Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

1000 obcych słówek na Targach AIESEC

Data publikacji: 
pt., 22/05/2009

- Cztery flaszki na stół, w lodówce rybka i naparzamy ją papciem – tak studenci UWM zapamiętywali długie szeregi rzeczowników w czasie warsztatów technik pamięciowych i szybkiego czytania przeprowadzonych przez Akademii Nauki na Targach Przedsiębiorczości i Wolontariatu UWM. Impreza ta była zorganizowana 21. maja 2009 r. przez AIESEC w Bibliotece Głównej UWM w Olsztynie.

Akademia zorganizowała dwa warsztaty technik pamięciowych i szybkiego czytania. Uczestniczyło w nich blisko 30 studentów UWM. – Chcemy wiedzieć co to są mnemotechniki – mówili przed zajęciami. – Bu, czemu tego nie uczą w szkole. Gdybym wcześniej poznał te techniki zapamiętywania dawno bym miał sesję za sobą i mógłbym się byczyć.

Studentom najbardziej spodobały się techniki słów zastępczych pomocne w uczeniu się słówek w języku obcym. Najlepsi uczą się ta metodą do 1000 słów w jeden dzień. Natomiast trener Akademii Jedrzej Cytawa wynik ten osiągnął w 5 godzin i 40 minut bijąc przy tym rekord uczenia się.

Jędrzej Cytawa zasłynął też tym, że korzystając z technik pamięciowych nauczył się języka hiszpańskiego w 4 miesiące, a francuskiego w sześć. Osiągnął to w czasie studiów. Język był mu potrzebny aby wyjechać na fundowane studia do Madrytu, a rok później do Paryża.

Jak to zrobił, a co ważniejsze, jak każdy z nas może się szybko uczyć słówek w dowolnym języku obcym, Jędrzej Cytawa opowie 03. września 2009 r. w Olsztynie w czasie konferencji w Hotelu Villa Pallas organizowanej przez Akademię Nauki w ramach dofinansowania z Unii Europejskiej.

Każdy może przyjść na spotkanie z J. Cytawa po uprzednim zgłoszeniu swojej obecności w sekretariacie Akademii. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Aktualności

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

20/12/2017

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny na Święto Bożego Narodzenia

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

01/09/2017

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

28/06/2017

Wakacje 2017! Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/05/2017

Czytaj szybciej, pamiętaj więcej, pracuj mniej - kurs dla dorosłych w Olsztynie. Nowy kurs od 11.05.2017 r.

23/01/2017

w Olsztynie w ferie zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png