Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Akademia na Nocy Naukowców UWM

Data publikacji: 
sob., 28/09/2013

Akademia na Nocy Naukowców UWM. Tysiące zwiedzających, kilka stanowisk i relacja „na żywo” w Radio Olsztyn – tak w skrócie wyglądała Akademia w czasie Nocy Naukowców UWM, w piątek 27 września 2013 r.

 

Akademia Nauki kolejny raz wzięła udział w Nocy Naukowców UWM. Logo Akademii jako partnera Nocy było widoczne na wszystkich plakatach i materiałach promocyjnych. Akademia była także widoczna w czasie imprezy. Do swojej dyspozycji otrzymała cały hol biblioteki uniwersyteckiej, gdzie ustawiła swoje stanowiska. Na pierwszym dzieci budowały i programowały roboty Lego, a dokładnie małpkę grającą na bębenku. Dalej Akademia demonstrowała doświadczenia naukowe pt. Fizyka dla Smyka. Setki dzieciaków eksperymentowało z magnesami i (bez użycia rąk) wprawiały w ruch przedmioty na stole lub sprawiały, że długopisy czy globus unosiły się … w powietrzu.

W sali 104 biblioteki UWM Akademia Nauki przeprowadziła także warsztaty technik pamięci. Zgłosiło się na nie 60 osób. Można było dowiedzieć się jak w 15 minut nauczyć się 100 słówek w języku obcym, od razu zapamiętać imię i nazwisko nowo poznanej osoby, czy jak nauczyć się liczb złożonych z kilkudziesięciu cyfr np. nr rachunku bankowego albo rozszerzenia liczby ∏ (pi). Dla absolwentów kursów technik pamięci Akademii jest to normalna umiejętność. Ćwiczona na każdych zajęciach. Najlepsi, korzystając z technik pamięci, potrafią nauczyć się języka hiszpańskiego w 3 miesiące.

 

Najbliższy kurs technik zapamiętywania „Super Pamięć” rusza w Akademii 26. listopada br.

Ze stanowisk Akademii na Nocy Naukowców Radio Olsztyn przeprowadziło „na żywo” relację. Została ona wyemitowana o 18.36. Słuchacze Radia Olsztyn dowiedzieli się m.in., że na Noc Naukowców UWM przyszło 10 tysięcy odwiedzających i najwięcej z nich można było spotkać na stanowiskach Akademii Nauki w Olsztynie, gdzie budowali roboty Lego, sprawiali że przedmioty lewitowały w powietrzu, doskonalili pamięć.

Aktualności

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

20/12/2017

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny na Święto Bożego Narodzenia

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

01/09/2017

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

28/06/2017

Wakacje 2017! Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/05/2017

Czytaj szybciej, pamiętaj więcej, pracuj mniej - kurs dla dorosłych w Olsztynie. Nowy kurs od 11.05.2017 r.

23/01/2017

w Olsztynie w ferie zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png