Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Radio ESKA w Akademii

Data publikacji: 
wt., 06/09/2011

Jak pomóc w nauce - to temat audycji w Radio Eska nagranej z Akademią Nauki. Została wyemitowana we wtorek 06. września.

Dziennikarz Radia Eska poprosił eksperta Akademii Nauki w Olsztynie o pomoc dla rodziców chcących pomóc dzieciom w nauce. - Moje dziecko nie lubi się uczyć - poskarżyła się jedna z mam. - Namówienie go do przeczytanie lektury graniczy z cudem. Tylko dzięki mojej ogromnej determinacji i teściowej, były w zeszłym roku szkolnym dobre oceny na świadectwie.

Podobne problemy ma wielu rodziców. W rozmowach w szkole czy w czasie lekcji pokazowych kursów efektywnej nauki w Akademii skarżą się, że ich dziecko nie potrafi skoncentrować sie na lekcjach i ma słaba pamięć. Jednocześnie z dumą opowiadają z jaką łatwością ich dzieci obsługują komputer, konsole do gier czy najbardziej zaawansowane komórki. Jak świetnie rysują czy wymyślają skomplikowane fabuły gier i zabaw z przyjaciółmi.

Powstaje więc pytanie: czy dziecko może być mało inteligentne w "tematach" szkolnych i genialne w czasie wolnym? Czy to normalne, że dzieci błyszczą w czasie zabawy, a przygasają przy zajęciach narzucanych im przez dorosłych i kończących się oceną?

Aktualności

25/06/2018

Wakacje 2018. Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/06/2018

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

04/04/2018

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny w Święta Wielkanocy

17/02/2018

Czytaj szybciej, pamiętaj więcej, pracuj mniej - kurs dla dorosłych w Olsztynie. Nowy kurs od 11.05.2017 r.

03/02/2018

Akademia Nauki zaprasza na kursy robotyki i programowania dla chłopców i dziewcząt na bazie klocków Lego WeDo  2.0. Programy dostosowane są do wieku uczestników.

 

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png