zakładce „Zdjęcia” umieściliśmy Album z obozów. Więcej zdjęć można też znaleźć cofając się na „osi czasu” (wallu) Akademii do wakacyjnych postów z lipca 2015, 16, 17 i 18 r. 🙂

Uwaga. Brak wolnych miejsc. Zapisy tylko na listę rezerwową. Osoby z listy rezerwowej otrzymają możliwość zapisu na obóz, jeżeli ktoś z wcześniej zapisanych zwolni miejsce..