Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Posłuchaj nas w Planecie FM!

Data publikacji: 
pon., 13/06/2011

Dlaczego połowa Polaków nie czyta książek? Dlaczego media twierdzą, że to źle? Internet jest dla nas atrakcyjniejszy czy księgarze zbyt zachłanni? A może książka to przeżytek i nie warto sobie nią głowy zawracać? Te i inne pytania będą napędzały rozmowę eksperta Akademii Nauki w Planecie FM. Radio puści ją w eter w najbliższy poniedziałek 13. czerwca br.

Jeżeli czytasz, albo co gorsze twierdzisz, że czytać trzeba, to spotkajmy się w poniedziałek po godz. 9-tej na Planecie FM!

Wybór Akademii Nauki jako partnera do rozmowy nie jest przypadkowy. Po pierwsze Akademia uczy szybko czytać. Po drugie od lat prowadzi badania czytelnictwa w regionie. Po trzecie jest promotorem kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom. Po czwarte i bardzo ważne, na swojej stronie www.efektywna-nauka.pl w zakładce Ciekawostki publikuje listę książek polecanych przez swoich absolwentów kursów szybkiego czytania. Żadne nudy, tylko żywa i ciekawa książka!

Kliknij „Lubię to!” na Facebooku i zaproś znajomych w poniedziałek na Planetę FM

Wizyty Akademii na antenie Planety FM mają już długoletnia historię. Po raz pierwszy jednak zdarzyło się, że ekspert Akademii nie zgodził się z prowadzącym audycję. Do kłótni co prawda nie doszło (w końcu kulturalni ludzie i w eterze!), ale dziennikarz Marek Jarmołowicz został przy swoim zdaniu, że czytanie książek nic nie kosztuje i są one łatwo dostępne (wystarczy karta biblioteczna lub godzinka na ławeczce w EMPiK-u).

Przedstawiciel Akademii natomiast przekonywał, że największymi bolączkami w dostępie do książek są brak czasu i brak wiarygodnej podpowiedzi jakie księżki wybrać do czytania (co roku wydawanych jest w Polsce kilka tysięcy nowych książek, i wielokrotność tego w innych językach). Rozwiązaniem tej drugiej trudności, może byc lista ciekawych książek polecanych przez absolwentów kursów szybkiego czytania Akademii. Jest ona dostępna na www.efektywna-nauka.pl w lewej zakładce "Książki dla 6 - 18 latków".

Dzienikarz Planety uznał, że wywiad był interesujący i obiecał, że zostanie on wyemitowany nie tylko w poniedziałek 13 czerwca po godz. 9-tej, ale także powtórzony w weekend.

Aktualności

25/06/2018

Wakacje 2018. Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/06/2018

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

23/04/2018

Czytaj szybciej, pamiętaj więcej, pracuj mniej - kurs dla dorosłych w Olsztynie. Nowy kurs od 24.05.2018 r.

20/04/2018

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny w czasie Majówki

03/02/2018

Akademia Nauki zaprasza na kursy robotyki i programowania dla chłopców i dziewcząt na bazie klocków Lego WeDo  2.0. Programy dostosowane są do wieku uczestników.

 

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png