Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Ferie 2016 w Olsztynie – Do sprawdzianu kl. 6 z jęz. polskiego

Już po raz kolejny Akademia Nauki organizuje atrakcyjne zajęcia w czasie ferii zimowych. Dla dzieci w wieku 10 – 13 lat. W małych 10 os. grupach.

 

1 –5 lutego (drugi tydzień ferii) dla uczniów kl. 5 i 6 - brak wolnych miejsc.

Przygotowanie do sprawdzianu na koniec kl. 6 szkoły podstawowej z języka polskiego - kurs technik zapamiętywania, koncentracji i sprawnego czytania dla uczniów kl. 5 i 6

 

W drugim tygodniu ferii Akademia Nauki zaprasza na zajęcia przygotowujące do sprawdzianu na koniec kl. 6 z języka polskiego. Warsztaty skierowane są do uczniów kl. 5 i 6. Ważnym elementem zimowych warsztatów są gry i zabawy dydaktyczne ułatwiające naukę.

W czasie zajeć certyfikowany trener Akademii Nauki nauczy skutecznych technik szybkiej i efektywnej nauki. Ćwiczenia będą prowadzone na materiałach szkolnych z języka polskiego, a także historii i przyrody w celu dobrego przygotowania uczestników do sprawdzianu na koniec kl. 6 z części 1.

 

Info o sprawdzianie szóstoklasisty z polskiego

W kwietniu 2016 r. uczniowie klas szóstych przystąpią do sprawdzianu szóstoklasisty. Egzamin ma formę pisemną i składa się z dwóch bloków: Część 1. - zadania z języka polskiego i z matematyki; Część 2. – zadania z języka obcego nowożytnego. Zadania z języka polskiego i matematyki mogą być oparte na tekstach lub informacjach z zakresu historii lub przyrody.

Zadania Części 1 z języka polskiego i matematyki mają formę zamkniętą (8-12 pytań) i otwartą (2-4 pytania). Wśród zadań otwartych z języka polskiego znajduje się dłuższa wypowiedź pisemna. Sprawdzian z jęz. polskiego mierzy następujące umiejętności: czytanie ze zrozumieniem,  pisanie, znajomość ortografii i interpunkcji  (ze względu na ograniczony czas kursu w Ferie nie będziemy rozwijać tej kompetencji), korzystanie z informacji, rozumowanie, wykorzystywanie wiedzy w praktyce, znajomość tekstów literackich i ikonicznych.

Uwaga! - Na zajęciach nie przerabiamy testów szóstoklasisty z lat poprzednich, bo to każdy może zrobić sam w domu. Kurs przygotowawczy Akademii rozwija wiedzę i umiejętności oceniane na sprawdzianie 6-klasisty.

 

Akademia zapewnia w cenie:

- przydatny kurs przygotowujący do sprawdzianu szóstoklasisty z jęz. polskiego (w godz. 12:45 do godz.16:00),

- możliwość zapisania się przed "polskim" na zajęcia robotyki Lego pt. „Konstrukcje Lego wg Leonardo da Vinci” (w godz. 9.00 - 12.15),

- drugie śniadanie, drobne słodkości, napoje, owoce w czasie przerw, smaczny obiad (w przypadku zajeć całodniowych o godz. 12.15),

- podręcznik uczestnika kursu Akademii Nauki,

- zajęcia prowadzone przez certyfikowanych trenerów Akademii posiadających wyższe wykształcenie, wieloletnie doświadczenie w pracy w szkole, lubianych przez dzieci i cenionych przez rodziców,

- gry i zabawy dydaktyczne ułatwiające naukę i łamiące monotonię szkolną.

 

Miejsce półkolonii:

Wyposażone sale w siedzibie Akademii Nauki przy ul. Ratuszowej 3/1. W centrum Olsztyna, na tyłach Urzędu Miasta (otwarty płatny PARKING z WOLNYMI MIEJSCAMI dla kursantów Akademii), w odnowionej kamienicy nr 3 z piekną żółta elewacją obok przychodni zdrowia.

Dojazd SAMOCHODEM od ul. Skłodowskiej – Curie lub ul. 1-go Maja lub

TRAMWAJEM - przystanek przy Wysokiej Bramie (i dalej przy CH Inka w górę pieszo 200 metrów ul. Skłodowskiej - Curie i skręt w ul. Ratuszową do żółtej kamienicy nr 3)

 

Opłaty za Ferie w Akademii:

Promocyjne - przy zapisie do 11 stycznia 2016 r.

- tylko jęz. polski - 345 zł za cały tydzień po poł dnia (4h) lub

- polski i Lego - 545 zł zł cały tydzień (cały dzień - 8h z ciepłym lunchem).

 

Po promocji - przy zapisie po 12 stycznia 2016 r. do cen trzeba dodać 50 zł. 

Liczba miejsc jest ograniczona do 10 osób na sali w grupie.

 

Dzieciaki uwielbiają zajęcia w Akademii. Przeczytaj opinie uczestników półkolonii i obozów Akademii  lub relacje dziennikarskie w Gazecie Olsztyńskiej. Zobacz inne półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie w zimę 2016 roku dla 9-13 latków - kliknij obok podkreślenie i wróć do listy zajęć w ferie.

Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Aktualności

25/06/2018

Wakacje 2018. Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/06/2018

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

04/04/2018

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny w Święta Wielkanocy

17/02/2018

Czytaj szybciej, pamiętaj więcej, pracuj mniej - kurs dla dorosłych w Olsztynie. Nowy kurs od 11.05.2017 r.

03/02/2018

Akademia Nauki zaprasza na kursy robotyki i programowania dla chłopców i dziewcząt na bazie klocków Lego WeDo  2.0. Programy dostosowane są do wieku uczestników.

 

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png