Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Ferie 2015 w Olsztynie - Wyprawa Lego na Marsa

Już po raz kolejny Akademia Nauki organizuje atrakcyjne zajęcia w czasie ferii zimowych. Dla dzieci w wieku 9 – 12 lat. W małych 10 os. grupach.

 

2 –6 lutego (2 tydzień) dla dzieci w wieku 9 - 12 lat

 •  „Wyprawa Lego na Marsa”  - programowanie i konstruowanie robotów Lego - brak wolnych miejsc.

 

W drugim tygodniu ferii czekamy na dzieci w wieku 9 – 12 lat. Zapraszamy je na wyprawę Lego na Marsa – Czerwoną Planetę, która od zawsze rozpala ludzką wyobraźnię.

 

Opis zajęć robotyki Lego w ferie

W 2015 roku satelita ziemska odkryła statek Kosmitów na Marsie. Pojazd Obcych ma być ukryty w kraterze Campbella znajdującym się na współrzędnych 54,7S 194,6W. Lego natychmiast wysyła swoje roboty na Czerwoną Planetę. Mają one poszukać śladów życia oraz nawiązać kontakt z Kosmitami.

 

Zadaniem uczestników półkolonii Akademii Nauki będzie zbudowanie robotów Lego i dotarcie nimi do pojazdu Obcych na dnie krateru. Zdalnie sterowane łaziki (roboty) muszą pokonać drogę najeżoną przeszkodami (wąskie korytarze, ostre skały, przepaście) i zebrać próbki podłoża oraz atmosfery. Mali odkrywcy Marsa przy pomocy doświadczonego trenera Akademii napiszą programy do obsługi robotów Lego i będą na bieżąco analizować pobrane przez nie dane.

 

W czasie zajęć uczestnicy przejdą test NASA dla przyszłych kosmonautów oraz poznają doświadczenia studentów Politechniki Białostockiej, których łazik MAGMA2 wygrał międzynarodowe zawody Uniwersytetu Rover Challenge w Stanach Zjednoczonych i poleci na Czerwoną Planetę z najbliższą wyprawą NASA.

 

Program „Wyprawa Lego na Marsa”  przeznaczony jest dla dziewcząt i chłopców chcących bawić się robotami Lego. Uczestnicy półkolonii nie muszą mieć doświadczenia w budowaniu robotów Lego i ich programowaniu. Wszystkiego nauczą się w Akademii pod okiem doświadczonego trenera. Program jest tak zbudowany, że dadzą sobie radę, świetnie się przy tym bawiąc.

 

W zajęciach tych mogą brać także udział absolwenci innych kursów robotyki Lego w Olsztynie. „Wyprawa Lego na Marsa” zawiera nowe unikatowe treści i zadania, które nie były stosowane na innych kursach Lego.

 

Akademia zapewnia w cenie:

- tylko „Wyprawa Lego na Marsa” od godz. 09:00 do godz. 12:15.

- ciekawy program z atrakcjami dla dzieci w wieku 9 -10 lat od godz. 9:00 do 16:00 „Wyprawa Lego na Marsa”  i "Magia to czy nauka",

- ciekawy program z atrakcjami dla uczniow kl. 5 i 6 od godz. 9:00 do 16:00 „Wyprawa Lego na Marsa” i język polski,

- drugie śniadanie, drobne słodkości, napoje, owoce w czasie przerw, smaczny obiad (w przypadku zajęć całodniowych),

- podręcznik budowy i programowania robotów NXT,

- zajęcia prowadzone przez doświadczonego trenera Akademii, z wyższym wykształceniem, wieloletnim doświadczeniem w pracy w szkole, lubianego przez dzieci i cenionego przez rodziców,

- komputery i zestawy Lego do samodzielnej budowy robotów i sterowania ich za pomocą komputera (Akademii) lub komórki uczestnika.

 

Miejsce półkolonii:

Wyposażone sale w siedzibie Akademii Nauki przy ul. Ratuszowej 3/1. W centrum Olsztyna, na tyłach Urzędu Miasta, przy przychodni zdrowia. Dojazd samochodem od ul. Skłodowskiej – Curie.

 

Opłaty za Ferie w Akademii:

Promocyjne - przy zapisie do 10 stycznia 2015 r.

345 zł za cały tydzień po poł dnia (4h) lub 545 zł zł cały tydzień (cały dzień - 8h z ciepłym lunchem). Pełen cennik dostępny w sekretariacie Akademii 89 521 87 45 lub poprzez formularz zgłoszeniowy - na dole strony.

 

Po promocji - przy zapisie od 11 stycznia 2015 r.

do cen trzeba dodać 50 zł. 

 

Dzieciaki uwielbiają zajęcia w Akademii. Przeczytaj opinie uczestników półkolonii i obozów Akademii  lub relacje dziennikarskie w Gazecie Olsztyńskiej.

 

Zobacz inne półkolonie Akademii Nauki w terminie:

 2 –6 lutego (2 tydzień) dla dzieci w wieku 10 - 12 lat

 • Przygotowanie do sprawdzianu na koniec kl. 6 szkoły podstawowej z języka polskiego - kurs technik zapamiętywania, koncentracji i sprawnego czytania - dla uczniów klas 5 i 6.

 

2 –6 lutego (2 tydzień) dla dzieci w wieku 9 - 10 lat

 • Magia to czy nauka – sztuczki magiczne i eksperymenty naukowe

 

26 – 30 stycznia 2014 r. (1 tydzień) dla dzieci w wieku: 6 - 8 lat

 • Magia to czy nauka – sztuczki magiczne i eksperymenty naukowe,
 • Budowanie i programowanie robotów z klocków Lego.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Aktualności

25/06/2018

Wakacje 2018. Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/06/2018

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

23/04/2018

Czytaj szybciej, pamiętaj więcej, pracuj mniej - kurs dla dorosłych w Olsztynie. Nowy kurs od 24.05.2018 r.

20/04/2018

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny w czasie Majówki

03/02/2018

Akademia Nauki zaprasza na kursy robotyki i programowania dla chłopców i dziewcząt na bazie klocków Lego WeDo  2.0. Programy dostosowane są do wieku uczestników.

 

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

 • akademia nauki
 • dla dzieci olsztyn
 • tempoo_logo_1200.jpg

 • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

 • kartaduzejrodziny_www.png
 • w-m_karta_duzej_rodziny.png