Szybkie czytanie ze zrozumieniem, dobra koncentracja i pamięć dla uczniów kl. 3-4

9 i 10 latek ma dobre oceny, bo sprawnie czyta i pamięta

W Olsztynie zapraszamy uczniów klas 3 i 4 na fascynujące zajęcia w Akademii, w czasie których poznają niezwykłe postacie, wynalazki oraz wydarzenia. Dowiedzą się m.in. kim była Coco Chanel, czym zajmuje się street art i po co zbudowano Mur Berliński. Stosując techniki pamięciowe łatwo nauczą się słówek w języku obcym.
Na kursie „Europejska przygoda” będą eksperymenty naukowe oraz sztuczki magiczne zachęcające do zgłębiania przedmiotów ścisłych i ułatwiające naukę w szkole. Uczestnicy poznają m.in. budowę cząsteczkową materii, przyczyny wyginięcia dinozaurów i przez mikroskop cyfrowy zajrzą w gigantyczne oczy owadów. Dla zagorzałych matematyków będą zagadki logiczne, sudoku, kakuro oraz zabawy z kostkami.
Program kursu zawiera również ćwiczenia poprawiające koncentrację, naukę technik relaksacyjnych oraz zadania usprawniające pamięć. Uczestnicy będą żonglować własnoręcznie zrobionymi piłeczkami. W czasie przerw znajdą czas na pogadanie z przyjaciółmi z kursu czy ożywczy łyk zdrowej wody.
Stosowane na zajęciach gry i zabawy dydaktyczne odgrywają ważną rolę w kształtowaniu pojęć oraz utrwalaniu zdobytej wiedzy. Sprawiają dzieciom przyjemność i ułatwiają im zdobywanie nowych wiadomości. Gry zapewniają większą koncentrację oraz sprzyjają rozwojowi twórczości dziecięcej. Są ważnym czynnikiem integrującym dzieci.
Dzieciaki uwielbiają zajęcia w Akademii.

Opinie rodziców

  • Kurs rozwija umiejętności koncentracji i ułatwia lepsze zapamiętywanie np. słówek na lekcji angielskiego.
  • Dziecko zdecydowanie poprawiło swoje wyniki nauki w szkole

Opinia dzieci

  • Było fajnie! Nauczyłem się szybciej czytać. Trenerka była bardzo fajna. Mam nadzieję, że kiedyś się jeszcze spotkamy. Nauczyliśmy się z grupą grać w 33. To bardzo fajna zabawa.
  • Fajowo było. Myślę, że dużo się nauczyłem. Poznałem nowych kolegów.

Materiały:

Każdy uczestnik kursu otrzyma podręcznik kursu i dodatkowe materiały w cenie kursu.

Układ zajęć:

Kurs trwa 2 semestry (54 godziny).
Zajęcia rozpoczynają się na przełomie września i października.
Zajęcia odbywają się jeden raz w tygodniu (110 minut + 5 minut przerwy) w godzinach: 16.30-18.25.
Zajęcia odbywają się w 10-12 osobowych grupach. Sprzyja to zawiązaniu przyjacielskich relacji między uczestnikami i pozwala na bezpośredni kontakt trenera z każdym dzieckiem. W takich grupach dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach.
Kurs obejmuje 27 spotkań. Rodzice trzy razy uczestniczą w zajęciach razem z dzieckiem, aby poznać techniki efektywnej nauki stosowane przez trenera w czasie kursu. Dzięki temu będą mogli pomóc dziecku w nauce w domu.
W przypadku nieobecności na zajęciach (choroba, wyjazd, …) Akademia zapewnia bezpłatne konsultacje z trenerem kursu. Zgodnie z regulaminem zajęć Akademii odbywają się one raz w miesiącu dla minimum 2 dzieci w terminie uzgodnionym przez trenera z sekretariatem Akademii.

Opłata za kurs:

Opłata za kurs wynosi od 160 zł miesięcznie. W przypadku wpłaty jednorazowej oferujemy duży upust. Więcej o upustach, systemie ratalnym, cenach i dodatkowych korzyściach z uczestnictwa w kursach Akademii można znaleźć w zakładce „Dla kursantów”.

Zapisy:

Zapisy na nowy rok szkolny trwają od marca do października.

Prosimy o dokonanie rezerwacji miejsca na kurs pod nr tel. 89 521-87-45, e-mailem: akademia@efektywna-nauka.pl lub osobiście w sekretariacie Akademii przy ul. Ratuszowej 3/1