Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Wydawnictwo OPERON zaprosiło Akademię do współpracy

Data publikacji: 
wt., 15/03/2011

Akademia Nauki została zaproszona przez Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON do przeprowadzenia szkoleń pt. “Techniki uczenia się” oraz “Zajęcia socjoterapeutyczne” dla pół tysiąca uczniów 24 szkół z województwa warmińsko – mazurskiego w ramach projektu unijnego „Szkoła przyjazna uczniom”. Partnerem projektu jestPolskie Towarzystwo Dysleksji.

„Szkoła przyjazna uczniom z dysleksją” to projekt adresowany do uczniów z trudnościami w nauce czytania i pisania z klas IV–VI szkół podstawowych z terenów wiejskich z województw warmińsko – mazurskiego, wielkopolskiego, lubuskiego i pomorskiego. Udział w projekcie zwiększy szanse tych dzieci na realizację ich planów edukacyjnych i osiąganie sukcesów w życiu zawodowym. Projekt szkoły przyjaznej uczniom z dysleksją opiera się na Modelowym systemie profilaktyki i pomocy psychologiczno-pedagogicznej uczniom z dysleksją, który jest rekomendowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, oraz na Programie Edukacyjno-Terapeutycznym ORTOGRAFFITI.

Dzięki udziałowi w projekcie:
• uczniowie będą lepiej czytać i rozumieć czytaną treść,
• zmniejszy się liczba popełnianych błędów ortograficznych,
• poprawią spostrzegawczość, pamięć i koncentrację uwagi,
• będą mieli większą motywację do nauki i wiarę w swoje możliwości,
a w efekcie osiągną lepsze wyniki w nauce!

Akademia Nauki w Olsztynie została wybrana przez Wydawnictwo Operon do współpracy na terenie Warmii i Mazur. – W oparciu o programy kursów efektywnej nauki i sprawnego czytania Akademii przeprowadzimy zajęcia dla ponad 500 dzieci z 24 wiejskich szkół – mówi Ireneusz Górski dyrektor Akademii Nauki w Olsztynie. – W każdej placówce przeprowadzimy po dwa dni szkoleń dla 10-20 osobowych grup uczniów klas IV-VI. Doświadczenia z zajęć m.in. w takim miejscowościach jak Dobrzyki, Jawty Wielkie, Jurki, Kamieniec, Lubnowy czy Jonkowo są bardzo dobre. Spotykamy tam wspaniałe dzieciaki, które cieszą się z sobotnich zajęć.http://www.operon.pl/

Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON
– jest wydawcą edukacyjnym cenionym przez nauczycieli i uczniów za bogatą ofertę dydaktyczną oraz umiejętność reagowania na ich potrzeby i oczekiwania. W ofercie wydawnictwa znajdują się podręczniki do wszystkich poziomów kształcenia, multimedialne pomoce naukowe oraz filmy edukacyjne własnej produkcji.

Wydawnictwo organizuje liczne projekty o charakterze społeczno-edukacyjnym, między innymi Próbną Maturę z OPERONEM, Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty Dekalog 89+. Dzięki nim zyskuje opinię wydawnictwa najbardziej przyjaznego szkole oraz najlepiej spełniającego oczekiwania nauczycieli.

Polskie Towarzystwo Dysleksji
– rozpoczęło działalność w 1990 roku. Jest stowarzyszeniem, które zrzesza rodziców dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, czyli dysleksją rozwojową, oraz profesjonalistów służących im pomocą: psychologów, logopedów oraz nauczycieli-terapeutów. Członkami Towarzystwa mogą być również dorośli, którzy doświadczyli problemów w uczeniu się w okresie własnej edukacji. Towarzystwo posiada filie w całej Polsce, obecnie funkcjonuje 76 oddziałów terenowych PTD. Polskie Towarzystwo Dysleksji jest członkiem European Dyslexia Association (Europejskiego Towarzystwa Dysleksji).

Aktualności

25/06/2018

Wakacje 2018. Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/06/2018

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

04/04/2018

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny w Święta Wielkanocy

17/02/2018

Czytaj szybciej, pamiętaj więcej, pracuj mniej - kurs dla dorosłych w Olsztynie. Nowy kurs od 11.05.2017 r.

03/02/2018

Akademia Nauki zaprasza na kursy robotyki i programowania dla chłopców i dziewcząt na bazie klocków Lego WeDo  2.0. Programy dostosowane są do wieku uczestników.

 

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png