Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Polski robot na Marsa

Zbudowali robota na Marsa

Prestiżowy sukces i pewne miejsce pracy w USA zdobyli studenci III i IV roku Politechniki Białostockiej. Skonstruowany przez nich robot – łazik poleci na Marsa. Konstrukcja Polaków MAGMA2 wygrała międzynarodowe zawody Uniwersytetu Rover Challenge w Stanach Zjednoczonych. Polski łazik był lepszy od robota promowanego przez agencję kosmiczną NASA.

Samojezdny Robot MAGMA2 został zbudowany przez piątkę studentów białostockiej polibudy. W. Głażewski, P. Ciura, E. Błoński, Sz. Zimocha, B. Solnik poświęcili na to kilka miesięcy pracy. Teraz młodych konstruktorów i ich łazika czeka tourne po USA. Zostali zaproszeni m.in. przez NASA i firmy z sektora kosmicznego. Będą tam prezentować nie tylko możliwości stworzonego przez siebie robota, ale także siebie. – Wygrywając zawody, otworzyli przed sobą drzwi do kariery w największych amerykańskich koncernach lub na najbardziej prestiżowych, najlepszych amerykańskich uczelniach technicznych – stwierdził rzecznik projektu „Polska na Marsa”, patrona prac zespołu, w wywiadzie dla Gazety Prawnej.

Zwycięska kontrukcja Polaków z powodzeniem, w wersji mini, może zostać otworzona z klocków lego przez uczestników kursów robotyki Akademii Nauki w Olsztynie.

Aktualności

25/06/2018

Wakacje 2018. Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

18/06/2018

Godziny pracy Sekretariatu Akademii:

 

09/06/2018

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

17/05/2018

Klauzula informacyjna zgodna z RODO

03/02/2018

Akademia Nauki zaprasza na kursy robotyki i programowania dla chłopców i dziewcząt na bazie klocków Lego WeDo  2.0. Programy dostosowane są do wieku uczestników.

 

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png