Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Kurs programowania Java

Kurs programowania dla dzieci „Wdepnij w Javę”

Dzieci są mistrzami kreatywności. Uwielbiają bawić się i grać na komórce. Kurs programowania jest stworzony dla nich. Dowiedzą się na nim jak w prosty sposób stworzyć własną grę komputerową lub na telefon komórkowy.

Kurs „Wdepnij w Javę” jest zaprojektowany dla 9-13 latków, którzy chcą nauczyć się programowania w jednym z najpopularniejszych i najczęściej używanych języków programistycznych na świecie. Programowanie Java jest dość proste i szybkie. W Javie można tworzyć aplikacje zarówno na Windowsa, Maca czy Linuxa oraz także na komórkowego Androida.

 

Co się zdarzy na kursie? Informacja dla uczestników:

 • poznasz Zieloną Stopę – środowisko Java,
 • stworzysz grę pt. „Nakarm kraba”, w której zjada on robaki i ucieka przed okrutnymi homarami,
 • skomponujesz muzykę na zbudowanym przez siebie pianinie ekranowym,
 • stawisz czoło śmiertelnie niebezpiecznym asteroidom. Zniszczysz je w kosmicznej bitwie i uratujesz Ziemię przed zagładą,
 • stworzysz hodowlę królików i będziesz je chronił przed polującymi na nie lisami,
 • pomożesz mrówkom znaleźć jedzenie. Twoje mrówki będą poruszały się po ścieżkach wytyczonych przez inne osobniki za pomocą feromonów, a więc stworzysz symulację sposobu poruszania i porozumiewania rzeczywistych mrówek,
 • i wiele innych.

To wszystko osiągniesz kodując w języku Java zorientowanym obiektowo (uwaga trudne słowo), w którym słowa programu zapisuje się jako obiekty, takie jak klocki czy ikony.

 

Więcej o Javie i kursie

Programiści Java są jednymi z najlepiej opłacanych specjalistów IT w Polsce. Według magazynu Forbes, zarabiają średnio do tysiąca złotych więcej niż programiści C++ i PHP. Najlepsi z nich programować nauczyli się już w szkole podstawowej.

Uczestnicy kursu nauczą się programowania w przejrzysty i łatwo dostępny sposób. Będą modyfikować stworzone aplikacje lub eksperymentować z obiektami (np. klockami na ekranie komputera) wstawiając je w różne miejsca, tworząc kod działającej gry lub symulacji. Dzięki temu programowanie staje się łatwe, a działające aplikacje dostarczają dobrej zabawy. Będą otrzymywać premie za spryt i logiczne myślenie.

Oprócz nauki programowania uczestnicy rozwijają umiejętności twórczego i logicznego myślenia, co zaowocuje oryginalnymi, wyjątkowymi rozwiązaniami w tworzonych aplikacjach.

Java jest łatwa. Dlatego idealnie nadaje się także dla dziewcząt i chłopców, które nie są maniakami komputerowymi i dopiero chcą zacząć przygodę z programowaniem. W czasie zajęć szybko poznają zasady i odniosą pierwsze sukcesy w programowaniu. Dla zaawansowanych uczestników prowadzący przygotował dodatkowe, bardziej złożone scenariusze zajęć i „profesjonalne” scenariusze gier.

 

Wiele osób wybiera kurs programowania Java, jako kontynuację kursu programowania Scratch.

 

Akademia zapewnia w cenie:

- atrakcyjny kurs programowania dla 9-13 latków,

- podręcznik uczestnika kursu Akademii Nauki,

- zajęcia prowadzone przez certyfikowanego trenera Akademii posiadającego wyższe wykształcenie, wieloletnie doświadczenie w pracy w szkole, lubianego przez dzieci i cenionego przez rodziców,

- komputery i programy potrzebne do tworzenia na zajęciach gier i komiksów. Można jednak przynieść swój komputer wyposażony w WiFi.

 

Miejsce zajęć:

Wyposażone sale w siedzibie Akademii Nauki przy ul. Ratuszowej 3/1. W centrum Olsztyna, na tyłach Urzędu Miasta (otwarty bezpłatny po godz. 16stej PARKING z WOLNYMI MIEJSCAMI dla kursantów Akademii), w odnowionej kamienicy nr 3 z piękną żółtą elewacją obok przychodni zdrowia.

Dojazd SAMOCHODEM od ul. Skłodowskiej – Curie lub ul. 1-go Maja lub ul. Pieniężnego (skręt w 11-Listopada) lub

TRAMWAJEM - przystanek przy Wysokiej Bramie (i dalej przy CH Inka w górę pieszo 200 metrów ul. Skłodowskiej - Curie i skręt w ul. Ratuszową do żółtej kamienicy nr 3).

 

Termin:

Start: 17 luty 2018 r.

Soboty w godz. 15.30 - 17.00

10 spotkań po 2 godziny zajęciowe.

Zapisy: trwają.

Liczba miejsc ograniczona.

 

Opłaty:

600 zł jednorazowo lub

220 zł w 3 ratach

Liczba miejsc jest ograniczona do 10 osób na sali w grupie.

 

Dzieciaki uwielbiają zajęcia w Akademii. Przeczytaj opinie uczestników półkolonii i obozów Akademii lub relacje dziennikarskie w Gazecie Olsztyńskiej. Zobacz inne półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie w wakacje 2017 r. - kliknij obok podkreślenie i wróć do listy zajęć w wakacje.

Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Aktualności

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

20/12/2017

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny na Święto Bożego Narodzenia

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

01/09/2017

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

28/06/2017

Wakacje 2017! Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/05/2017

Czytaj szybciej, pamiętaj więcej, pracuj mniej - kurs dla dorosłych w Olsztynie. Nowy kurs od 11.05.2017 r.

23/01/2017

w Olsztynie w ferie zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

 • akademia nauki
 • dla dzieci olsztyn
 • tempoo_logo_1200.jpg

 • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

 • kartaduzejrodziny_www.png
 • w-m_karta_duzej_rodziny.png