Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

"Fizyka dla Smyka" zapisy

Pokazy naukowe w Twojej szkole. Zamów tutaj!

 

Pokazy naukowe „Fizyka dla Smyka” to tytuł ciekawej oferty edukacyjnej dla szkół i przedszkoli przygotowanej przez Akademię Nauki w Olsztynie. W jej zajęciach uczestniczyło już blisko 10 tysięcy dzieci ze 100 szkół i przedszkoli z naszego województwa. Co ciekawe, Akademia dojeżdża z pokazem do szkół i organizuje 45 minutowe zajęcia dla całych klas.

 

Pokazy naukowe „Fizyka dla Smyka” mają na celu przybliżenie dzieciom tajemnic otaczającego nas świata poprzez zabawę i eksperymenty fizyczne. Gwiazdami pokazów naukowych "Fizyka dla Smyka" są dzieci. W czasie 45 minutowego spotkania, pod przewodnictwem prof. Pytalskiego, przeprowadzają kilkanaście ciekawych eksperymentów fizycznych korzystając z unikalnych zestawów edukacyjnych Akademii. Młodzi uczestnicy bawią się na tych zajęciach znakomicie.

 

Akademia przygotowała m.in. pokazy:

- Magnetyzm i jego tajemnice – magnesy, przyciąganie i odpychanie, lewitacja przedmiotów w polu magnetycznym, elektromagnes, wykrywacz metalu, akcelerator magnetyczny …,

- Światło i kolor - rozszczepianie światła, tęcza, zabawa z kolorami, peryskop, światło stroboskopowego, laser, iluzje optyczne, podczerwień i ultrafiolet, świat oczami owadów  …,

- Dźwięk – dźwięk zanika w próżni, koncert na grających rurkach, wzmacniacz dźwięków z … palca, burza w pudełku, jak zrobić krótkofalówkę, podsłuchujemy mrówki, pomiar dźwięku, modulator głosu,

- Powietrze – balon rośnie w próżni, ciśnienie powietrza a woda, lewitacja przedmiotów w strumieniu powietrza, termometr miłości, samozapłon i balonowy szaszłyk na deser,

- Elektrostatyka i prąd elektryczny - elektryzowanie się przedmiotów, wywołujemy błyskawice w maszynie elektrostatycznej, Generator Van den Graffa i zabawa w fryzjera, wietrzyk jonowy obraca karuzelą Franklina, robimy prąd z ziemniaków,

- Show naukowe "Nauka to czy magia" (dostępny tylko w okresie od października do kwietnia) - antygrawitacyjne krople wody; lustro, a Leonardo da Vinci; rozmnażająca się woda; woda przybierająca kształt; ognio- i gwoździo- odporne balony; prawa fizyki, a bezpieczeństwo dzieci na lodzie ….

- Robotyka Lego – budowa i programowanie działających robotów z klocków Lego ożywianych za pomocą komputera. Dla dzieci od 6 do 15 lat.

 

Pokazy i użyte w nich materiały są w pełni bezpieczne. Eksperymenty prowadzone przez Akademię można zobaczyć w Centrum Nauki „Kopernik” w Warszawie. Cała różnica polega na tym, że Akademia przyjeżdża do szkoły lub przedszkola. Wcześniej należy jedynie ustalić termin i następujące warunki:

1. pokazy przygotowane są dla uczniów kl. I – VII oraz uczniów gimnazjum. Na specjalne życzenie przyjedziemy także do przedszkola z pokazami dla 5-6 latków. Scenariusze zajęć dostosowane są do wieku dzieci,

2. w każdym pokazie biorą udział całe klasy liczące od 17 do 30 dzieci. Mniejsze klasy łączymy,

3. każdy pokaz trwa 1 godzinę lekcyjną (45 minut). Pokazy odbywają się od dzwonka na lekcję do dzwonka na przerwę,

4. jednego dnia możemy przeprowadzić od 4 do 6 pokazów z jednego tematu w jednej placówce,

5. koszt uczestnictwa w pokazach jednego dziecka wynosi 8-9 złotych. Zapewniamy upusty dla dzieci z mniejszych miejscowości z woj. W-M lub za zamówienie pokazów dla 100 i więcej dzieci. Tam koszt udziału jednego dziecka w pokazie wynosi po upuście 7 - 8 zł.

 

Uwaga. Można także zamówić 2-3 godziny pokazów dla mniejszej ilości dzieci (1-60) za ryczałtową opłatą 600-700 zł.

 

dscn1553_0.jpg

 

Akademia Nauki w Olsztynie jest oddziałem największej w Polsce sieci edukacyjnej i oferuje kursy efektywnej nauki, szybkiego czytania, technik pamięciowych i robotyki Lego. Absolwenci kursów Akademii należą do najlepszych uczniów w klasie, chętnie czytają, mają dobrą pamięć i koncentrację. Więcej o Akademii i jej ofercie dla szkół można znaleźć na http://www.efektywna-nauka.pl/oferta-dla-szkol-i-przedszkoli. Dzieci uwielbiają „Fizykę dla Smyka” i zajęcia z prof. Pytalskim z Akademii Nauki w Olsztynie.

 

W celu zgłoszenia placówki na zajęcia użyj "Formularz zapisowy". Należy wypełnić w nim wszystkie pola, w tym dane do faktury. Po wypełnieniu kliknij pole "Wyślij formularz". Kopię zgłoszenia otrzymasz na adres mejlowy wpisany przez Ciebie w Formularzu. 

POKAZY NAUKOWE DLA DZIECI
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Informacje ogólne
Nazwa placówki
Dokładny adres miejsca pokazu (kod pocztowy, nazwa miejscowości, ulica i nr)
Zamawiany pokaz
Kiedy ma się odbyć pokaz?
Wpisz klasy, dla których zamawiasz pokazy
Dodaj nową klasę
Dodaj nową klasę 2
Dodaj nową klasę 3
Dodaj nową klasę 4
Dodaj nową klasę 5
Dodaj nową klasę 6
Dodaj nową klasę 7
Łączna opłata
Prosimy o dodatkowe oferty
Dane zamawiającego
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Aktualności

25/06/2018

Wakacje 2018. Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

18/06/2018

Godziny pracy Sekretariatu Akademii:

 

09/06/2018

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

17/05/2018

Klauzula informacyjna zgodna z RODO

03/02/2018

Akademia Nauki zaprasza na kursy robotyki i programowania dla chłopców i dziewcząt na bazie klocków Lego WeDo  2.0. Programy dostosowane są do wieku uczestników.

 

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png