Olsztyn dla dzieci

Jakie zajęcia dla dzieci można wybrać w Olsztynie? Takie pytanie co roku zadaje sobie wielu rodziców. Co wybrać, gdzie i za ile? W centrum Olsztyna czy w szkole? No i pytanie podstawowe – Po co?Jak każdy rodzic chcesz, aby twoje dziecko było mądre i wspaniałe. Aby odniosło sukces zawodowy i było szczęśliwe. Szkoła, nawet najwspanialsza, nie wyposaży twojego malucha we wszystkie umiejętności potrzebne mu do sukcesu. Dla dzieci Olsztyn oferuje wiele możliwości.

Oferta całoroczna dla dzieci

Dzieci podczas kursu szybkiego czytaniaNa przykładzie Akademii efektywna-nauka.pl i jej oferty „Olsztyn dla dzieci” prześledźmy czego szukają rodzice, a co chcą dzieci. – Mój syn ma słabą pamięć – twierdzi wiele mam. – A moja córka nie może się skoncentrować na niczym. Nic tylko siedziałaby z komórką w ręku. Rodzice często też wskazują, że ich dzieci słabo czytają. I szukają pomocy.

Z badania Akademii wynika, że dzieci mają inne oczekiwania niż ich rodzice. Zapytane o zdanie, opowiadają, że chcą aby dodatkowe zajęcia były interesujące i prowadzone przez lubianą osobę. Pragną bawić się i poznawać nowe rzeczy, którymi będą mogły pochwalić się w szkole. Liczą się także fajne koleżanki i koledzy, z którymi można świetnie się bawić przed zajęciami lub w czasie przerwy.

– Rodzice i dzieci cenią nasze zajęcia efektywnej nauki dla dzieci – mówi Ireneusz Górski dyrektor Akademii w Olsztynie z siedzibą przy ul. Ratuszowej 3. – Bardzo cieszą nas częste opinie „nie wiem jak to robicie, ale ze wszystkich zajęć dla dzieci w Olsztynie mój syn / córka chce chodzić tylko do was. Z innych wypisuje się po kilku tygodniach”.

Oprócz kursów szybkiego czytania ze zrozumieniem, koncentracji i technik zapamiętywania, są także zajęcia z robotami Lego i programowaniem. – Na każdych zajęciach prowadzimy także eksperymenty naukowe, gramy w zabawy edukacyjne, żonglujemy piłkami. Dzieci muszą dobrze się u nas czuć i otrzymywać szybką gratyfikację za trud włożony w trening pamięci czy szybkiego czytania.

Akademia prowadzi zajęcia dla małych i dużych dzieci. Poczynając od 4, 5, 6 i 7 latków. – Przedszkolaki raz w tygodniu bawiąc się uczą się czytać – wyjaśnia szef Akademii. – Całymi wyrazami, metodą globalną. Aż serca rosną rodziców jak widzą swoje maluchy, które z uwagą czytają wyrazy rozklejone na wszystkich meblach i ścianach Akademii w poszukiwaniu tego jednego, który zadała im trenerka. Radość dzieci z odnalezienia i przeczytania wyrazu jest olbrzymia.

Letni i zimowy wypoczynek

Dzieci uczą się poprzez zabawęAkademia pamięta o dzieciach także w kanikuły. Wtedy to rodzice nagminnie wpisują w wyszukiwarkę Google pytania „wakacje dla dzieci Olsztyn”. – Dzieciaki uwielbiają wakacje i ferie w Akademii – chwali się Dyrektor Akademii w Olsztynie. – W czasie półkolonii letnich i zimowych bawią się u nas cały dzień robotami Lego i przeprowadzają eksperymenty naukowe. Mają czas na zabawę na świeżym powietrzu czy gry planszowe. Mogą też nauczyć się kodować i tworzyć gry komputerowe lub zbudować marsjański łazik i sterować nim przez komórkę.

Program „Olsztyn dla dzieci” Akademii to także obozy i kolonie blisko Olsztyna w dobrych ośrodkach wypoczynkowych nad jeziorem. – Największym zainteresowaniem 7-10 latków cieszą się obóz detektywistyczny oraz kolonie Czarodziejska Akademia. Natomiast 10-13 letnie dziewczyny i chłopcy preferują obozy survivalowe Akademii oznaczone pieczęcią „ Z gwarancją przeżycia”. A także obozy Lego i programowania.

Absolwenci kursów Akademii należą do najlepszych uczniów w klasie, szybko i łatwo uczą się słówek w języku obcym. Chętniej sięgają po lektury szkolne. – Sukces w szkole idzie w parze z satysfakcją rodziców – kontynuuje szef Akademii. – Nie tylko z ocen, ale z większego spokoju. Uczestnicy naszych kursów uczą się samodzielnie odrabiać lekcje i o pomoc proszę rodziców tylko gdy potrzebują pomocy. Są mądrymi dziećmi, które nauki się nie boją!

Program Akademii jest przykładem dobrych kursów dla dzieci. Pokazuje, że na miejscu, bez wyjeżdżania ze stolicy województwa, każdy rodzic znajdzie atrakcyjne zajęcia dla swojego przedszkolaka czy ucznia szkoły podstawowej.