Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Roboty Lego układają kostkę Rubika

Ten niewielki robot z popularnych klocków Lego potrafi samodzielnie ułożyć kostkę Rubika.

Hans Andersson potrafi złożyć z klocków Lego Mindstorms NXT robota, który sprawnie układa kostkę Rubika. Zestaw Lego kupił swego czasu dla swych dwóch córeczek. Jednakże dzieciakom zestaw nie przypadł do gustu. Zainspirowany facetami, który w rekordowym czasie układają kostkę Rubika, Andersson postanowił zrobić w tym celu robota z kupionego dla dzieci zestawu.

Wynik jest imponujący. Kostkę z pomieszanymi polami należy położyć na podeście. Ultradźwiękowy sensor wykrywa obecność kostki. Robot Tilted Twister najpierw analizuje wygląd kostki i układ rozrzuconych bezładnie pól przy pomocy sensora optycznego. Następnie analizuje zebrane dane, a w końcu układa kostkę, co trwa nieco ponad pięć minut.

Kompletne instrukcje układania znajdują się na stronie www.tiltedtwister.com. Na tej stronie znajduje się także oprogramowanie dla robota. Są także dokładne wskazówki użytkowania robota. Zestaw składa się z zestawu klocków dostępnego w sklepie i jest całkowicie niezależny od komputera PC. Jedyna pułapka czyha w jakości sensora optycznego, który nie rozróżnia kolorów żółtego i białego. Podobnie jest z czerwonym i pomarańczowym, które także mogą się maszynie pomylić. Dlatego można je wymienić na nieco bardziej rozpoznawalne. Można także wymienić sensor światła na czujnik barw. Wtedy problem sam znika. Jak widać, robotyka zstąpiła pod strzechy. h.k.

Aktualności

25/06/2018

Wakacje 2018. Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

18/06/2018

Godziny pracy Sekretariatu Akademii:

 

09/06/2018

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

17/05/2018

Klauzula informacyjna zgodna z RODO

03/02/2018

Akademia Nauki zaprasza na kursy robotyki i programowania dla chłopców i dziewcząt na bazie klocków Lego WeDo  2.0. Programy dostosowane są do wieku uczestników.

 

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png