Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

RPG na zajęciach Akademii Nauki

Data publikacji: 
ndz., 25/08/2013

W czasie zajęć trener Akademii zabiera uczestników kursu efektywnej nauki na pełną przygód wycieczkę do świata wyobraźni, w którym dokonują one bohaterskich czynów, pokonują trudności i dążą do celu. RPG jest pomysłem Akademii na uatrakcyjnienie zajęć dzieciom i sprawienie, aby chciały się uczyć. Co się udało ;-))

Na swoje 10-lecie działalności w Olsztynie, Akademia Nauki wprowadziła nowe narzędzie dydaktyczne - grę RPG. Jest ona spełnieniem marzeń rodziców i nauczycieli.

Celem zabawy RPG jest zdobycie przez uczestników głównej nagrody, do której droga najeżona jest licznymi przeszkodami, trolami i pułapkami. Pokonanie każdej z tych trudności wymaga od kursantów wiedzy (związanej z fabułą, bohaterami, a także umiejętności zapamiętywania obcych słówek, szybkiego czytania, rozwiązywania zagadek matematycznych, ortograficznych czy przyrodniczych) i akcesoriów (tarcza, włócznia, worek lekarza czy super pomoc).

Dzieciaki kochają grać w RPG. Uwielbiają być bohaterem, zbawiać świat, czynić dobro. W ten sposób kompensują sobie ewentualne braki w rzeczywistym świecie. Dla sukcesu w grze przełamują nieśmiałość towarzyską, same z siebie uczą się w domu z przedmiotów szkolnych, ćwiczą koncentrację, pamięć, wyobraźnię. Wykazują się ambicją i uporem w realizacji celów.

Gra RPG na zajęciach Akademii czyni cuda. Np. biorąca w nich udział Julka na początku kursu była bardzo nieśmiała. Mówiła cicho patrząc niepewnie na swoje ręce. W czasie zajęć miała ze swoim zespołem tak zaprogramować swojego robota, aby ten pokonał wszystkie inne. Akcja wciągnęła wszystkie dzieciaki. Przekrzykiwały się, śmiały. Zabawa sięgnęła zenitu, gdy okazało się, że wszystkie zespoły osiągnęły ten sam rezultat. Propozycja trenera, aby wszyscy stanęli na podium nie zyskała akceptacji grupy. Wtedy Julka grzecznie przerwała argumenty trenera. Gestem uciszyła pozostałych uczestników i zaproponowała dogrywkę. Jej propozycja była genialna i została jednomyślnie przez wszystkich zaakceptowana. Julka została bohaterem i wpłynęła na losy gry. Wszyscy ją podziwiali.

Aktualności

25/06/2018

Wakacje 2018. Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/06/2018

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

17/05/2018

Klauzula informacyjna zgodna z RODO

30/04/2018

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny w czasie Majówki

03/02/2018

Akademia Nauki zaprasza na kursy robotyki i programowania dla chłopców i dziewcząt na bazie klocków Lego WeDo  2.0. Programy dostosowane są do wieku uczestników.

 

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png