Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Zasady rekrutacji do gimnazjum w Olsztynie w 2016 r.

Data publikacji: 
sob., 06/02/2016

Gimnazja w Olsztynie. Nowe zasady naboru do szkół w 2016 r.

Cały tekst: http://olsztyn.wyborcza.pl/olsztyn/1,48726,19593705,gimnazja-w-olsztynie...

Z automatu przyjmowani będą oczywiście uczniowie z obwodu danej szkoły, dla pozostałych chętnych - spoza rejonu - potrzebne są dodatkowe kryteria, od których zależy, czy dostaną się do placówki czy nie.

W szkołach podstawowych zmian w porównaniu do kryteriów ubiegłorocznych nie będzie. 10 pkt otrzymają dzieci mieszkające w Olsztynie, 5 pkt kandydaci posiadający już rodzeństwo w danej szkole, zaś 3 pkt dzieci, których rodzice pracują w obwodzie szkoły.

Nieco zmieni się za to regulamin naboru do gimnazjów. Podobnie, jak w poprzednich latach sumowane będą punkty za wyniki w nauce, sprawdzian szóstoklasisty oraz za dodatkowe aktywności. Inne będą jednak szczegółowe przeliczniki. Wcześniej kandydaci mogli zdobyć w procesie rekrutacji w sumie aż 95 pkt. Po 15 pkt można było otrzymać za każdą z trzech części sprawdzianu, po 6 pkt za oceny z poszczególnych przedmiotów, 8 pkt za świadectwo z wyróżnieniem, 4 pkt za zachowanie oraz 8 pkt za dodatkowe osiągnięcia, w tym naukowe na szczeblu wojewódzkim, sportowe lub artystyczne na szczeblu ogólnopolskim, wojewódzkim lub powiatowym oraz inne, czyli aktywność społeczną lub wolontariat. Punktowane były najwyżej trzy takie osiągnięcia.

W tegorocznym naborze punktów do zdobycia będzie mniej, bo zaledwie 60. - Zmiany dotyczą głównie punktów za szczególne osiągnięcia w zawodach organizowanych pod egidą kuratora oświaty. Punktacja została uszczegółowiona, tak aby wiadomo było, jak dokładnie nagradzać za osiągnięcia w konkretnych konkursach i wydarzeniach sportowych czy artystycznych - mówi radna Agnieszka Jabłońska, która przewodniczy komisji edukacji rady miasta. - Materiał ten został wypracowany z dyrektorami szkół, który zgłaszali swoje uwagi.

Za sprawdzian będzie można uzyskać maksymalnie 40 pkt, za świadectwo z paskiem 5 pkt, za szczególne osiągnięcia w zawodach organizowanych przez kuratora będzie maksymalnie 13 pkt, a za osiągnięcia w zakresie aktywności społecznej, w tym na rzecz środowiska szkolnego, w szczególności w formie wolontariatu tylko 2 pkt.

 

Cały tekst: http://olsztyn.wyborcza.pl/olsztyn/1,48726,19593705,gimnazja-w-olsztynie...

 

Aktualności

25/06/2018

Wakacje 2018. Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/06/2018

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

23/04/2018

Czytaj szybciej, pamiętaj więcej, pracuj mniej - kurs dla dorosłych w Olsztynie. Nowy kurs od 24.05.2018 r.

20/04/2018

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny w czasie Majówki

03/02/2018

Akademia Nauki zaprasza na kursy robotyki i programowania dla chłopców i dziewcząt na bazie klocków Lego WeDo  2.0. Programy dostosowane są do wieku uczestników.

 

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png