Ortogierki – kurs poprawnej pisowni, technik pamięciowych i koncentracji dla kl. 2-4

Ortogierki – kurs poprawnej pisowni, technik pamięciowych i koncentracji dla uczniów kl. 2-4

 

To kurs skierowany do uczniów klas 2, 3 i 4 szkoły podstawowej, bo ortografia z Robusiem może być nawet ciekawa.

Zapraszamy na wspaniałą przygodę w krainie ortografii, w którą zabierze Was Robuś i jego przyjaciele. To dzięki nim każdy uczestnik kursu będzie miał możliwość poznania zasad panujących w ortograficznej krainie i zastosowania ich w trakcie zabaw, ćwiczeń i gier. W programie zajęć także techniki pamięci i koncentracji przydatne do nauki w szkole.

nauka ortografii

Kurs pomoże także zwiększyć koncentrację i poszerzyć zasób słownictwa oraz pokaże jak efektywniej się uczyć, wykorzystując techniki pamięciowe.

Bajki terapeutyczne to wspaniałe uzupełnienie świata dziecięcych emocji. Dzięki nim lepiej poznamy siebie i sprawdzimy, czy emocje bywają złe? Pomoże to w przezwyciężeniu obaw, strachów i lęków. Dzięki nim staniecie się pewniejsi siebie.

Ale przede wszystkim czeka Was tu dobra zabawa! Gry planszowe, karciane, kości, multimedialne to wszystko czeka na Was w Akademii. Będą także wpadające w ucho piosenki ułatwiające naukę ortografii nagrane przez finalistkę programu „Mam talent”.

Partnerem Akademii przy realizacji zajęć z ortografii jest Leszek Cytawa twórca „Robusiowej ortografii” oraz uznany autorytet technik uczenia się.

Cele kursu:

Celem kursu jest sprawienie, aby dzieci pisały poprawnie ortograficznie oraz ładnie i wyraźnie. Poprzez gry i zabawy, działania plastyczne i przy pomocy technik pamięci rozwijać będą motorykę ręki oraz koncentrację. Program jest tak zbudowany, aby dzieci czerpały radość i satysfakcję z uczestnictwa w kursie.

Na YouTube Akademii możesz zobaczyć filmik nagrany przez twórce „Robusiowej ortografii” Leszka Cytawę. W tym celu kliknij obrazek poniżej i zamień się w słuch 🙂

Materiały:

Każdy uczestnik kursu otrzyma podręcznik „Robusiowa ortografia” i dodatkowe materiały w cenie kursu.

Układ zajęć:

Kurs rozpoczyna się na przełomie września i października.

Zajęcia odbywają się jeden raz w tygodniu (2 godziny lekcyjne), w stałych godzinach „po szkole” w dni robocze np. od godz. 16:30 i 18:30 lub w soboty.

Zajęcia odbywać się będą w bezpieczny sposób z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Grafik kursu w Akademii dostosowany jest do kalendarza szkolnego. W czasie dni wolnych w szkole nie ma zajęć w Akademii.

Kurs trwa 2 semestry (27 spotkań) w trybie stacjonarnym. W przypadku ogłoszenia stanu pandemii, zajęcia będą odbywały się zdalnie.

Zajęcia prowadzone są w małych grupach:

– 6 osobowych w salach Akademii przy ul. Ratuszowej 3 lub

– 10-12 osobowych w wynajętych salach w szkołach na terenie Olsztyna lub okolic.

Sprzyja to zawiązaniu przyjacielskich relacji między uczestnikami i zapewnia bezpośredni kontakt trenera z każdym dzieckiem. W takich grupach dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach.

Uwaga rodzicu. Zbierz grupę i zaproponuj zajęcia w szkole twojego dziecka :-).

Akademia zapewnia rodzicom możliwość uczestniczenia w wybranych zajęciach dziecka. Dzięki temu rodzice poznają techniki efektywnej nauki stosowane przez trenera w czasie kursu i mogą pomóc dziecku w nauce w domu.

W przypadku nieobecności na zajęciach (choroba) Akademia zapewnia bezpłatne konsultacje z trenerem kursu, które będą odbywać się zgodnie z regulaminem zajęć Akademii.

Opłata za kurs:

Opłata za kurs wynosi od 170 zł miesięcznie. W przypadku wpłaty jednorazowej oferujemy duży upust. Oferujemy także rabaty za kolejny kurs w Akademii lub rodzinny np. dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny.

Zapisy:

Zapisy na nowy rok szkolny odbywają się od lipca do początku października. O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc w grupach jest ograniczona ze względu na obostrzenia epidemiczne.

 

Zajęcia odbywać się będą w bezpieczny sposób z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Prosimy o dokonanie rezerwacji miejsca na kurs pod nr tel. 89 521 87 45, e-mailem: akademia@efektywna-nauka.pl lub osobiście w sekretariacie Akademii przy ul. Ratuszowej 3/1.

 

  • Kurs wszechstronnie rozwija dziecko – jego ortografię, wyobraźnię, pamięć, koncentrację, samodzielność myślenia i zdolności twórcze.

prof. Barbara Kasprzakowa, rzeczoznawca MEN

  • Mały człowiek może nauczyć pisowni zgodnie z obowiązującą w Polsce konwencją. Z Robusiową ortografią pójdzie mu to nad wyraz łatwo.

dr hab Jarosław Liberek, Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza

 

Zachowujemy reżim sanitarny