Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Ferie zimowe 2016 w Olsztynie – do sprawdzianu z matematyki na koniec kl. 6

Już po raz kolejny Akademia Nauki organizuje atrakcyjne zajęcia w czasie ferii zimowych. Dla dzieci w wieku 10 – 13 lat. W małych 10 os. grupach.

 

1–5 lutego (drugi tydzień) dla uczniów kl. 5 i 6 - brak wolnych miejsc

Kurs matematyki przygotowujący do sprawdzianu na koniec klasy 6 dla uczniów kl. 5 i 6

 

W drugim tygodniu ferii Akademia Nauki zaprasza na zajęcia przygotowujące do sprawdzianu na koniec kl. 6 z matematyki. Warsztaty skierowane są do uczniów kl. 6, a także do uzdolnionych 5-klasistów. Ważnym elementem zimowych warsztatów są gry i zabawy dydaktyczne ułatwiające naukę i łamiące monotonię szkolną.

W czasie zajęć dobry trener matematyki  Akademii Nauki pomoże dzieciom przygotować się do sprawdzianu. Utrwali i rozwinie ich wiedzę matematyczną. Przerobi zagadnienia matematyczne sprawiające uczniom największe trudności na sprawdzianie. Ćwiczenia będą prowadzone także na tekstach lub informacjach z zakresu historii lub przyrody w celu dobrego przygotowania uczestników do sprawdzianu na koniec kl. 6 z części 1.

 

Info o sprawdzianie szóstoklasisty z matematyki

W 2016 r. uczniowie klas szóstych przystąpią do sprawdzianu szóstoklasisty. Sprawdzian ma formę pisemną i składa się z dwóch bloków: Część 1. - zadania z języka polskiego i z matematyki; Część 2. – zadania z języka obcego nowożytnego. Zadania z języka polskiego i matematyki mogą być oparte na tekstach lub informacjach z zakresu historii lub przyrody.

Zadania Części 1. z języka polskiego i matematyki mają formę zamkniętą (8-12 pytań) i otwartą (2-4 pytania). Sprawdzian z matematyki obejmuje poziom opanowania umiejętności: wykorzystania i tworzenia informacji; modelowania matematycznego; rozumowania i tworzenia strategii;  poprawnego rachowania (liczenia).

Kurs przygotowawczy Akademii rozwija wiedzę i umiejętności oceniane na sprawdzianie 6-klasisty.

 

Akademia zapewnia w cenie:

- przydatny kurs przygotowujący do sprawdzianu szóstoklasisty z matematyki (w godz. 09:00 do godz.12:15),

- możliwość zapisania się po "matematyce" na zajęcia przygotowujące do sprawdzianu z jęz. polskiego z tech. pamięci, koncentracji i sprawnego czytania (w godz. 12.45 - 16.00),

- drugie śniadanie, drobne słodkości, napoje, owoce w czasie przerw, smaczny obiad (w przypadku zajeć całodniowych o godz. 12.15),

- podręcznik uczestnika kursu Akademii Nauki,

- zajęcia prowadzone przez certyfikowanych trenerów Akademii posiadających wyższe wykształcenie, wieloletnie doświadczeniem w pracy w szkole, lubianych przez dzieci i cenionych przez rodziców,

- gry i zabawy dydaktyczne ułatwiające naukę i łamiące monotonię szkolną.

Miejsce półkolonii:

Wyposażone sale w siedzibie Akademii Nauki przy ul. Ratuszowej 3/1. W centrum Olsztyna, na tyłach Urzędu Miasta (otwarty płatny PARKING z WOLNYMI MIEJSCAMI dla kursantów Akademii), w odnowionej kamienicy nr 3 z piekną żółta elewacją obok przychodni zdrowia.

Dojazd SAMOCHODEM od ul. Skłodowskiej – Curie lub ul. 1-go Maja lub

TRAMWAJEM - przystanek przy Wysokiej Bramie (i dalej przy CH Inka w górę pieszo 200 metrów ul. Skłodowskiej - Curie i skręt w ul. Ratuszową do żółtej kamienicy nr 3)

Opłaty za Ferie w Akademii:

Promocyjne - przy zapisie do 11 stycznia 2016 r.

- tylko matematyka - 345 zł za cały tydzień po poł dnia (4h) lub

- matematyka i jęz. polski z technikami zapamiętywania, koncentracji i sprawnego czytania - 545 zł zł cały tydzień (cały dzień - 8h z ciepłym lunchem).

Po promocji - przy zapisie po 12 stycznia 2016 r. do cen trzeba dodać 50 zł.

Liczba miejsc jest ograniczona do 10 osób na sali w grupie.

Dzieciaki uwielbiają zajęcia w Akademii. Przeczytaj opinie uczestników półkolonii i obozów Akademii  lub relacje dziennikarskie w Gazecie Olsztyńskiej. Zobacz inne półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie w zimę 2016 roku dla 9-13 latków - kliknij obok podkreślenie i wróć do listy zajęć w ferie.

Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Aktualności

25/06/2018

Wakacje 2018. Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

18/06/2018

Godziny pracy Sekretariatu Akademii:

 

09/06/2018

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

17/05/2018

Klauzula informacyjna zgodna z RODO

03/02/2018

Akademia Nauki zaprasza na kursy robotyki i programowania dla chłopców i dziewcząt na bazie klocków Lego WeDo  2.0. Programy dostosowane są do wieku uczestników.

 

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png