Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Ferie 2016 w Olsztynie – Do sprawdzianu kl. 6 z jęz. polskiego

Już po raz kolejny Akademia Nauki organizuje atrakcyjne zajęcia w czasie ferii zimowych. Dla dzieci w wieku 10 – 13 lat. W małych 10 os. grupach.

 

1 –5 lutego (drugi tydzień ferii) dla uczniów kl. 5 i 6 - brak wolnych miejsc.

Przygotowanie do sprawdzianu na koniec kl. 6 szkoły podstawowej z języka polskiego - kurs technik zapamiętywania, koncentracji i sprawnego czytania dla uczniów kl. 5 i 6

 

W drugim tygodniu ferii Akademia Nauki zaprasza na zajęcia przygotowujące do sprawdzianu na koniec kl. 6 z języka polskiego. Warsztaty skierowane są do uczniów kl. 5 i 6. Ważnym elementem zimowych warsztatów są gry i zabawy dydaktyczne ułatwiające naukę.

W czasie zajeć certyfikowany trener Akademii Nauki nauczy skutecznych technik szybkiej i efektywnej nauki. Ćwiczenia będą prowadzone na materiałach szkolnych z języka polskiego, a także historii i przyrody w celu dobrego przygotowania uczestników do sprawdzianu na koniec kl. 6 z części 1.

 

Info o sprawdzianie szóstoklasisty z polskiego

W kwietniu 2016 r. uczniowie klas szóstych przystąpią do sprawdzianu szóstoklasisty. Egzamin ma formę pisemną i składa się z dwóch bloków: Część 1. - zadania z języka polskiego i z matematyki; Część 2. – zadania z języka obcego nowożytnego. Zadania z języka polskiego i matematyki mogą być oparte na tekstach lub informacjach z zakresu historii lub przyrody.

Zadania Części 1 z języka polskiego i matematyki mają formę zamkniętą (8-12 pytań) i otwartą (2-4 pytania). Wśród zadań otwartych z języka polskiego znajduje się dłuższa wypowiedź pisemna. Sprawdzian z jęz. polskiego mierzy następujące umiejętności: czytanie ze zrozumieniem,  pisanie, znajomość ortografii i interpunkcji  (ze względu na ograniczony czas kursu w Ferie nie będziemy rozwijać tej kompetencji), korzystanie z informacji, rozumowanie, wykorzystywanie wiedzy w praktyce, znajomość tekstów literackich i ikonicznych.

Uwaga! - Na zajęciach nie przerabiamy testów szóstoklasisty z lat poprzednich, bo to każdy może zrobić sam w domu. Kurs przygotowawczy Akademii rozwija wiedzę i umiejętności oceniane na sprawdzianie 6-klasisty.

 

Akademia zapewnia w cenie:

- przydatny kurs przygotowujący do sprawdzianu szóstoklasisty z jęz. polskiego (w godz. 12:45 do godz.16:00),

- możliwość zapisania się przed "polskim" na zajęcia robotyki Lego pt. „Konstrukcje Lego wg Leonardo da Vinci” (w godz. 9.00 - 12.15),

- drugie śniadanie, drobne słodkości, napoje, owoce w czasie przerw, smaczny obiad (w przypadku zajeć całodniowych o godz. 12.15),

- podręcznik uczestnika kursu Akademii Nauki,

- zajęcia prowadzone przez certyfikowanych trenerów Akademii posiadających wyższe wykształcenie, wieloletnie doświadczenie w pracy w szkole, lubianych przez dzieci i cenionych przez rodziców,

- gry i zabawy dydaktyczne ułatwiające naukę i łamiące monotonię szkolną.

 

Miejsce półkolonii:

Wyposażone sale w siedzibie Akademii Nauki przy ul. Ratuszowej 3/1. W centrum Olsztyna, na tyłach Urzędu Miasta (otwarty płatny PARKING z WOLNYMI MIEJSCAMI dla kursantów Akademii), w odnowionej kamienicy nr 3 z piekną żółta elewacją obok przychodni zdrowia.

Dojazd SAMOCHODEM od ul. Skłodowskiej – Curie lub ul. 1-go Maja lub

TRAMWAJEM - przystanek przy Wysokiej Bramie (i dalej przy CH Inka w górę pieszo 200 metrów ul. Skłodowskiej - Curie i skręt w ul. Ratuszową do żółtej kamienicy nr 3)

 

Opłaty za Ferie w Akademii:

Promocyjne - przy zapisie do 11 stycznia 2016 r.

- tylko jęz. polski - 345 zł za cały tydzień po poł dnia (4h) lub

- polski i Lego - 545 zł zł cały tydzień (cały dzień - 8h z ciepłym lunchem).

 

Po promocji - przy zapisie po 12 stycznia 2016 r. do cen trzeba dodać 50 zł. 

Liczba miejsc jest ograniczona do 10 osób na sali w grupie.

 

Dzieciaki uwielbiają zajęcia w Akademii. Przeczytaj opinie uczestników półkolonii i obozów Akademii  lub relacje dziennikarskie w Gazecie Olsztyńskiej. Zobacz inne półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie w zimę 2016 roku dla 9-13 latków - kliknij obok podkreślenie i wróć do listy zajęć w ferie.

Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Aktualności

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

20/12/2017

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny na Święto Bożego Narodzenia

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

01/09/2017

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

28/06/2017

Wakacje 2017! Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/05/2017

Czytaj szybciej, pamiętaj więcej, pracuj mniej - kurs dla dorosłych w Olsztynie. Nowy kurs od 11.05.2017 r.

23/01/2017

w Olsztynie w ferie zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png