Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

O robotach Lego

Aby dowiedzieć się więcej ciekawostek na temat robotów Lego wybierz odpowiednią pozycję z lewego menu pod hasłem "O robotach Lego"

 

Lego znany producent zabawek dla dzieci nawiązał w 1986 współpracę z naukowcami Media Lab działającymi przy najlepszej amerykańskiej politechnice MIT. Owocem ich współpracy były zestawy klocków edukacyjnych. Dwanaście lat później LEGO wypuściło na rynek zestaw Robotics Invention SystemTM 1.0 znany obecnie pod nazwą MINDSTORMS.

 

Mindstorms w najprostszym ujęciu to klocki lego, plus możliwość programowania: buduje się z klocków jakieś urządzenie, np. pojazd zaopatrzony w różne czujniki, do którego dokłada się specjalną cegiełkę z mikroprocesorem lub krokodyla. Sprawne oko wypatrzy na ilustracji silniki, koła pasowe, sensory ruchu. O wiele więcej osprzętu nosi w sobie humanoid (poniżej) - najbardziej medialna konstrukacja NXT.

 

Od inwencji budowniczego zależy poziom inteligencji, jaką zdobędzie maszyna z klocków. Żeby było łatwiej, cegiełkę można zaprogramować używając obrazkowego języka programowania – po prostu składa się cały program z programistycznych klocków lego.

 

W ten prosty sposób można uzyskać niewiarygodne efekty. Najlepsi potrafią budować maszyny zdolne do rozwiązywania sudoku czy ułożenia kostki Rubika. Mniej genialnych stać "tylko" na zaprojektowanie systemu alarmowego lub jeżdżacego robota, który ominie każdą przeszkodę i zatrzyma sie na klasnięcie w dłonie.

 

Obecnie na rynku dostępne dostępne są dwa systemy Mindstroms:

Więcej możesz o nich przeczytać klikając w nazwy.

 

Dowiedz się więcej o robotach Lego

Aktualności

25/06/2018

Wakacje 2018. Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

18/06/2018

Godziny pracy Sekretariatu Akademii:

 

09/06/2018

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

17/05/2018

Klauzula informacyjna zgodna z RODO

03/02/2018

Akademia Nauki zaprasza na kursy robotyki i programowania dla chłopców i dziewcząt na bazie klocków Lego WeDo  2.0. Programy dostosowane są do wieku uczestników.

 

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png