Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Kolonie artystyczne jak Marzenie. Millefiori - obóz letni dla dzieci 2016

„ Nic nie tworzy przyszłości, tak jak marzenia” Victor Hugo

Millefiori to po włosku milion kwiatów. Znajdziemy je na łąkach pięknego Gospodarstwa Agroturystycznego w Janczarach. Na miękkiej trawie będziemy uczyć się sztuki spełniania marzeń.
A jakie cechy powinien mieć ktoś, kto zna już tę sztukę ? Jest uśmiechnięty, pełen energii do działania, bo wie, że marzenia się spełniają, trzeba tylko chcieć.

 

Wieczory z księgą spełniania marzeń „ Sekret wyobraźni” Ilony Selke

Jeśli jesteś ciekaw, jakie przygody przeżył Dominik – chłopiec, który nauczył się słuchać głosu serca i dzięki temu spełnił swoje marzenia, zapraszamy do wspólnej lektury i zabawy. Gdy odkryjesz sekret wyobraźni, wówczas i ty obudzisz w sobie czarodzieja! Choć jest to bajka, może odmienić Twoje życie !

 

Zróbmy coś pięknego !
Weź udział w niezwykłych warsztatach artystycznych!
Millefiori to nie tylko interesująca nazwa, to również technika plastyczna. Dzięki niej stworzymy atrakcyjną biżuterię, która będzie piękną pamiątką lub prezentem dla mamy.
Wykonamy również ozdobne maski weneckie, które zachwycą różnorodnością formy i staną się chlubą naszych obozowiczów.
Przygotujemy pokaz mody z surowców o których nikt nawet by nie pomyślał… a  łącząc nasze prace przygotujemy prawdziwą sesję fotograficzną!
Wszystko to używając czarów, czyli naszej wyobraźni. Przeznaczone dla dziewcząt i chłopców

Obóz „Millefiori”  jest doskonałą okazją do tego, by rodzic mógł w bezpieczny sposób dodać swemu dziecku siły i odwagi w konfrontowaniu się z rzeczywistością, która nierzadko tę siłę i odwagę zabiera. Dziecko uczy się, jak  radzić sobie ze złością i bezradnością. Uczy się też, jak spowodować, by smutek i rozczarowanie przemieniły się w energię do działania. Rozwija twórcze myślenie, poznaje swoje talenty, buduje wiarę we własne możliwości. Trzy, niewielkie grupy, kadra przygotowana, by zaopiekować się najmłodszymi uczestnikami.

Zapraszamy, zatrzymajcie się, aby zagościć w naszej kwietnej krainie.

 

Dar wyobraźni

Daru tego nie można kupić w żadnym sklepie, gdyż dostęp do niego jest otwarty dla wszystkich.  Na obozie dzieci nauczą się, jak dotrzeć do tego niezwykłego daru. Dowiedzą się, jak otworzyć wrota do świata, który wykracza poza naszą realność, a jednocześnie jest z nią niezwykle połączony i może na nią w czarodziejski sposób wpływać.

Zapraszamy na pierwszy obóz z wykorzystaniem technik terapeutycznych. Wśród łąk i lasów pięknie położonego Gospodarstwa Agroturystycznego w Janczarach proponujemy codzienne zabawy metodami ruchu rozwijającego Weroniki Sherborn i kinezjologii edukacyjnej Paula Dennisona.

 

wakacje_obozy_janczary_www_0.jpg

 

W programie:

 • warsztaty rozwijające wyobraźnię i twórcze myślenie,

 • zajęcia rozwijające talenty i dające dzieciom wiarę w swoje możliwości,

 • ćwiczenie technik zapamiętywania i koncentracji,

 • zajęcia plastyczne i zabawy sensoryczne, usprawniające pracę ręki,

 • warsztaty artystyczne: tworzenie biżuterii, masek weneckich, projektowanie strojów,

 • kinezjologia edukacyjna Paula Dennisona,

 • pedagogika zabawy i chusta KLANZY.

 

Porządny, dobrze zorganizowany obóz z ciekawym programem dla dzieci. We wspaniałej scenerii gospodarstwa agroturystycznego Janczary. Aż chciało się tam być.

- mama Małgosia

 

 

 • podchody i wyprawy do lasu,
 • kurs plecenia wianków,
 • przejażdżka bryczką po lesie,
 • jazda konna na lonży z osobistym instruktorem,
 • ognisko i pieczenie kiełbasek,
 • kąpiele w jeziorze Wadąg pod nadzorem ratownika,
 • liczne wizyty w mini zoo i dokarmianie oswojonych zwierzaków,
 • na zakończenie dnia wieczorne czytanie dzieciom.

 

Książka, którą masz przed sobą, jest jak cudowna lampa w Twoich rękach. Opowiada słowem, obrazem i dźwiękiem o niezwykłych przygodach małego chłopca, który nauczył się słuchać głosu serca i dzięki temu spełnił swoje marzenia. Kiedy odkryjesz Sekret Wyobraźni oraz zastosujesz zawarte tu ćwiczenia, także i Ty możesz obudzić w sobie czarodzieja!     źródło opisu: Wydawnictwo Accademia Anima, 2010
 

Najlepsze wakacje w Akademii to:

 • bogaty i doprecyzowany w szczegółach program,
 • wspaniali wychowawcy – certyfikowani trenerzy Akademii Nauki, na co dzień pracujący z dziećmi, bardzo cenieni przez dzieci i rodziców,
 • doskonała atmosfera i moc atrakcji dla dzieci,
 • dbałość o rozwój społeczny i intelektualny uczestników,
 • bezpieczny kontakt z przyrodą i zwierzętami w przepięknym gospodarstwie agroturystycznym,
 • 14 lat doświadczenia Akademii w edukacji dzieci i organizacji wypoczynku dzieci. Absolwenci prowadzonych przez Akademię Nauki kursów szybkiego czytania, technik pamięci, koncentracji, robotyki Lego,  matematyki oraz eksperymentów naukowych „Fizyka dla Smyka” należą do najlepszych uczniów w klasie,
 • codzienne fotorelacje z obozu na Facebooku Akademii.

 

dsc00541_0.jpg

 

Pobyt

 Wypoczynek blisko domu, bo 10 km od Olsztyna w przepięknie położonym wśród lasów Gospodarstwie Agroturystycznym Janczary nad jeziorem Wadąg. Posiada ono własne mini zoo zasiedlone przez lamy, jelenie, świnkę wietnamską …  i szkółkę jeździecką. Zobacz to na http://janczary.pl/spacer-wirtualny .

Mali uczestnicy będą zakwaterowani w eleganckich 2-3 os. pokojach z łazienkami.

Zajęcia będą odbywać się na zadbanych trawnikach, placach zabaw i mini zoo Gospodarstwa Janczary oraz w otaczających je lasach. Zawsze pod czujną opieką wychowawców.

 

Wyżywienie

Zapewniamy całodzienne wyżywienie dla dzieci. Cztery zdrowe posiłki codziennie przygotowane przez doskonałych kucharzy Gospodarstwa Agroturystycznego Janczary.

Pobyt zaczynamy od obiadokolacji. W dniu wyjazdu będzie śniadanie dla dzieci oraz od godz. 10 impreza pożegnalna przy ognisku dla rodziców i dzieci. Będą kiełbaski do upieczenia w ogniu, chleb ze smalcem i kiszonymi ogórkami oraz pyszne janczarskie drożdżówki.

 

Termin

10 – 16 lipca 2016 r. POTWIERDZENIE ZGŁOSZENIA WYPOCZYNKU DZIECI I MŁODZIEŻY KURATOROWI OŚWIATY w OLSZTYNIE

Obóz zaczyna się w niedzielę o godz. 15-stej w Janczarach, 10 km od Olsztyna. Rodzice sami przywożą dzieci i sprawdzają warunki na miejscu. Wspólnie z dzieckiem obejmują pokój.

Obóz kończy się w sobotę o godz. 12-stej piknikiem przy ognisku dla rodziców i dzieci. Rodzice sami odbierają dzieci.

Zapraszamy rodziców oraz opiekunów w sobotę o godz 10.00  na zwiedzanie Janczar, W godz. 10.30-12.00 uroczyście podsumujemy obóz gawędząc o obozowych przygodach, piekąc kiełbaski, pijąc kawę i jedząc smakołyki przygotowane przez gospodarzy.

 

Cena

985 zł za pełen obóz ze wszystkimi atrakcjami dla dzieci

Rodzice otrzymają fa vat upoważniającą do dofinansowania z zakładu pracy za wypoczynek dziecka.

 

Pobierz dokumenty potrzebne do zapisania dziecka na obóz: 

 

Przy zapisie do 30 maja 2016 r. zapewniamy dodatkową lekcję nauki jazdy konnej. Liczba miejsc ograniczona. Zobacz pozostałe oferty Akademii Naki dla dzieci na wakacje.

 

Zobacz fotorelację z obozu Akademii w 2015 r. na Facebooku Akademii. Kliknij https://www.facebook.com/efektywnanaukaolsztyn/posts/691376817596779?com...

Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Aktualności

25/06/2018

Wakacje 2018. Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/06/2018

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

04/04/2018

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny w Święta Wielkanocy

17/02/2018

Czytaj szybciej, pamiętaj więcej, pracuj mniej - kurs dla dorosłych w Olsztynie. Nowy kurs od 11.05.2017 r.

03/02/2018

Akademia Nauki zaprasza na kursy robotyki i programowania dla chłopców i dziewcząt na bazie klocków Lego WeDo  2.0. Programy dostosowane są do wieku uczestników.

 

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

 • akademia nauki
 • dla dzieci olsztyn
 • tempoo_logo_1200.jpg

 • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

 • kartaduzejrodziny_www.png
 • w-m_karta_duzej_rodziny.png