Ortogierki – kurs poprawnej pisowni, technik pamięciowych i koncentracji.

Ortogierki – kurs poprawnej pisowni, technik pamięciowych i koncentracji dla uczniów kl. 2-4.

 

To kurs skierowany do uczniów klas 2, 3 i 4 szkoły podstawowej, bo ortografia nie musi być nudna!

Zapraszamy na wspaniałą przygodę w krainie ortografii, w którą zabierze Was Robuś i jego przyjaciele. To dzięki nim każdy uczestnik kursu będzie miał możliwość poznania zasad panujących w ortograficznej krainie i zastosowania ich w trakcie zabaw, ćwiczeń i gier.

nauka ortografii

Kurs pomoże także zwiększyć koncentrację i poszerzyć zasób słownictwa oraz pokaże jak efektywniej się uczyć, wykorzystując techniki pamięciowe.

Bajki terapeutyczne to wspaniałe uzupełnienie świata dziecięcych emocji. Dzięki nim lepiej poznamy siebie i sprawdzimy, czy emocje bywają złe? Pomoże to w przezwyciężeniu obaw, strachów i lęków. Dzięki nim staniecie się pewniejsi siebie.

Ale przede wszystkim czeka Was tu dobra zabawa! Gry planszowe, karciane, kości, multimedialne to wszystko czeka na Was w Akademii. Będą także wpadające w ucho piosenki ułatwiające naukę ortografii nagrane przez finalistkę programu „Mam talent”.

Partnerem Akademii przy realizacji zajęć z ortografii jest Leszek Cytawa twórca „Robusiowej ortografii” oraz uznany autorytet technik uczenia się.

Cele kursu:

Celem kursu jest sprawienie, aby dzieci pisały poprawnie ortograficznie oraz ładnie i wyraźnie. Poprzez gry i zabawy, działania plastyczne i przy pomocy technik pamięci rozwijać będą motorykę ręki oraz koncentrację. Program jest tak zbudowany, aby dzieci czerpały radość i satysfakcję z uczestnictwa w kursie.

Materiały:

Każdy uczestnik kursu otrzyma podręcznik „Robusiowa ortografia” i dodatkowe materiały w cenie kursu.

Układ zajęć:

Kurs trwa 2 semestry (54 godziny).
Zajęcia rozpoczynają się na przełomie września i października.
Zajęcia odbywają się jeden raz w tygodniu (110 minut + 5 minut przerwy).
Plan zajęć dostosowujemy do kalendarza szkolnego.

Zajęcia odbywają się w 10-12 osobowych grupach. Sprzyja to zawiązaniu przyjacielskich relacji między uczestnikami i pozwala na bezpośredni kontakt trenera z każdym dzieckiem. W takich grupach dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach.

Kurs obejmuje 27 spotkań. Rodzice trzy razy uczestniczą w zajęciach razem z dzieckiem, aby poznać techniki efektywnej nauki stosowane przez trenera w czasie kursu. Dzięki temu będą mogli pomóc dziecku w nauce w domu.

W przypadku nieobecności na zajęciach (choroba, wyjazd, …) Akademia zapewnia bezpłatne konsultacje z trenerem kursu. Zgodnie z regulaminem zajęć Akademii odbywają się one raz w miesiącu dla minimum 2 dzieci w terminie uzgodnionym przez trenera z sekretariatem Akademii.

Opłata za kurs:

Opłata za kurs wynosi od 160 zł miesięcznie. W przypadku wpłaty jednorazowej oferujemy duży upust. Więcej o upustach, systemie ratalnym, cenach i dodatkowych korzyściach z uczestnictwa w kursach Akademii można znaleźć w zakładce „Dla kursantów”.

Zapisy:

Zapisy na nowy rok szkolny trwają od marca do października.

Kurs odbywać się będzie w Akademii w piątki w godz. 16:30-18:25 oraz w nowej Szkole Podstawowej w Bartągu (termin uzgadniamy ze szkołą).

Lekcja pokazowa kursu odbędzie się w Akademii w piątek 13.09.2019 r. o godz. 16:30.

Prosimy o dokonanie rezerwacji miejsca na kurs pod nr tel. 89 521 87 45, e-mailem: akademia@efektywna-nauka.pl lub osobiście w sekretariacie Akademii przy ul. Ratuszowej 3/1.

 

  • Kurs wszechstronnie rozwija dziecko – jego ortografię, wyobraźnię, pamięć, koncentrację, samodzielność myślenia i zdolności twórcze.

prof. Barbara Kasprzakowa, rzeczoznawca MEN

  • Mały człowiek może nauczyć pisowni zgodnie z obowiązującą w Polsce konwencją. Z Robusiową ortografią pójdzie mu to nad wyraz łatwo.

dr hab Jarosław Liberek, Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza