Jak to się zaczęło? Narodziny bohatera szczurka Anatola

O SZCZURKU ANATOLU POWIEŚĆ W ODCINKACH. Odc. 1

Urodził się w ciepłym gniazdku wyściełanym miękkimi ścinkami materiału i kawałkami włóczki. Jego mama dzielnie znosiła te wszystkie kawałki i skrupulatnie umieszczała w otworze pod podłogą. Nikt nie wiedział co dzieje się na strychu przy ulicy Ratuszowej. Tylko bardzo wrażliwe ucho mogło wychwycić cichutkie piski dochodzące spod spróchniałej, dębowej deski. Odgłosy były delikatne, zawsze radosne, gdy mama wracała aby nakarmić swoje maleństwa. Już od pierwszych chwil powtarzała swoim dzieciom:

– Bądźcie bardzo cicho, człowiek jest niebezpieczny! Jeśli was znajdzie  – zginiecie!

Maluszki rosły szybko, przytulały się mocno do siebie gdy mama wychodziła z kryjówki i bawiły radośnie gdy wracała do domu. Niektórzy powiedzieliby, że nie należały do ślicznych, milusich stworzonek, jednak dla swojej mamy były najpiękniejsze. Tak zaczęła się wielka przygoda Anatola. Anatola – szczurka, niezwykłego maleństwa, które zapragnęło zobaczyć świat.

 

Sponsorem szczurka Anatola jest:

Akademia w Olsztynie (wcześnie Akademia Nauki) organizator dobrych kursów dla dzieci z efektywnej nauki, szybkiego czytania, technik zapamiętywania i koncentracji. Akademia prowadzi także pokazy naukowe „Fizyka dla Smyka”, zajęcia robotyki Lego i programowania dla dzieci. W ferie i wakacje Akademia prowadzi półkolonie dla dzieci oraz cenione przez dzieci i rodziców obozy i kolonie.

Zachowujemy reżim sanitarny