Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Akademia i Noc Naukowców UWM

Data publikacji: 
pt., 28/09/2012

Noc Naukowców w bibliotece uniwersyteckiej w Olsztynie przyciągnęła tłumy odwiedzających. Głównie rodzin z dziećmi. Pokazy Akademii spotkały się z ich dużym zainteresowanie. Dzieci nie odstępowały stoisk budowy robotów z klocków Lego oraz pokazów Naukowych Fizyka dla Smyka. Dorośli natomiast tłumnie przybyli na warsztat technik pamięci.

Noc Naukowców odbyła się 28. września 2012 r. Uroczystego otwarcia dokonał nowy/stary Rektor o godz. 17stej. Chwilę potem tłumy ruszyły do środka biblioteki uniwersyteckiej i centrum konferencyjnego UWM w poszukiwania ciekawych pokazów i prelekcji przygotowanych przez firmy edukacyjne i naukowców z Olsztyna.Akademia Nauki w Olsztynie, podobnie jak rok temu,  była patronem Nocy i zapewniła 3 ciekawe wydarzenia:

- warsztaty budowy działających robotów z klocków Lego – tym razem dzieci w wieku od 5 do 12 lat zbudowały małpkę z kolorowych klocków Lego. Następnie wyposażyły ją w silnik, krzywki, koła zębate i zaprogramowały na ekranie komputera. Po naciśnięciu jednego klawisza, wszystkie małpki ożyły i zaczęły bębnić na bębenkach wydając przy tym wesołe okrzyki. Dzieci były wniebowzięte.

- pokazy naukowe Fizyka dla Smyka – profesor Pytalski wprowadził małych uczestników w magiczny świat nauki i magnesów. Jego mali asystenci wybrani z publiki sprawiali, że przedmioty … lewitowały. Unoszące się w powietrzu długopisy i globus były hitem pokazu. Dzieci miały także wiele radości wprawiając w ruch leżące na stole przedmioty lub bawiąc się śpiewającymi magnesami.

- prezentacja technik pamięci zgromadziła 100 osób. Głównie pracowników naukowych UWM, rodziców i studentów. Trener Akademii zdradził im kilka technik i sprawił, że uczestnicy szybko i łatwo zapamiętywali rozbudowane informacje. Okazało się, że nauczenie się 100 słówek w języku obcym w 15 minut jest możliwe. Mało tego, łatwe i do osiągnięcia przez każdego kto zna proste techniki pamięciowe oferowane na kursach Akademii Nauki w Olsztynie.

Stoiska Akademii odwiedzili także dziennikarze. Ciekawe materiały o Akademii można znaleźć m.in. na stronce internetowej RMF FM.

Aktualności

25/06/2018

Wakacje 2018. Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/06/2018

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

17/05/2018

Klauzula informacyjna zgodna z RODO

30/04/2018

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny w czasie Majówki

03/02/2018

Akademia Nauki zaprasza na kursy robotyki i programowania dla chłopców i dziewcząt na bazie klocków Lego WeDo  2.0. Programy dostosowane są do wieku uczestników.

 

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png