Szybkie czytanie ze zrozumieniem, dobra koncentracja i pamięć dla uczniów kl. 3-4

Opis kursu:

Dzieci wcielają się w rolę Galaktycznych Strażników Pokoju. Opanowują techniki radzenia sobie z własnymi emocjami i rozwijają swoje wewnętrzne zasoby. Oczywiście koncentracja, cierpliwość, dobra pamięć, sprawność czytania i myślenia są cechami każdego Rycerza Jedi, dlatego dzieci przez cały kurs intensywnie ćwiczą te umiejętności.

Priorytetem na kursie Mądre Dziecko jest poznanie i praktyczne zastosowanie narzędzi i technik, które pomogą dziecku w opanowaniu powiększającego się materiału szkolnego.

Najważniejszym dla nas celem jest nauczyć dzieci jak się uczyć oraz rozwinąć ich sprawność czytania, pamięć i koncentrację. Dzięki opanowaniu nawyków „naturalnego uczenia się”, nauka staje się łatwiejsza, daje więcej radości, a młodzi uczniowie zyskują większą pewność siebie w szkole. Dzięki treningom, dzieci sprawnie organizują materiał, którego się uczą, zaczynają biegle czytać oraz szybko zapamiętują potrzebne im informacje. Wprawiają się w robieniu uporządkowanych notatek, z których łatwiej powtarzać wiadomości. Rozwijają pamięć, dzięki czemu nauka wiersza, czy przygotowanie do klasówki zajmuje mniej czasu i jest przyjemniejsze.

Osnowę programu tworzą tematy prezentujące dzieciom wiedzę o otaczającym świecie. Dzięki eksperymentom i doświadczeniom w Dziecku budzi się pasja poznawania i fascynacji światem, zadawania pytań, a co za tym idzie – samodzielnego uczenia się.

Dziecko poradzi sobie w szkole i życiu, jeśli będzie posiadało wewnętrzne przekonanie „dam sobie radę, mam wystarczająco dużo zasobów, talentów, żeby sobie zawsze poradzić”. Dzieci słuchają krótkich bajek terapeutycznych, które wprowadzają je do rysowania i uświadamiania sobie swoich mocnych stron, zalet.

Ważnym elementem kursu są doświadczenia naukowe i gra RPG. Rozwijają one ciekawość dzieci i zainteresowania. Na każdych zajęciach kursanci przeprowadzają eksperymenty naukowe. Samodzielnie przeprowadzają doświadczenia przyrodnicze i odkrywają tajemnice fizyki i chemii. Doprowadzają do wybuchu wulkanu, badają napięcie powierzchniowe wody, produkują sztuczną krew lub lewitują przedmioty … w polu elektromagnetycznym.

Dzieciaki uwielbiają eksperymenty, ale jeszcze bardziej brać udział w przygodach gry RPG Akademii. Dla sukcesu w grze przełamują nieśmiałość towarzyską, same z siebie uczą się w domu z przedmiotów szkolnych, ćwiczą koncentrację, pamięć, wyobraźnię. Wykazują się ambicją i oporem w realizacji celów.

Siłę motywującą RPG do nauki świetnie ilustruje historia Julki. Na początku kursu była bardzo nieśmiała. Mówiła cicho patrząc niepewnie na swoje ręce. W czasie zajęć miała ze swoim zespołem tak zaprogramować swojego robota, aby ten pokonał wszystkie inne. Akcja wciągnęła wszystkie dzieciaki. Przekrzykiwały się, śmiały. Zabawa sięgnęła zenitu, gdy okazało się, że wszystkie zespoły osiągnęły ten sam rezultat. Propozycja trenera, aby wszyscy stanęli na podium nie zyskała akceptacji grupy. Wtedy Julka grzecznie przerwała argumenty trenera. Gestem uciszyła pozostałych uczestników i zaproponowała dogrywkę. Jej propozycja była genialna i została jednomyślnie przez wszystkich zaakceptowana. Julka została bohaterem i wpłynęła na losy gry. Wszyscy ją podziwiali.

Opinie rodziców

Kurs rozwija umiejętności koncentracji i ułatwia lepsze zapamiętywanie np. słówek na lekcji angielskiego
Dziecko zdecydowanie poprawiło swoje wyniki nauki w szkole

Opinia dzieci

Było fajnie! Nauczyłem się szybciej czytać. Trenerka była bardzo fajna. Mam nadzieję, że kiedyś się jeszcze spotkamy. Nauczyliśmy się z grupą grać w 33. To bardzo fajna zabawa.
Fajowo było. Myślę, że dużo się nauczyłem. Poznałem nowych kolegów.

Materiały:

Dziecko otrzymuje podręcznik i dodatkowe materiały sukcesywnie, w trakcie trwania kursu.

Układ zajęć:

Kurs trwa 2 semestry (60 godzin).

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu (110 minut) w godz. 16.30 – 18.25.

Plan zajęć dostosowujemy do kalendarza szkolnego.

Zajęcia w grupie 8 – 12 osób.

Kurs obejmuje 30 spotkań, w tym 6h warsztatów dla rodziców omawiających zagadnienia jak pomóc dziecku w uczeniu się w domu oraz skrócony trening szybkiego czytania.

Akademia Nauki zapewnia bezpłatne konsultacje z trenerami kursu. W czasie spotkań trener pomaga dzieciom nadrobić opuszczone zajęcia (nieobecność, wyjazd…) oraz przeanalizować zgłoszone przez rodziców sytuacje związane z nauką czy zachowaniem dziecka.

Opłata za kurs:

Opłata za kurs wynosi od 160 zł miesięcznie. W przypadku wpłaty jednorazowej Akademia oferuje duży upust. Więcej o upustach, systemie ratalnym, cenach i dodatkowych korzyściach z uczestnictwa w kursach Akademii można znaleźć w zakładce „Dla kursantów”.

Zapisy:

Kursy rozpoczynają się pod koniec września lub na początku października. Zapisy na nowy rok szkolny rozpoczynamy od marca.

Prosimy o dokonanie rezerwacji miejsca na kurs pod nr tel. 089 521-87-45, e-mailem: akademia@efektywna-nauka.pl lub osobiście w sekretariacie Akademii przy ul. Ratuszowej 3/1.