Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

1000 obcych słówek na Targach AIESEC

Data publikacji: 
pt., 22/05/2009

- Cztery flaszki na stół, w lodówce rybka i naparzamy ją papciem – tak studenci UWM zapamiętywali długie szeregi rzeczowników w czasie warsztatów technik pamięciowych i szybkiego czytania przeprowadzonych przez Akademii Nauki na Targach Przedsiębiorczości i Wolontariatu UWM. Impreza ta była zorganizowana 21. maja 2009 r. przez AIESEC w Bibliotece Głównej UWM w Olsztynie.

Akademia zorganizowała dwa warsztaty technik pamięciowych i szybkiego czytania. Uczestniczyło w nich blisko 30 studentów UWM. – Chcemy wiedzieć co to są mnemotechniki – mówili przed zajęciami. – Bu, czemu tego nie uczą w szkole. Gdybym wcześniej poznał te techniki zapamiętywania dawno bym miał sesję za sobą i mógłbym się byczyć.

Studentom najbardziej spodobały się techniki słów zastępczych pomocne w uczeniu się słówek w języku obcym. Najlepsi uczą się ta metodą do 1000 słów w jeden dzień. Natomiast trener Akademii Jedrzej Cytawa wynik ten osiągnął w 5 godzin i 40 minut bijąc przy tym rekord uczenia się.

Jędrzej Cytawa zasłynął też tym, że korzystając z technik pamięciowych nauczył się języka hiszpańskiego w 4 miesiące, a francuskiego w sześć. Osiągnął to w czasie studiów. Język był mu potrzebny aby wyjechać na fundowane studia do Madrytu, a rok później do Paryża.

Jak to zrobił, a co ważniejsze, jak każdy z nas może się szybko uczyć słówek w dowolnym języku obcym, Jędrzej Cytawa opowie 03. września 2009 r. w Olsztynie w czasie konferencji w Hotelu Villa Pallas organizowanej przez Akademię Nauki w ramach dofinansowania z Unii Europejskiej.

Każdy może przyjść na spotkanie z J. Cytawa po uprzednim zgłoszeniu swojej obecności w sekretariacie Akademii. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Aktualności

25/06/2018

Wakacje 2018. Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/06/2018

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

23/04/2018

Czytaj szybciej, pamiętaj więcej, pracuj mniej - kurs dla dorosłych w Olsztynie. Nowy kurs od 24.05.2018 r.

20/04/2018

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny w czasie Majówki

03/02/2018

Akademia Nauki zaprasza na kursy robotyki i programowania dla chłopców i dziewcząt na bazie klocków Lego WeDo  2.0. Programy dostosowane są do wieku uczestników.

 

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png