Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Cała Polska Czyta Dzieciom 2013

Data publikacji: 
sob., 01/06/2013

Jak co roku Akademia Nauki w Olsztynie jako Lokalny Lider kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom, namawiała rodziców i nauczycieli do czytania dzieciom.

Imprezy w Olsztynie zorganizowało kilkanaście szkół, przedszkoli i bibliotek. Wszyscy organizatorzy otrzymali za pośrednictwem Akademii, plakaty, zakładki do książek i naklejki kampanii CPCD.

 

Wielka jest lista korzyści z czytania dzieciom. W myśl założeń kampanii to rodzic czyta dziecku, a nie dziecko dorosłemu. Dlaczego? Bo głośne czytanie to czas dla dziecka. To chwila z rodzicem, który ma czas dla dziecka. To czas wyciszenia i teatr wyobraźni. Domowy warsztat kreatywności i używania głowy. Strefa wolna od Internetu i komputera.

 

Nagrodą za głośne czytanie jest syty dzieciak, który wie, że rodzice mają dla niego czas. Mądre dziecko, które zna dużo słów (z książek i rozmów z rodzicami) i potrafi za ich pomocą swobodnie myśleć i komunikować się z innymi.

 

Czytanie jest fajne. Sprawia, że dziecko chce nas słuchać. Bez protestu, z własnej woli. Czytanie jest fajne, bo bohaterowie książek czynią dobre i złe rzeczy. Dzięki temu rodzice mogą nazwać rzeczy po imieniu i wzmacniać dobre postawy i naznaczać negatywne. Przekazują w ten sposób wartości, którymi dziecko powinno kierować się w życiu.

 

Czytanie jest fajne, bo można wieczorkiem wyciągnąć się obok dziecka na kanapie, zapomnieć o bieżących sprawach i odjechać w świat przygody i wyobraźni, z dzieckiem jako towarzyszem przygody. Niezapomniane chwile!

Lista ciekawych książek do czytania dzieciom znajduje się w dziale Ciekawe książki w menu po lewej.

 

W kampanii CPCD 2013 w Olsztynie wzięły udział m.in. Akademia Nauki, przedszkole miejskie nr 14, przedszkola „Bajkowy Dom” i „Św. Rodziny”, szkoły podstawowe (nr nr 2, 3, 25, 32, 34), Wojewódzka Biblioteka Publiczna oddział literatury dziecięcej i młodzieżowej, Biblioteka ABECADŁO.

Aktualności

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

20/12/2017

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny na Święto Bożego Narodzenia

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

01/09/2017

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

28/06/2017

Wakacje 2017! Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/05/2017

Czytaj szybciej, pamiętaj więcej, pracuj mniej - kurs dla dorosłych w Olsztynie. Nowy kurs od 11.05.2017 r.

23/01/2017

w Olsztynie w ferie zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png