Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Szybkie czytanie i pamięć - gimnazjum

Kurs szybkiego czytania, technik pamięciowych i efektywnej nauki dla gimnazjalistów 

 

Opis kursu

Gimnazjaliści, bystrzy, inteligentni, często zaskakujący swoimi opiniami. Zafascynowani swoimi możliwościami, kiedy zaczynają szybko czytać i poznają techniki pamięciowe. Zainteresowani wszystkim tym, co powoduje, że są skuteczni w szkole. I maksymalnie zainteresowani psychologią. Gimnazjaliści z wielką chęcią realizują wszelkiego rodzaju warsztaty, które pomagają im budować wizerunek siebie, poznawać własne emocje i uczucia.

 

Poprzez trening szybkiego czytania, technik pamięciowych, twórczego myślenia i koncentracji uczestnicy kursu nabywają umiejętności sprawnego pozyskiwania informacji i budują własną strategię uczenia się. Kursanci przechodzą profesjonalne szkolenie z autoprezentacji, w tym również przed kamerą. Poznają somatoterapeutyczne procedury pracy ze stresem i złością. Przechodzą oparty na coachingu trening asertywności i docierania do własnych zasobów. Poznają podstawy rozwoju inteligencji osobistej i finansowej. Wszystko w lekkiej formie dyskusji, pracy zespołowej i zabawy.

 

Wskazówki dla rodziców

Gimnazjaliści potrzebują wiedzy z dziedziny psychologii, która pomoże im zrozumieć to, co aktualnie przeżywają i co przeżywają ich rodzice:). Warto zakupić kilka książek z psychologią dla nastolatków i wspólnie je czytać. Jesteśmy przekonani, ze wzajemnie odkryjecie wiele ciekawych treści, które być może wzbogacą wasze wzajemne relacje.

Wg jednej z teorii wychowania, rodzice tracą wpływ na wychowanie dziecka, gdy skończy ono 12 lat. Ich rolę przejmują wtedy rówieśnicy. Od tego momentu rodzice mogą jedynie wpływać na otoczenie, w którym dziecko przebywa np. wysyłając je na sprawdzone obozy, rozwijające zajęcia lub wskazując godzinę powrotu z piątkowej imprezy (melarzu). Rodzice muszą kochać bezwarunkowo swojego nastolatka i pamiętać, że po 20-stce ich dziecko znowu zacznie z nimi spędzać więcej czasu  i okazywać miłość. Znowu będzie chciało pojechać "ze starymi" na wakacje.

 

Opinie kursantów

  • Rozpoczęcie zajęć było początkiem cudownej przygody. Akademia to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Dzięki Akademii podniosłam się w nauce, z czego bardzo się cieszę. Jestem bardziej pewna siebie! Dziękuję.
  • Bo jest to bardzo ciekawy i zajmujący kurs. Fajne koleżanki. 
  • Dobre techniki pamięciowe, czytanie ze zrozumieniem, dużo pracy z tekstem. Przydaje się w szkole.
  • Cieszę się, że mama zapytała mnie, czy chcę chodzić na kurs do Akademii Nauki

 

Materiały:
Każdy uczestnik kursu otrzyma podręcznik kursu i dodatkowe materiały w cenie kursu.

 

Układ zajęć
Kurs trwa 2 semestry (54 godziny).
Zajęcia odbywają się jeden raz w tygodniu (110 minut).
Plan zajęć dostosowujemy do kalendarza szkolnego. 
Zajęcia w grupach 8-12 osób.

 

Rodziców Akademia zaprasza na organizowane przez nią bezpłątne warsztaty. Rodzice poznają na nich techniki wykorzystywane na zajęciach w Akademii oraz doświadczenia i podpowiedzi jak radzić sobie z emocjami dzieci i własnymi, jak pomagać nastolatkom w nauce, jak radzić sobie w tym trudnym dla rodziców okresie.

 

Akademia Nauki zapewnia bezpłatne konsultacje z trenerami kursu. W czasie spotkań trener pomaga dzieciom nadrobić opuszczone zajęcia (nieobecność, wyjazd...) oraz przeanalizować zgłoszone przez rodziców sytuacje związane z nauką czy zachowaniem dziecka.

 

Opłata za kurs:
Opłata za kurs wynosi od 160 zł miesięcznie. W przypadku wpłaty jednorazowej oferujemy duży upust. Więcej o upustach, systemie ratalnym, cenach i dodatkowych korzyściach z uczestnictwa w kursach Akademii można znaleźć w zakładce „Dla kursantów”.

 

Zapisy:
Kursy rozpoczynają się pod koniec września lub na początku października. Zapisy na kolejny rok szkolny rozpoczynamy od maja.

Prosimy o dokonanie rezerwacji miejsca na kurs pod nr tel. 089 521-87-45, e-mailem:

akademia@efektywna-nauka.pl lub osobiście w sekretariacie Akademii przy ul. Ratuszowej 3/1.

Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Aktualności

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

20/12/2017

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny na Święto Bożego Narodzenia

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

01/09/2017

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

28/06/2017

Wakacje 2017! Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/05/2017

Czytaj szybciej, pamiętaj więcej, pracuj mniej - kurs dla dorosłych w Olsztynie. Nowy kurs od 11.05.2017 r.

23/01/2017

w Olsztynie w ferie zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png