Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Posłuchaj nas w Planecie FM!

Data publikacji: 
pon., 13/06/2011

Dlaczego połowa Polaków nie czyta książek? Dlaczego media twierdzą, że to źle? Internet jest dla nas atrakcyjniejszy czy księgarze zbyt zachłanni? A może książka to przeżytek i nie warto sobie nią głowy zawracać? Te i inne pytania będą napędzały rozmowę eksperta Akademii Nauki w Planecie FM. Radio puści ją w eter w najbliższy poniedziałek 13. czerwca br.

Jeżeli czytasz, albo co gorsze twierdzisz, że czytać trzeba, to spotkajmy się w poniedziałek po godz. 9-tej na Planecie FM!

Wybór Akademii Nauki jako partnera do rozmowy nie jest przypadkowy. Po pierwsze Akademia uczy szybko czytać. Po drugie od lat prowadzi badania czytelnictwa w regionie. Po trzecie jest promotorem kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom. Po czwarte i bardzo ważne, na swojej stronie www.efektywna-nauka.pl w zakładce Ciekawostki publikuje listę książek polecanych przez swoich absolwentów kursów szybkiego czytania. Żadne nudy, tylko żywa i ciekawa książka!

Kliknij „Lubię to!” na Facebooku i zaproś znajomych w poniedziałek na Planetę FM

Wizyty Akademii na antenie Planety FM mają już długoletnia historię. Po raz pierwszy jednak zdarzyło się, że ekspert Akademii nie zgodził się z prowadzącym audycję. Do kłótni co prawda nie doszło (w końcu kulturalni ludzie i w eterze!), ale dziennikarz Marek Jarmołowicz został przy swoim zdaniu, że czytanie książek nic nie kosztuje i są one łatwo dostępne (wystarczy karta biblioteczna lub godzinka na ławeczce w EMPiK-u).

Przedstawiciel Akademii natomiast przekonywał, że największymi bolączkami w dostępie do książek są brak czasu i brak wiarygodnej podpowiedzi jakie księżki wybrać do czytania (co roku wydawanych jest w Polsce kilka tysięcy nowych książek, i wielokrotność tego w innych językach). Rozwiązaniem tej drugiej trudności, może byc lista ciekawych książek polecanych przez absolwentów kursów szybkiego czytania Akademii. Jest ona dostępna na www.efektywna-nauka.pl w lewej zakładce "Książki dla 6 - 18 latków".

Dzienikarz Planety uznał, że wywiad był interesujący i obiecał, że zostanie on wyemitowany nie tylko w poniedziałek 13 czerwca po godz. 9-tej, ale także powtórzony w weekend.

Aktualności

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

20/12/2017

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny na Święto Bożego Narodzenia

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

01/09/2017

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

28/06/2017

Wakacje 2017! Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/05/2017

Czytaj szybciej, pamiętaj więcej, pracuj mniej - kurs dla dorosłych w Olsztynie. Nowy kurs od 11.05.2017 r.

23/01/2017

w Olsztynie w ferie zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png