Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Akademia i Noc Naukowców UWM

Data publikacji: 
pt., 23/09/2011

Kilkaset osób wzięło udział w zajęciach Akademii Nauki w bibliotece UWM w czasie Nocy Naukowców zorganizowanej przez olsztyński uniwersytet.  Dorośli uczestniczyli w warsztatach technik zapamiętywania, a dzieci programowały i budowały roboty z klocków Lego.  Wszystko nagrywała olsztyńska TVP i Radio Eska.

IX Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki odbyły się w dniach 21-23 września 2011 roku. W ciągu trzech dni przeprowadzono ponad 160 różnego rodzaju pokazów, warsztatów, wykładów, konkursów i prezentacji. Ostatniego dnia impreza przekształciła się w Europejską Noc Naukowców. Nocne zwiedzanie i pokazy przeniosły się do biblioteki uniwersyteckiej oraz Olsztyńskiego Planetarum i Obserwatorium Astronomicznego.  Koncert Johny Portera ściągnął tłumy olsztynian. Gościem specjalnym Nocy był prof. Bogusław Wołoszański.

fot. dostepna na www.olsztyn24.pl

W holu głównym biblioteki w czasie Nocy Naukowców swoje stoisko miała Akademia Nauki. Odbywały się tam bezpłatne warsztaty budowy robotów z klocków dla dzieci. Dwa piętra wyżej w pięknej sali wykładowej trenerzy Akademii przeprowadzili warsztaty technik pamięci. Miejsca na oba warsztaty Akademii zostały błyskawicznie zarezerwowane przez internautów.  Warsztaty z robotyki „skończyły” się pierwszego dnia zapisów, natomiast na techniki pamięciowe  „zabukowano” 198 z 200 miejsc.

Imprezę relacjonowały lokalne media. Ekipa TVP 3 wielokrotnie odwiedzała stoisko Akademii aby sfilmować jaki 6 - 10 latki budują roboty. Dzieci chętnie wypowiadały się do kamery i prezentowały skonstruowanego przez siebie robota. Na ekranie komputera pokazywały dziennikarzom zbudowany przez siebie program i uruchomiały robota - krokodyla. Ten na „widok” ręki zamykał paszczę i głośno ryczał. Dzieci udzielały też wywiadu dziennikarce Radia Eska. Relacja została wyemitowana dzień później w sobotnich wiadomościach 24. września br. Zobacz to sam klikając http://www.tvp.pl/olsztyn/informacja/informacje/wideo/240911-godz-1830/5309650

Akademia Nauki była jednym ze współorganizatorów. Więcej zdjęć z Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki  można znaleźć na http://www.olsztyn24.com/galeria/1983-europejska-noc-naukowcow-2011.html?p=244963

Aktualności

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

20/12/2017

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny na Święto Bożego Narodzenia

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

01/09/2017

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

28/06/2017

Wakacje 2017! Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/05/2017

Czytaj szybciej, pamiętaj więcej, pracuj mniej - kurs dla dorosłych w Olsztynie. Nowy kurs od 11.05.2017 r.

23/01/2017

w Olsztynie w ferie zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png