Wspieraj turystykę. Wybierz voucher

Biura turystyczne i hotele  mają możliwość oferowania voucherów za imprezy turystyczne odwołane z powodu pandemii koronawirusa. Do korzystania z voucherów zachęca  Ministerstwo Rozwoju i Polska Organizacja Turystyczna, które wspólnie ogłosiły kampanię internetową #WybierzVoucher.

wybierz voucher

– „Voucher będzie ważny przez rok od dnia, w którym miała się odbyć impreza turystyczna lub w którym miało się odbyć wydarzenie, za które klient wniósł zapłatę. W przypadku wycieczek można też zmienić miejsce” – czytamy w komunikacie Ministerstwa Rozwoju na https://www.gov.pl/web/rozwoj/wybierz-voucher–podrozuj-pozniej. Ministerstwo utworzyło także specjalny adres mailowy koronawirus@pot.gov.pl,  na który można wysyłać pytania w w tej sprawie.

Akademia w Olsztynie również zapewni swoim Klientom atrakcyjne vouchery w przypadku wprowadzenia przez władze zakazu (a takiego nie ma) organizacji letnich obozów i kolonii dla dzieci, Vouchery Akademii będą ważne do końca wakacji 2021 r. (Jak banknoty) będą miały wartość równą kwocie wpłaconej na letnie obozy i kolonię w wakacje 2020 r. Voucherami będzie można płacić za obozy, kolonie, półkolonie i inne zajęcia Akademii po odwołaniu zagrożenia epidemicznego.

Do 15.04.2020 r. nie wprowadzono zakazu organizacji letnich obozów i kolonii dla dzieci w letnie wakacje. Jest on rozważany w związku z zagrożeniem epidemicznym. Władze nie ogłosił do tej daty takiego zakazu.

Zachęcam wszystkich do skorzystania z voucherów i nie odwoływania podróży. To rozwiązanie jest również bezpieczne dla każdego turysty, bo vouchery gwarantowane są przez system zabezpieczeń na wypadek niewypłacalności — powiedział Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju na https://www.gov.pl/web/rozwoj/wybierz-voucher–podrozuj-pozniej.

Zachowujemy reżim sanitarny