Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Bicie rekordu Polski w żonglowaniu przez Akademię

Data publikacji: 
pt., 09/08/2013

Rafał Sowiński, jeden z najlepszych w Polsce żonglerów, pobił w Olsztynie rekord Polski w żonglowaniu piłeczkami. Zrobił to w niedzielę 08 września 2013 r. w czasie Targów Edukacyjnych EraNova. Partnerem wydarzenia była Akademia Nauki kursy szybkiego czytania i technik pamięci.

 

Rafał Sowiński pseudonim artystyczny John-Anderson. Z wyróżnieniem ukończył pedagogikę cyrku w Toruniu „w dziedzinie specjalistycznych trików żonglowania piłkami, maczugami i obręczami”. Należy do czołówki najlepszych żonglerów w Polsce.

 

R. Sowiński Żonglować nauczył się w czasie kursu szybkiego czytania w Akademii Nauki w Olsztynie, gdzie zabawy piłkami stosowane są do wzmocnienia koncentracji. Żonglowanie ma także znaczenie terapeutyczne i poprawia dobre samopoczucie. Nikt bowiem nie widział smutnego żonglera;-)

 

Przed podejściem do bicia rekordu, John Anderson zaprezentował swoje umiejętności uczestnikom Targów. Żonglował piłeczkami i stick flowers-ami (widać je na fotce u góry). Punktualnie o 15.30 przystąpił do próby. Najpierw dla rozgrzewki pożonglował 4 piłkami, potem pięcioma. Następnie pod czujnym okiem kamery TVP Olsztyn wziął 6 piłkę. Pierwsza próba skończyła się niepowodzeniem. Przy drugiej jednak ustanowił rekord. Sześć rzucanych przez niego piłek dwukrotnie zrobiło pełną pętle w powietrzu. Sukcesem także skończyła się następna próba artysty z 7 piłkami. Od niedzieli rekord żonglowania wynosi 7 piłek.

 

Wydarzenie utrwaliła olsztyńska TVP i wyemitowała w niedzielnych wiadomościach 08 września br. Materiał poniżej. Kliknij zajawkę wiadomości poniżej.

 

Sponsorem wydarzenia była Akademia Nauki. - Rafał nauczył się żonglować na naszym kursie szybkiego czytania - mówi Ireneusz Górski szef Akademii Nauki w Olsztynie. - Żonglowanie jest wspaniałym ćwiczeniem na koncentrację. Z piłkami ćwiczą u nas wszyscy nasi kursanci w wieku od 6 do 80 lat!

Aktualności

25/06/2018

Wakacje 2018. Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/06/2018

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

04/04/2018

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny w Święta Wielkanocy

17/02/2018

Czytaj szybciej, pamiętaj więcej, pracuj mniej - kurs dla dorosłych w Olsztynie. Nowy kurs od 11.05.2017 r.

03/02/2018

Akademia Nauki zaprasza na kursy robotyki i programowania dla chłopców i dziewcząt na bazie klocków Lego WeDo  2.0. Programy dostosowane są do wieku uczestników.

 

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png