Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Kurs programowania Java

Kurs programowania dla dzieci „Wdepnij w Javę”

Dzieci są mistrzami kreatywności. Uwielbiają bawić się i grać na komórce. Kurs programowania jest stworzony dla nich. Dowiedzą się na nim jak w prosty sposób stworzyć własną grę komputerową lub na telefon komórkowy.

Kurs „Wdepnij w Javę” jest zaprojektowany dla 9-13 latków, którzy chcą nauczyć się programowania w jednym z najpopularniejszych i najczęściej używanych języków programistycznych na świecie. Programowanie Java jest dość proste i szybkie. W Javie można tworzyć aplikacje zarówno na Windowsa, Maca czy Linuxa oraz także na komórkowego Androida.

 

Co się zdarzy na kursie? Informacja dla uczestników:

 • poznasz Zieloną Stopę – środowisko Java,
 • stworzysz grę pt. „Nakarm kraba”, w której zjada on robaki i ucieka przed okrutnymi homarami,
 • skomponujesz muzykę na zbudowanym przez siebie pianinie ekranowym,
 • stawisz czoło śmiertelnie niebezpiecznym asteroidom. Zniszczysz je w kosmicznej bitwie i uratujesz Ziemię przed zagładą,
 • stworzysz hodowlę królików i będziesz je chronił przed polującymi na nie lisami,
 • pomożesz mrówkom znaleźć jedzenie. Twoje mrówki będą poruszały się po ścieżkach wytyczonych przez inne osobniki za pomocą feromonów, a więc stworzysz symulację sposobu poruszania i porozumiewania rzeczywistych mrówek,
 • i wiele innych.

To wszystko osiągniesz kodując w języku Java zorientowanym obiektowo (uwaga trudne słowo), w którym słowa programu zapisuje się jako obiekty, takie jak klocki czy ikony.

 

Więcej o Javie i kursie

Programiści Java są jednymi z najlepiej opłacanych specjalistów IT w Polsce. Według magazynu Forbes, zarabiają średnio do tysiąca złotych więcej niż programiści C++ i PHP. Najlepsi z nich programować nauczyli się już w szkole podstawowej.

Uczestnicy kursu nauczą się programowania w przejrzysty i łatwo dostępny sposób. Będą modyfikować stworzone aplikacje lub eksperymentować z obiektami (np. klockami na ekranie komputera) wstawiając je w różne miejsca, tworząc kod działającej gry lub symulacji. Dzięki temu programowanie staje się łatwe, a działające aplikacje dostarczają dobrej zabawy. Będą otrzymywać premie za spryt i logiczne myślenie.

Oprócz nauki programowania uczestnicy rozwijają umiejętności twórczego i logicznego myślenia, co zaowocuje oryginalnymi, wyjątkowymi rozwiązaniami w tworzonych aplikacjach.

Java jest łatwa. Dlatego idealnie nadaje się także dla dziewcząt i chłopców, które nie są maniakami komputerowymi i dopiero chcą zacząć przygodę z programowaniem. W czasie zajęć szybko poznają zasady i odniosą pierwsze sukcesy w programowaniu. Dla zaawansowanych uczestników prowadzący przygotował dodatkowe, bardziej złożone scenariusze zajęć i „profesjonalne” scenariusze gier.

 

Wiele osób wybiera kurs programowania Java, jako kontynuację kursu programowania Scratch.

 

Akademia zapewnia w cenie:

- atrakcyjny kurs programowania dla 9-13 latków,

- podręcznik uczestnika kursu Akademii Nauki,

- zajęcia prowadzone przez certyfikowanego trenera Akademii posiadającego wyższe wykształcenie, wieloletnie doświadczenie w pracy w szkole, lubianego przez dzieci i cenionego przez rodziców,

- komputery i programy potrzebne do tworzenia na zajęciach gier i komiksów. Można jednak przynieść swój komputer wyposażony w WiFi.

 

Miejsce zajęć:

Wyposażone sale w siedzibie Akademii Nauki przy ul. Ratuszowej 3/1. W centrum Olsztyna, na tyłach Urzędu Miasta (otwarty bezpłatny po godz. 16stej PARKING z WOLNYMI MIEJSCAMI dla kursantów Akademii), w odnowionej kamienicy nr 3 z piękną żółtą elewacją obok przychodni zdrowia.

Dojazd SAMOCHODEM od ul. Skłodowskiej – Curie lub ul. 1-go Maja lub ul. Pieniężnego (skręt w 11-Listopada) lub

TRAMWAJEM - przystanek przy Wysokiej Bramie (i dalej przy CH Inka w górę pieszo 200 metrów ul. Skłodowskiej - Curie i skręt w ul. Ratuszową do żółtej kamienicy nr 3).

 

Termin:

Start: 17 luty 2018 r.

Soboty w godz. 15.30 - 17.00

10 spotkań po 2 godziny zajęciowe.

Zapisy: trwają.

Liczba miejsc ograniczona.

 

Opłaty:

600 zł jednorazowo lub

220 zł w 3 ratach

Liczba miejsc jest ograniczona do 10 osób na sali w grupie.

 

Dzieciaki uwielbiają zajęcia w Akademii. Przeczytaj opinie uczestników półkolonii i obozów Akademii lub relacje dziennikarskie w Gazecie Olsztyńskiej. Zobacz inne półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie w wakacje 2017 r. - kliknij obok podkreślenie i wróć do listy zajęć w wakacje.

Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Aktualności

25/06/2018

Wakacje 2018. Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/06/2018

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

17/05/2018

Klauzula informacyjna zgodna z RODO

30/04/2018

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny w czasie Majówki

03/02/2018

Akademia Nauki zaprasza na kursy robotyki i programowania dla chłopców i dziewcząt na bazie klocków Lego WeDo  2.0. Programy dostosowane są do wieku uczestników.

 

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

 • akademia nauki
 • dla dzieci olsztyn
 • tempoo_logo_1200.jpg

 • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

 • kartaduzejrodziny_www.png
 • w-m_karta_duzej_rodziny.png