Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Szybkie czytanie i pamięć - gimnazjum

Kurs szybkiego czytania, technik pamięciowych i efektywnej nauki dla gimnazjalistów 

 

Opis kursu

Gimnazjaliści, bystrzy, inteligentni, często zaskakujący swoimi opiniami. Zafascynowani swoimi możliwościami, kiedy zaczynają szybko czytać i poznają techniki pamięciowe. Zainteresowani wszystkim tym, co powoduje, że są skuteczni w szkole. I maksymalnie zainteresowani psychologią. Gimnazjaliści z wielką chęcią realizują wszelkiego rodzaju warsztaty, które pomagają im budować wizerunek siebie, poznawać własne emocje i uczucia.

 

Poprzez trening szybkiego czytania, technik pamięciowych, twórczego myślenia i koncentracji uczestnicy kursu nabywają umiejętności sprawnego pozyskiwania informacji i budują własną strategię uczenia się. Kursanci przechodzą profesjonalne szkolenie z autoprezentacji, w tym również przed kamerą. Poznają somatoterapeutyczne procedury pracy ze stresem i złością. Przechodzą oparty na coachingu trening asertywności i docierania do własnych zasobów. Poznają podstawy rozwoju inteligencji osobistej i finansowej. Wszystko w lekkiej formie dyskusji, pracy zespołowej i zabawy.

 

Wskazówki dla rodziców

Gimnazjaliści potrzebują wiedzy z dziedziny psychologii, która pomoże im zrozumieć to, co aktualnie przeżywają i co przeżywają ich rodzice:). Warto zakupić kilka książek z psychologią dla nastolatków i wspólnie je czytać. Jesteśmy przekonani, ze wzajemnie odkryjecie wiele ciekawych treści, które być może wzbogacą wasze wzajemne relacje.

Wg jednej z teorii wychowania, rodzice tracą wpływ na wychowanie dziecka, gdy skończy ono 12 lat. Ich rolę przejmują wtedy rówieśnicy. Od tego momentu rodzice mogą jedynie wpływać na otoczenie, w którym dziecko przebywa np. wysyłając je na sprawdzone obozy, rozwijające zajęcia lub wskazując godzinę powrotu z piątkowej imprezy (melarzu). Rodzice muszą kochać bezwarunkowo swojego nastolatka i pamiętać, że po 20-stce ich dziecko znowu zacznie z nimi spędzać więcej czasu  i okazywać miłość. Znowu będzie chciało pojechać "ze starymi" na wakacje.

 

Opinie kursantów

  • Rozpoczęcie zajęć było początkiem cudownej przygody. Akademia to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Dzięki Akademii podniosłam się w nauce, z czego bardzo się cieszę. Jestem bardziej pewna siebie! Dziękuję.
  • Bo jest to bardzo ciekawy i zajmujący kurs. Fajne koleżanki. 
  • Dobre techniki pamięciowe, czytanie ze zrozumieniem, dużo pracy z tekstem. Przydaje się w szkole.
  • Cieszę się, że mama zapytała mnie, czy chcę chodzić na kurs do Akademii Nauki

 

Materiały:
Każdy uczestnik kursu otrzyma podręcznik kursu i dodatkowe materiały w cenie kursu.

 

Układ zajęć
Kurs trwa 2 semestry (54 godziny).
Zajęcia odbywają się jeden raz w tygodniu (110 minut).
Plan zajęć dostosowujemy do kalendarza szkolnego. 
Zajęcia w grupach 8-12 osób.

 

Rodziców Akademia zaprasza na organizowane przez nią bezpłątne warsztaty. Rodzice poznają na nich techniki wykorzystywane na zajęciach w Akademii oraz doświadczenia i podpowiedzi jak radzić sobie z emocjami dzieci i własnymi, jak pomagać nastolatkom w nauce, jak radzić sobie w tym trudnym dla rodziców okresie.

 

Akademia Nauki zapewnia bezpłatne konsultacje z trenerami kursu. W czasie spotkań trener pomaga dzieciom nadrobić opuszczone zajęcia (nieobecność, wyjazd...) oraz przeanalizować zgłoszone przez rodziców sytuacje związane z nauką czy zachowaniem dziecka.

 

Opłata za kurs:
Opłata za kurs wynosi od 160 zł miesięcznie. W przypadku wpłaty jednorazowej oferujemy duży upust. Więcej o upustach, systemie ratalnym, cenach i dodatkowych korzyściach z uczestnictwa w kursach Akademii można znaleźć w zakładce „Dla kursantów”.

 

Zapisy:
Kursy rozpoczynają się pod koniec września lub na początku października. Zapisy na kolejny rok szkolny rozpoczynamy od maja.

Prosimy o dokonanie rezerwacji miejsca na kurs pod nr tel. 089 521-87-45, e-mailem:

akademia@efektywna-nauka.pl lub osobiście w sekretariacie Akademii przy ul. Ratuszowej 3/1.

Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Aktualności

25/06/2018

Wakacje 2018. Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

18/06/2018

Godziny pracy Sekretariatu Akademii:

 

09/06/2018

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

17/05/2018

Klauzula informacyjna zgodna z RODO

03/02/2018

Akademia Nauki zaprasza na kursy robotyki i programowania dla chłopców i dziewcząt na bazie klocków Lego WeDo  2.0. Programy dostosowane są do wieku uczestników.

 

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png