Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Cała Polska Czyta Dzieciom 2013

Data publikacji: 
sob., 01/06/2013

Jak co roku Akademia Nauki w Olsztynie jako Lokalny Lider kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom, namawiała rodziców i nauczycieli do czytania dzieciom.

Imprezy w Olsztynie zorganizowało kilkanaście szkół, przedszkoli i bibliotek. Wszyscy organizatorzy otrzymali za pośrednictwem Akademii, plakaty, zakładki do książek i naklejki kampanii CPCD.

 

Wielka jest lista korzyści z czytania dzieciom. W myśl założeń kampanii to rodzic czyta dziecku, a nie dziecko dorosłemu. Dlaczego? Bo głośne czytanie to czas dla dziecka. To chwila z rodzicem, który ma czas dla dziecka. To czas wyciszenia i teatr wyobraźni. Domowy warsztat kreatywności i używania głowy. Strefa wolna od Internetu i komputera.

 

Nagrodą za głośne czytanie jest syty dzieciak, który wie, że rodzice mają dla niego czas. Mądre dziecko, które zna dużo słów (z książek i rozmów z rodzicami) i potrafi za ich pomocą swobodnie myśleć i komunikować się z innymi.

 

Czytanie jest fajne. Sprawia, że dziecko chce nas słuchać. Bez protestu, z własnej woli. Czytanie jest fajne, bo bohaterowie książek czynią dobre i złe rzeczy. Dzięki temu rodzice mogą nazwać rzeczy po imieniu i wzmacniać dobre postawy i naznaczać negatywne. Przekazują w ten sposób wartości, którymi dziecko powinno kierować się w życiu.

 

Czytanie jest fajne, bo można wieczorkiem wyciągnąć się obok dziecka na kanapie, zapomnieć o bieżących sprawach i odjechać w świat przygody i wyobraźni, z dzieckiem jako towarzyszem przygody. Niezapomniane chwile!

Lista ciekawych książek do czytania dzieciom znajduje się w dziale Ciekawe książki w menu po lewej.

 

W kampanii CPCD 2013 w Olsztynie wzięły udział m.in. Akademia Nauki, przedszkole miejskie nr 14, przedszkola „Bajkowy Dom” i „Św. Rodziny”, szkoły podstawowe (nr nr 2, 3, 25, 32, 34), Wojewódzka Biblioteka Publiczna oddział literatury dziecięcej i młodzieżowej, Biblioteka ABECADŁO.

Aktualności

25/06/2018

Wakacje 2018. Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/06/2018

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

04/04/2018

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny w Święta Wielkanocy

17/02/2018

Czytaj szybciej, pamiętaj więcej, pracuj mniej - kurs dla dorosłych w Olsztynie. Nowy kurs od 11.05.2017 r.

03/02/2018

Akademia Nauki zaprasza na kursy robotyki i programowania dla chłopców i dziewcząt na bazie klocków Lego WeDo  2.0. Programy dostosowane są do wieku uczestników.

 

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png