Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Mega konferencja Akademii

Data publikacji: 
czw., 03/09/2009

Na zaproszenie Akademii Nauki przyjechał do Olsztyna rekordzista Guinnessa i  mistrz świata w zapamiętywaniu. Jędrzej Cytawa, bo o nim mowa, uświetnił konferencję Akademii Nauki kończącą roczny projekt szkoleniowy dotowany ze środków Unii Europejskiej. Na spotkanie zgłosiło sie 160 osób.

Do Jędrzeja Cytawy należy rekord świata w zapamiętywaniu cyfr binarnych (szereg złożony z zer i jedynek np. 10010100111100111...). W czasie zawodów w ciągu 3 sekund zapamiętał szereg 56 cyfr. W skróconym do 2 sekund czasie prawidłowo zakodował w pamięci 49 cyfr, a w sekundę „tylko” 35 zer i jedynek.

Jędrzej Cytawa parę lat temu ukończył studia architektoniczne. Aby wyjechać na fundowane studia architektoniczne w Madrycie nauczył się języka hiszpańskiego w 4 miesiące. Rok później w sześć miesięcy nauczył się francuskiego, bo otrzymał propozycje kontynuacji studiów w Paryżu. Jak mówi nie było to trudne, bo jako trener kursów nowoczesnych technik uczenia się, posiadał potrzebne ku temu narzędzia: techniki zapamiętywania.

Korzystając z nich Jędrzej Cytawa pobił rekord uczenia się 1000 słów w dowolnym języku obcym na czas. Jego najlepszy wynik to 1000 słów w 5 godzin i 40 minut. Oznacza to, że średnio na opanowanie jednego nowego słówka potrzeba mu 20 sekund.

Jak to zrobił, a co ważniejsze, jak każdy z nas może się szybko uczyć słówek w dowolnym języku obcym, Jędrzej Cytawa opowiedział 03. września 2009 r. w Olsztynie w czasie konferencji w Hotelu Villa Pallas organizowanej przez Akademię Nauki w ramach dofinansowania z Unii Europejskiej.

Celem konferencji było podsumowanie rocznego szkolenia językowego dla osób pracujących. Jej ważnym punktem, obok pokazu umiejętności Mistrza Świata w Zapamiętywaniu, było rozdanie nagród dla najlepszych absolwentów Projektu. Projekt był realizowany w całości ze środków Unii Europejskiej w ramach współpracy z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Olsztynie.

Konferencja Akademii zwróciła uwage mediów. Na spotkanie przyszli m.in. dziennikarze radia Olsztyn, Planeta.FM, UWM.FM, Gazety Olsztyńskiej, portalu www.wm.pl.

Aktualności

25/06/2018

Wakacje 2018. Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

18/06/2018

Godziny pracy Sekretariatu Akademii:

 

09/06/2018

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

17/05/2018

Klauzula informacyjna zgodna z RODO

03/02/2018

Akademia Nauki zaprasza na kursy robotyki i programowania dla chłopców i dziewcząt na bazie klocków Lego WeDo  2.0. Programy dostosowane są do wieku uczestników.

 

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png