Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Zajęcia na UWM

Data publikacji: 
sob., 27/11/2010

Akademia Nauki przeprowadziła warsztaty w auli UWM w ramach Uniwersytetu Dzieci. W zajęciach wzięło udział ponad 150 rodziców małych studentów

– Uczniowie w szkole muszą przyswajać wielkie ilości encyklopedycznych informacji z historii, geografii czy gramatyki - mówi I. Górski, dyrektor Akademii Nauki w Olsztynie. - Ale nikt nie mówi dzieciom jak się tego nauczyć. Powtarzanie i pisanie wypracowań to techniki rodem z XIX wieku. W efekcie dzieciaki rozwijają technikę "zakuj - zapomnij " i w kółko uczą się tego samego w kolejnych klasach.

Istnieją techniki (mnomotechniki), które zamiast bezmyślnego wkuwania obco brzmiących słów, odwołują się do wyobraźni i skojarzeń. Dzięki temu nowe informacje zyskują bardzo konkretne kształty, przez co łatwiej je zapamiętać. Bazując na tym, co już mamy w głowie, buduje się obrazy, które potem wystarczy wywołać z zakamarków mózgu, by wysłowić się w obcym języku.

– Każdy kursant Akademii wie, że pomidor po angielsku to straszny matoł, czyli „tomatoł” – tłumaczy Ireneusz Górski dyrektor Akademii Nauki w Olsztynie. – Jeden z trenerów Akademii - Mistrz Świata i Rekordzista Guinessa w zapamiętywaniu – twierdzi, że każdy tak jak on korzystając z technik pamięciowych, może nauczyć się języka hiszpańskiego w 4 miesiące, a francuskiego w pół roku.

Jak uczyć się języków szybko i przyjemnie, bawiąc się przy tym świetnie własną wyobraźnią, opowie Ireneusz Górski, MBA, dyrektor Akademii Nauki w Olsztynie oferującej kursy efektywnej nauki, szybkiego czytania i technik pamięciowych dla dzieci i młodzieży. Absolwenci kursów Akademii należą do najlepszych uczniów w klasie.

Po szkoleniu uczestnicy wypełnili ankiety satysfakcji ze szkolenia. Oceny były b. wysokie. - To był najfajniejszy wykład dla rodziców w ramach naszego Uniwersytetu Dzieci - stwierdziła opiekunka zajęć S. Rynkowska. - Temat zajęć rodzice długo jeszcze dyskutowali po ich zakonczeniu.

Co to jest Uniwersytet Dzieci?

Uniwersytet Dzieci jest najstarszym w Polsce dziecięcym uniwersytetem, który oferuje dzieciom w wieku 6-14 lat edukację wzorowaną na wykładach i warsztatach akademickich.  Uniwersytet działa w czterech ośrodkach – w Krakowie, Warszawie, Olsztynie i we Wrocławiu. Więcej na www.uniwersytetdzieci.pl.

Uniwersytet Dzieci w Olsztynie został uroczyście otwarty przez Jego Magnificencję Rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego prof. dr hab. Józefa Górniewicza. W inauguracji wzięli również udział Prorektor ds. kształcenia prof. dr hab. Wojciech Janczukowicz, Prorektor ds. studenckich prof. Jadwiga Wyszkowska, Pełnomocnik UWM ds. Uniwersyetu Dzieci prof. dr hab. Piotr Zaborowski oraz inni przestawiciele Senatu UWM. Jak przystało na wielkie uroczystości akademickie, członkowie Senatu UWM ubrani byli w togi.

Uroczystość uświetnił występ Akademickiej Orkiestry Dętej, a Jego Magnificencja wręczył indeksy trzem laureatom Konkursu na najciekawsze pytanie do naukowców.

Aktualności

25/06/2018

Wakacje 2018. Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/06/2018

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

23/04/2018

Czytaj szybciej, pamiętaj więcej, pracuj mniej - kurs dla dorosłych w Olsztynie. Nowy kurs od 24.05.2018 r.

20/04/2018

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny w czasie Majówki

03/02/2018

Akademia Nauki zaprasza na kursy robotyki i programowania dla chłopców i dziewcząt na bazie klocków Lego WeDo  2.0. Programy dostosowane są do wieku uczestników.

 

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png