Ma 10 lat i komputer w głowie.

Olek ma w głowie komputer do liczenia. W kilka sekund prawidłowo obliczył sumę oczek 527 (pięciuset dwudziestu siedmiu) rzuconych przez siebie kości. Zrobił tak 8 grudnia 2018 r. na zajęciach szybkiego czytania i technik pamięciowych w Akademii Nauki w Olsztynie. Jest to nowy rekord sumowania kości w Akademii.

Uczestnicy kursów efektywnej nauki w Akademii Nauki w Olsztynie przy ul. Ratuszowej 3 rzucają kości, aby poszerzyć pole widzenia. Zaczynają od kilku kostek. Rzucają je, obserwują przez sekundę i zakrywają. Następnie z pamięci podają sumę oczek. W miarę sukcesu dodają kolejne kubiki. Typowi nastolatkowie bez treningu prawidłowo sumują 5-7 kości. Kursanci Akademii – paręnaście kości. Mistrzowie Akademii tacy jak Olek – kilkaset.

Aleksander (ze względu na RODO nazwiska nie podajemy) próbę bicia rekordu Akademii podejmował dwukrotnie. W sobotę 1 grudnia na próbie 508 kości mu się nie udało. Tydzień później jego trener Tomasz Charukiewicz podbił stawkę i dorzucił mu 19 kubików więcej. Olek podjął wyzwanie. Kupę kości wyrzucił dwiema rękami. Następnie zgarnął je na środek stołu i wyrównał linie na obrzeżach. Odwrócił głowę i po kilkunastu sekundach podał prawidłowy wynik.

Biciu rekordu Akademii przyglądali się pozostali uczestnicy kursu i trener. Policzenie wszystkich oczek zajęło im 25 razy dłużej niż Aleksandrowi. Suma oczek się zgodziła. Gratulacje! Olku, jesteś najlepszy.

A ty jesteś w stanie policzyć liczbę oczek widocznych na zdjęciu? Masz łatwiej niż Olek. Bo do zliczenia masz tylko 507 kubików.

Zachowujemy reżim sanitarny