Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Pół miliona złotych dla Daniela

Data publikacji: 
czw., 02/04/2009

Pół miliona złotych może wygrać Daniel Ankiewicz z Olsztyna, absolwent kursu sprawnego czytania i technik pamięciowych Akademii Nauki. W miniony czwartek 02. kwietnia br. na oczach milionowej widowni TV4 pokonał ośmiu  konkurentów i przeszedł do finału konkursu „Eureko – ja to wiem”.

Foto z portalu http://ww3.wm.pl/Czy-Daniel-wygra-pol-miliona,67836

W miniony czwartek TV4 o godz. 19.00 wyemitowała relację z finału wojewódzkich eliminacji konkursu „Eureko – ja to wiem”. Dziewięciu uczestników z województwa warmińsko – mazurskiego rywalizowało o przepustkę do finału ogólnokrajowego i prawo do walki o główną nagrodę turnieju - 500 000 zł stypendium naukowego. Każdy z trzech etapów rywalizacji wygrał absolwent Akademii – Daniel Ankiewicz.

Program prowadziła Agata Młynarska. Każdemu z uczestników zadała 21 pytań sprawdzających ich wiedzę z historii, geografii, matematyki, języka polskiego i … szachów. Uczestnicy nie tylko musieli prawidłowo odpowiedzieć na pytania, ale także poradzić sobie ze stresem i uwagami dziennikarki w stylu: „Możesz jeszcze zmienić odpowiedź” lub „Czy jesteś pewien swojej odpowiedzi?”

Daniel Ankiewicz wygrał każdą z trzech serii pytań. W pierwszej musiał podać wysokość w metrach wodospadu Niagara, wykazać się znajomością gatunków egzotycznych motyli i literatury. W drugiej odsłonie umocnił się na prowadzeniu odpowiadając prawidłowo w ciągu 40 sekund na wszystkie 5 pytań. Nie były łatwe i dotyczyły m.in. nazwy rzeki przepływającej przez Suwałki.

Do finału czwartkowego programu dotarło 3 chłopców. Czekały na nich bardzo trudne pytania. Napięcie dodatkowo stopniowała A. Młynarska na zmianę chwaląc i stresując uczestników. Prosiła o brawa publiczności i pokazywała rodziny kibicujące finalistom w studio. W ostatnich sekundach programu Daniel odpowiadał na pytanie „Jaki król sprowadził zwłoki św. Wojciecha do Polski?”. Od odpowiedzi na to pytanie zależało zwycięstwo i awans do finału. Kiedy po chwili wahania odpowiedział „Bolesław Chrobry”, prowadząca poprosiła go o powtórzenie odpowiedzi i zasugerował jej zmianę. D. Ankiewicz pokręcił głową. – To jest prawidłowa odpowiedź – stwierdził. Ta wiara w siebie i swoją wiedzę dała mu awans do ogólnopolskiego finału „Eureko – ja to wiem”, którego główną nagrodą jest 500 000 zł.

Daniel trzymamy za ciebie kciuki!

Daniel Ankiewicz ukończył w zeszłym roku kurs sprawnego czytania i technik pamięciowych Akademii Nauki w Olsztynie. Jest uczniem szkoły podstawowej. Lubi czytać książki. - To była wyjątkowa grupa – wspomina Anna Stokłos, trenerka Akademii Nauki. – Daniel, jego koledzy i koleżanki z kursu w lot łapali wiedzę nt. szybkiego czytania i technik efektywnej nauki. Praca z nimi była przyjemnością. Cieszę się z sukcesu Daniela. Już niedługo usłyszymy zapewne o sukcesach medialnych kolejnych absolwentów Akademii.

Obszerne relacje o sukcesie Daniela zamieściły m.in. portal www.WM.pl i Gazeta Olsztyńska na pierwszej stronie wydania 04. 04 2009 r.

Aktualności

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

20/12/2017

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny na Święto Bożego Narodzenia

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

01/09/2017

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

28/06/2017

Wakacje 2017! Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/05/2017

Czytaj szybciej, pamiętaj więcej, pracuj mniej - kurs dla dorosłych w Olsztynie. Nowy kurs od 11.05.2017 r.

23/01/2017

w Olsztynie w ferie zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png