Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Supermoc Billa Gates

Supermoc Billa Gatesa

Bill Gates i Warren Buffet, najbogatsi ludzie na świecie, zostali zapytani przez studenta University of Nebraska, jaką supermoc chcieliby posiadać, jeżeli mogliby wybrać tylko jedną.

- Chciałbym superszybko czytać – odparł bez chwili namysłu Gates. A Buffet dodał: - Zgadzam się. Prawdopodobnie zmarnowałem 10 lat przez powolne czytanie.

Większość z nas czyta powoli. Po części wynika to ze szkolnej edukacji. Nauczyciele uczą nas czytać i pisać w tym samym czasie. Najpierw literę, sylabę, potem słowo. Proszą nas o czytanie na głos, aby upewnić się, że poprawnie wymawiamy wyrazy. Dlatego jako dorośli często podczas czytania słyszymy wewnętrznego lektora lub szepczemy to co czytamy.

Wewnętrzny spiker bardzo spowalnia czytanie. Sprawia, że czytamy w tempie mówienia, czyli 150-200 słów na minutę. Tymczasem osoby po treningu szybkiego czytania, które wyeliminowały wewnętrznego lektora, czytają 3-4 szybciej, czyli 350-600 słów na minutę. Mistrzowie Polski natomiast pochłaniają tekst z prędkością kilkudziesięciu tysięcy słów na minutę ze zrozumieniem. Dzięki temu mogą przeczytać grubą książkę (kilkaset stron) nawet w pół godziny.

Szybkie czytanie nie jest więc żadną supertechnologią rodem z filmów science fiction, tylko możliwą do wytrenowania umiejętnością przydatną osobom uczącym się lub dużo czytającym w pracy i w domu.

 

Wypowiedź Billa Gates i Warrena Buffeta zacytowana za „Focus”, wrzesień 2015

Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Aktualności

25/06/2018

Wakacje 2018. Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/06/2018

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

17/05/2018

Klauzula informacyjna zgodna z RODO

30/04/2018

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny w czasie Majówki

03/02/2018

Akademia Nauki zaprasza na kursy robotyki i programowania dla chłopców i dziewcząt na bazie klocków Lego WeDo  2.0. Programy dostosowane są do wieku uczestników.

 

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png