Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Wydawnictwo OPERON zaprosiło Akademię do współpracy

Data publikacji: 
wt., 15/03/2011

Akademia Nauki została zaproszona przez Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON do przeprowadzenia szkoleń pt. “Techniki uczenia się” oraz “Zajęcia socjoterapeutyczne” dla pół tysiąca uczniów 24 szkół z województwa warmińsko – mazurskiego w ramach projektu unijnego „Szkoła przyjazna uczniom”. Partnerem projektu jestPolskie Towarzystwo Dysleksji.

„Szkoła przyjazna uczniom z dysleksją” to projekt adresowany do uczniów z trudnościami w nauce czytania i pisania z klas IV–VI szkół podstawowych z terenów wiejskich z województw warmińsko – mazurskiego, wielkopolskiego, lubuskiego i pomorskiego. Udział w projekcie zwiększy szanse tych dzieci na realizację ich planów edukacyjnych i osiąganie sukcesów w życiu zawodowym. Projekt szkoły przyjaznej uczniom z dysleksją opiera się na Modelowym systemie profilaktyki i pomocy psychologiczno-pedagogicznej uczniom z dysleksją, który jest rekomendowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, oraz na Programie Edukacyjno-Terapeutycznym ORTOGRAFFITI.

Dzięki udziałowi w projekcie:
• uczniowie będą lepiej czytać i rozumieć czytaną treść,
• zmniejszy się liczba popełnianych błędów ortograficznych,
• poprawią spostrzegawczość, pamięć i koncentrację uwagi,
• będą mieli większą motywację do nauki i wiarę w swoje możliwości,
a w efekcie osiągną lepsze wyniki w nauce!

Akademia Nauki w Olsztynie została wybrana przez Wydawnictwo Operon do współpracy na terenie Warmii i Mazur. – W oparciu o programy kursów efektywnej nauki i sprawnego czytania Akademii przeprowadzimy zajęcia dla ponad 500 dzieci z 24 wiejskich szkół – mówi Ireneusz Górski dyrektor Akademii Nauki w Olsztynie. – W każdej placówce przeprowadzimy po dwa dni szkoleń dla 10-20 osobowych grup uczniów klas IV-VI. Doświadczenia z zajęć m.in. w takim miejscowościach jak Dobrzyki, Jawty Wielkie, Jurki, Kamieniec, Lubnowy czy Jonkowo są bardzo dobre. Spotykamy tam wspaniałe dzieciaki, które cieszą się z sobotnich zajęć.http://www.operon.pl/

Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON
– jest wydawcą edukacyjnym cenionym przez nauczycieli i uczniów za bogatą ofertę dydaktyczną oraz umiejętność reagowania na ich potrzeby i oczekiwania. W ofercie wydawnictwa znajdują się podręczniki do wszystkich poziomów kształcenia, multimedialne pomoce naukowe oraz filmy edukacyjne własnej produkcji.

Wydawnictwo organizuje liczne projekty o charakterze społeczno-edukacyjnym, między innymi Próbną Maturę z OPERONEM, Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty Dekalog 89+. Dzięki nim zyskuje opinię wydawnictwa najbardziej przyjaznego szkole oraz najlepiej spełniającego oczekiwania nauczycieli.

Polskie Towarzystwo Dysleksji
– rozpoczęło działalność w 1990 roku. Jest stowarzyszeniem, które zrzesza rodziców dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, czyli dysleksją rozwojową, oraz profesjonalistów służących im pomocą: psychologów, logopedów oraz nauczycieli-terapeutów. Członkami Towarzystwa mogą być również dorośli, którzy doświadczyli problemów w uczeniu się w okresie własnej edukacji. Towarzystwo posiada filie w całej Polsce, obecnie funkcjonuje 76 oddziałów terenowych PTD. Polskie Towarzystwo Dysleksji jest członkiem European Dyslexia Association (Europejskiego Towarzystwa Dysleksji).

Aktualności

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

20/12/2017

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny na Święto Bożego Narodzenia

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

01/09/2017

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

28/06/2017

Wakacje 2017! Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/05/2017

Czytaj szybciej, pamiętaj więcej, pracuj mniej - kurs dla dorosłych w Olsztynie. Nowy kurs od 11.05.2017 r.

23/01/2017

w Olsztynie w ferie zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png