Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Rozwój i nauka czytania - 4-latki

Zajęcia dla dzieci 4-letnich

 

Celem programu jest łagodne wprowadzenie dzieci w świat książki, nauki i wiedzy. W programie pojawia się bajkowa postać, która pisząc listy do dzieci, inspiruje je do przeprowadzania ciekawych naukowych doświadczeń i badań. Eksperymenty obrazują celowość codziennych, drobnych działań - obserwacja napięcia powierzchniowego wody oraz badanie oleju i z wody mydlanej, naukowo wyjaśnia maluszkom zasady higieny osobistej i konieczność mycia rąk. Eksperyment ze śliną i chlebem pokazuje, że należy myć zęby po posiłku. Demonstracja przemiany energii elektrycznej i kinestetycznej w energię cieplną i uświadomienie dzieciom, że ciepło ich ciała, należy chronić odpowiednio ubierając się.

 

Warto wiedzieć:

 • zajęcia odbywają się raz w tygodniu, po 60 minut z przerwą;
 • łącznie 30 spotkań, w tym niezwykle ważne 3 warsztaty dla rodziców;
 • kurs trwa 2 semestry szkolne (rok);
 • indywidualne podejście do każdego dziecka;
 • serdeczna współpraca z rodzicami;
 • zajęcia w grupie 8 – 10 dzieci;
 • start kursu: koniec września.

 

Program kursu, czyli świat pełen inspiracji

Program podzielony jest na 8 książeczek, które dziecko, poprzez zabawę, uczy się czytać. Każda książeczka porusza ciekawe zagadnienia, dotyczące otaczającego świata. Zanim dziecko otrzyma książeczkę, zapoznaje się najpierw z występującymi w niej wyrazami, po czym eksperymentuje z nimi i w różny sposób doświadcza ich znaczenia.

Dzieci utrwalają wyrazy, bawiąc się nimi, skacząc po nich jak po kamieniach, przechodząc przez rwący strumień, grając w ciepło/zimno czy w chowanego. Maluchy poznają literki, ale początkowo tylko w wyrazach, z którymi są związane emocjonalnie, np. pierwsza litera swojego imienia, imienia mamy i taty. Dzięki temu są emocjonalnie zaangażowane w proces naukowej zabawy.

 

Podstawą programu są nasze doświadczenia w pracy z małymi dziećmi. Jego założenia są oparte na głębokim szacunku do dziecka i jego możliwości twórczych.

 

Zajęcia rozwijające dla 4-latków:

w trzech sferach, które są w tym okresie najważniejsze, a mianowicie: intelektualnej, poznawczej i emocjonalno – społecznej.

1. Rozwój intelektualny zapewniamy poprzez naukę czytania metodą Glena Domana oraz doświadczanie świata i eksperymenty naukowe. Na każdych zajęciach dzieci poznają nowe wyrazy. Uczą się ich chętnie i z pasją przez zabawę. Specjalnie dobrana treść książeczek i słownictwa jest uzupełnieniem fabuły kursu i przeprowadzanych na zajęciach eksperymentów naukowych. Nauka czytania w tym wieku daje dzieciom poczucie, że potrafią „coś ekstra”, ponadto jest to doskonałe bezstresowe przygotowanie dziecka do nauki w szkole.

2. Dziecko się rozwija poznawczo dzięki zdobywaniu wiadomości znacznie wykraczających tematyką poza program przedszkolny. Zdobywa wiedzę z zakresu fizyki, chemii, przyrody. Chłonie ciekawostki przyrodnicze i naukowe. Na każdych zajęciach dzieci przeprowadzają naukowe doświadczenia i eksperymenty. Mali odkrywcy poznają różne kontynenty, wcielają się w mieszkańców odległych krain. Dostęp do interesujących książek, słowników ilustrowanych czy atlasów rozwija w dziecku chęć do przeglądania ich i poznawania świata.

3. Rozwój emocjonalny i społeczny zapewniamy, poprzez kształtowanie u dziecka postawy ,,poradzę sobie!”. Uczymy rozpoznawania swoich emocji i wyrażania ich. Stosujemy zabawy dramowe, by rozwijać empatię i pomóc nawiązywać głębsze relacje z rówieśnikami, oparte na współpracy. Na zajęciach umożliwiamy działania twórcze, które ujawniają i rozwijają talenty dziecka. Dziecko zadowolone z siebie staje się bardziej otwarte i łatwiej wyraża swoje potrzeby.

 

Zajęcia prowadzą trenerzy specjalnie przygotowani do pracy z małymi dziećmi. Ich postawa zachęca je do swobodnego wyrażania własnych potrzeb i rozbudza kreatywność. Dostosowują program do indywidualnego tempa pracy każdego dziecka. Wszelkie zabawy i ćwiczenia przeprowadzamy z myślą o jak najlepszym przygotowaniu dzieci do przejścia na kolejny etap przedszkolny lub szkolny. Podczas zajęć pobudzamy wszystkie zmysły uczestników, ale i zapewniamy odprężenie. Wszystkie ćwiczenia dają wiele radości, co sprawia, że dzieci chętnie biorą w nich udział przez cały rok szkolny.

 

Dzięki temu kursowi Twoje dziecko:

 • rozwinie się intelektualnie i pozna odpowiedzi na wiele zadawanych przez siebie pytań,
 • rozwinie się emocjonalnie i społecznie dzięki czemu będzie lubiane i dobrze radziło sobie w grupie rówieśników,
 • odkryje fascynujący świat eksperymentów naukowych,
 • przeżyje niezapomnianą przygodę, która wzbogaci jego wnętrze i będzie również doskonałym źródłem wiedzy dla Ciebie! 

 

Zajęcia dodatkowe są bardzo ważne.

W każdym przedszkolaku płonie nieograniczona żądza wiedzy i poznawania świata. Dlatego dzieci zadają mnóstwo pytań, wchodzą w każdy kąt i wszystkiego dotykają. Zadaniem rodziców i nauczycieli jest podtrzymywanie tej wrodzonej pasji! Na kursie pozna wiele odpowiedzi na swoje pytania.

Kursy i zajęcia w Akademii są doskonałym miejscem do rozwijania zainteresowań i talentów dzieci. Po szkole, bez ocen i dzienniczka uwag, pomagają małym odkrywcom zdobywać kolejne poziomy biegłości, zdolności i wiedzy. Wyrabiają w dzieciach pozytywne nawyki i wyposażają je w niezbędne umiejętności społeczne i intelektualne.

Wszystko to procentuje później w szkole lepszymi ocenami i zwiększa ich szansę w późniejszym, dorosłym życiu!

 

Kilka ważnych faktów o Akademii Nauki

 • Gazeta Olsztyńska uznała Akademie Nauki za jedną ze 123 instytucji mających największy wpływ na życie mieszkańców Olsztyna;
 • nieprzerwalnie działa w Olsztynie od 2003 r.;
 • własne bogato wyposażone sale szkoleniowe w centrum Olsztyna;
 • co roku kilkuset zadowolonych z kursów rodziców widzących zdecydowane postępy u swoich dzieci;
 • zespół Akademii Nauki w Olsztynie tworzą pełni pasji i chęci pracy pedagodzy, nauczyciele, pracownicy bibliotek i przedszkoli. Osoby z certyfikatami trenerów efektywnej nauki, z wykształceniem wyższym pedagogicznym i ogromnym doświadczeniem w pracy z dziećmi;
 • Akademia Nauki w Olsztynie jest kierowana przez Ireneusza Górskiego, absolwenta prestiżowych studiów executive MBA dla top menedżerów. Tylko kilka osób w Olsztynie może pochwalić się takim osiągnięciem.

 

Rodzice o kursie

„Dla mojego Michałka kurs okazał się przygodą życia. Nie było dnia, w którym nie mówiłby o swoich kolegach z kursu i nie liczył godzin do kolejnego spotkania. Stał się bardziej otwarty na inne dzieci i głodny wiedzy. Zaczął więcej czasu poświęcać na logiczne zabawy, a telewizor poszedł w odstawkę.”

„W Akademii zostaliśmy otoczeni wyjątkową opieką i serdecznością. Dziękujemy za poradę i wspólny rok, podczas którego sami także wiele się nauczyliśmy o naszym dziecku.”

Źródło: „Księga Wpisów” dostępna w sekretariacie Akademii

 

Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Aktualności

25/06/2018

Wakacje 2018. Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

18/06/2018

Godziny pracy Sekretariatu Akademii:

 

09/06/2018

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

17/05/2018

Klauzula informacyjna zgodna z RODO

03/02/2018

Akademia Nauki zaprasza na kursy robotyki i programowania dla chłopców i dziewcząt na bazie klocków Lego WeDo  2.0. Programy dostosowane są do wieku uczestników.

 

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

 • akademia nauki
 • dla dzieci olsztyn
 • tempoo_logo_1200.jpg

 • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

 • kartaduzejrodziny_www.png
 • w-m_karta_duzej_rodziny.png