Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Rozwój i nauka czytania - 4-latki

Zajęcia dla dzieci 4-letnich

 

Celem programu jest łagodne wprowadzenie dzieci w świat książki, nauki i wiedzy. W programie pojawia się bajkowa postać, która pisząc listy do dzieci, inspiruje je do przeprowadzania ciekawych naukowych doświadczeń i badań. Eksperymenty obrazują celowość codziennych, drobnych działań - obserwacja napięcia powierzchniowego wody oraz badanie oleju i z wody mydlanej, naukowo wyjaśnia maluszkom zasady higieny osobistej i konieczność mycia rąk. Eksperyment ze śliną i chlebem pokazuje, że należy myć zęby po posiłku. Demonstracja przemiany energii elektrycznej i kinestetycznej w energię cieplną i uświadomienie dzieciom, że ciepło ich ciała, należy chronić odpowiednio ubierając się.

 

Warto wiedzieć:

 • zajęcia odbywają się raz w tygodniu, po 60 minut z przerwą;
 • łącznie 30 spotkań, w tym niezwykle ważne 3 warsztaty dla rodziców;
 • kurs trwa 2 semestry szkolne (rok);
 • indywidualne podejście do każdego dziecka;
 • serdeczna współpraca z rodzicami;
 • zajęcia w grupie 8 – 10 dzieci;
 • start kursu: koniec września.

 

Program kursu, czyli świat pełen inspiracji

Program podzielony jest na 8 książeczek, które dziecko, poprzez zabawę, uczy się czytać. Każda książeczka porusza ciekawe zagadnienia, dotyczące otaczającego świata. Zanim dziecko otrzyma książeczkę, zapoznaje się najpierw z występującymi w niej wyrazami, po czym eksperymentuje z nimi i w różny sposób doświadcza ich znaczenia.

Dzieci utrwalają wyrazy, bawiąc się nimi, skacząc po nich jak po kamieniach, przechodząc przez rwący strumień, grając w ciepło/zimno czy w chowanego. Maluchy poznają literki, ale początkowo tylko w wyrazach, z którymi są związane emocjonalnie, np. pierwsza litera swojego imienia, imienia mamy i taty. Dzięki temu są emocjonalnie zaangażowane w proces naukowej zabawy.

 

Podstawą programu są nasze doświadczenia w pracy z małymi dziećmi. Jego założenia są oparte na głębokim szacunku do dziecka i jego możliwości twórczych.

 

Zajęcia rozwijające dla 4-latków:

w trzech sferach, które są w tym okresie najważniejsze, a mianowicie: intelektualnej, poznawczej i emocjonalno – społecznej.

1. Rozwój intelektualny zapewniamy poprzez naukę czytania metodą Glena Domana oraz doświadczanie świata i eksperymenty naukowe. Na każdych zajęciach dzieci poznają nowe wyrazy. Uczą się ich chętnie i z pasją przez zabawę. Specjalnie dobrana treść książeczek i słownictwa jest uzupełnieniem fabuły kursu i przeprowadzanych na zajęciach eksperymentów naukowych. Nauka czytania w tym wieku daje dzieciom poczucie, że potrafią „coś ekstra”, ponadto jest to doskonałe bezstresowe przygotowanie dziecka do nauki w szkole.

2. Dziecko się rozwija poznawczo dzięki zdobywaniu wiadomości znacznie wykraczających tematyką poza program przedszkolny. Zdobywa wiedzę z zakresu fizyki, chemii, przyrody. Chłonie ciekawostki przyrodnicze i naukowe. Na każdych zajęciach dzieci przeprowadzają naukowe doświadczenia i eksperymenty. Mali odkrywcy poznają różne kontynenty, wcielają się w mieszkańców odległych krain. Dostęp do interesujących książek, słowników ilustrowanych czy atlasów rozwija w dziecku chęć do przeglądania ich i poznawania świata.

3. Rozwój emocjonalny i społeczny zapewniamy, poprzez kształtowanie u dziecka postawy ,,poradzę sobie!”. Uczymy rozpoznawania swoich emocji i wyrażania ich. Stosujemy zabawy dramowe, by rozwijać empatię i pomóc nawiązywać głębsze relacje z rówieśnikami, oparte na współpracy. Na zajęciach umożliwiamy działania twórcze, które ujawniają i rozwijają talenty dziecka. Dziecko zadowolone z siebie staje się bardziej otwarte i łatwiej wyraża swoje potrzeby.

 

Zajęcia prowadzą trenerzy specjalnie przygotowani do pracy z małymi dziećmi. Ich postawa zachęca je do swobodnego wyrażania własnych potrzeb i rozbudza kreatywność. Dostosowują program do indywidualnego tempa pracy każdego dziecka. Wszelkie zabawy i ćwiczenia przeprowadzamy z myślą o jak najlepszym przygotowaniu dzieci do przejścia na kolejny etap przedszkolny lub szkolny. Podczas zajęć pobudzamy wszystkie zmysły uczestników, ale i zapewniamy odprężenie. Wszystkie ćwiczenia dają wiele radości, co sprawia, że dzieci chętnie biorą w nich udział przez cały rok szkolny.

 

Dzięki temu kursowi Twoje dziecko:

 • rozwinie się intelektualnie i pozna odpowiedzi na wiele zadawanych przez siebie pytań,
 • rozwinie się emocjonalnie i społecznie dzięki czemu będzie lubiane i dobrze radziło sobie w grupie rówieśników,
 • odkryje fascynujący świat eksperymentów naukowych,
 • przeżyje niezapomnianą przygodę, która wzbogaci jego wnętrze i będzie również doskonałym źródłem wiedzy dla Ciebie! 

 

Zajęcia dodatkowe są bardzo ważne.

W każdym przedszkolaku płonie nieograniczona żądza wiedzy i poznawania świata. Dlatego dzieci zadają mnóstwo pytań, wchodzą w każdy kąt i wszystkiego dotykają. Zadaniem rodziców i nauczycieli jest podtrzymywanie tej wrodzonej pasji! Na kursie pozna wiele odpowiedzi na swoje pytania.

Kursy i zajęcia w Akademii są doskonałym miejscem do rozwijania zainteresowań i talentów dzieci. Po szkole, bez ocen i dzienniczka uwag, pomagają małym odkrywcom zdobywać kolejne poziomy biegłości, zdolności i wiedzy. Wyrabiają w dzieciach pozytywne nawyki i wyposażają je w niezbędne umiejętności społeczne i intelektualne.

Wszystko to procentuje później w szkole lepszymi ocenami i zwiększa ich szansę w późniejszym, dorosłym życiu!

 

Kilka ważnych faktów o Akademii Nauki

 • Gazeta Olsztyńska uznała Akademie Nauki za jedną ze 123 instytucji mających największy wpływ na życie mieszkańców Olsztyna;
 • nieprzerwalnie działa w Olsztynie od 2003 r.;
 • własne bogato wyposażone sale szkoleniowe w centrum Olsztyna;
 • co roku kilkuset zadowolonych z kursów rodziców widzących zdecydowane postępy u swoich dzieci;
 • zespół Akademii Nauki w Olsztynie tworzą pełni pasji i chęci pracy pedagodzy, nauczyciele, pracownicy bibliotek i przedszkoli. Osoby z certyfikatami trenerów efektywnej nauki, z wykształceniem wyższym pedagogicznym i ogromnym doświadczeniem w pracy z dziećmi;
 • Akademia Nauki w Olsztynie jest kierowana przez Ireneusza Górskiego, absolwenta prestiżowych studiów executive MBA dla top menedżerów. Tylko kilka osób w Olsztynie może pochwalić się takim osiągnięciem.

 

Rodzice o kursie

„Dla mojego Michałka kurs okazał się przygodą życia. Nie było dnia, w którym nie mówiłby o swoich kolegach z kursu i nie liczył godzin do kolejnego spotkania. Stał się bardziej otwarty na inne dzieci i głodny wiedzy. Zaczął więcej czasu poświęcać na logiczne zabawy, a telewizor poszedł w odstawkę.”

„W Akademii zostaliśmy otoczeni wyjątkową opieką i serdecznością. Dziękujemy za poradę i wspólny rok, podczas którego sami także wiele się nauczyliśmy o naszym dziecku.”

Źródło: „Księga Wpisów” dostępna w sekretariacie Akademii

 

Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Aktualności

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

20/12/2017

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny na Święto Bożego Narodzenia

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

01/09/2017

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

28/06/2017

Wakacje 2017! Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/05/2017

Czytaj szybciej, pamiętaj więcej, pracuj mniej - kurs dla dorosłych w Olsztynie. Nowy kurs od 11.05.2017 r.

23/01/2017

w Olsztynie w ferie zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

 • akademia nauki
 • dla dzieci olsztyn
 • tempoo_logo_1200.jpg

 • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

 • kartaduzejrodziny_www.png
 • w-m_karta_duzej_rodziny.png