Kurs robotyki Lego dla 7 latków

Kursy programowania i budowy funkcjonalnych robotów z klocków Lego WeDo zostały zaprojektowane dla dzieci przez producenta klocków Lego. Oprócz zajęć semestralnych Lego oferujemy także 5 dniowe półkolonie dla dzieci oraz urodziny z robotami (3h).

Akademia Nauki zaprasza na kursy robotyki i programowania dla chłopców i dziewcząt na bazie klocków Lego WeDo 1.0 lub 2.0. Programy dostosowane są do wieku uczestników i są zgodne z podstawą programową MEN do nauki techniki i informatyki w szkołach podstawowych i gimnazjum.

Na każdych zajęciach uczestnicy pracując w 2 osobowych zespołach:

Programowanie lego
Każdy 2 os. zespół w czasie zajęć ma do swojej dyspozycji:

  • Fajnie, że zwierzęta – roboty ożyły: małpa grała na bębenku, tygrys „ryczał” – Kacper
  • Najbardziej podobał mi się krokodyl Lego, który pożarł mojego ludzika – Szymon

Celem kursów nie jest układanie kloców Lego na dywanie, lecz wykorzystanie konstrukcji Lego do zainteresowania dzieci techniką i konstruowania przez nie zaawansowanych technicznie rozwiązań. Na koniec otrzymają dyplom potwierdzający nabyte przez nich umiejętności.

Przez zabawę przygotujemy Państwa dzieci do odniesienia sukcesu zawodowego w przyszłości. Ma ona należeć do robotów (zastępujących pracę ludzi) i fachowców konstruujących i obsługujących maszyny. Więcej o zawodach przyszłości możecie Państwo znaleźć w zakładce „Darmowe poradniki – dla rodzica”.

Akademia oferuje także możliwość zaproszenia robotów na urodziny dziecka. W trakcie 3 godzin zabawy, uczestnicy urodzinowej uroczystości (do 15 os.) przy wsparciu trenerów Akademii zbudują z klocków Lego działające roboty i zaprogramują ich pracę przez komputer. Dużo dobrej zabawy i śmiechu!

Akademia Nauki w Olsztynie opracowała i prowadzi następujące zajęcia z wykorzystaniem zestawów Lego:

Kursy jw są prowadzone na zmianę w systemie semestralnym i/lub jako półkolonie w ferie i wakacje. Dzięki temu dzieci mogą rozpocząć swoją przygodę z Lego na poziomie odpowiednim dla ich wieku i wiedzy. Dopytaj w sekretariacie Akademii jakie programy są realizowane w tym momencie.

 

Układ kursu:

Kurs trwa 10 tygodni. Zajęcia w soboty w godz. 13:45 do 15:15. Razem 20 h zajęciowych (po 45 min.).

Zajęcia w grupie 8-10 osób.

Zajęcia w Olsztynie w siedzibie Akademii Nauki przy ul. Ratuszowej 3/1.

Kolejny kurs startuje 17 lutego 2018 r. Trwają zapisy na Lego WeDo dla 7-9 latków. Liczba miejsc ograniczona do 10

Cena

od 160 zł /rata. Upust 50 zł przy płatności jednorazowej.

Materiały:

Każdy uczestnik kursu otrzyma podręcznik kursu i dodatkowe materiały w cenie kursu.

Zgłoszenia dzieci na zajęcia przyjmujemy tel. 89 521 87 45 lub przez formularz poniżej. Prosimy o jego wypełnienie. Oddzwonimy i poddamy wszystkie szczegóły zajęć. Odpowiemy na pytania. Wysłanie formularza nie jest jednoznaczne z zapisem na zajęcia.