Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Akademia na Targach Edukacji w Olsztynie

Data publikacji: 
pon., 30/03/2009

Liceum XII Akademickie z Olsztyna zdobyło pierwsze miejsce w konkursie na najbardziej atrakcyjne stoisko I Targów Edukacyjnych szkół ponadgimnazjalnych w Olsztynie. Organizatorami Targów byli Gazeta Wyborcza i Uniwersytet Warmińsko - Mazurski w Olsztynie.

W czasie warsztatów szybkiego czytania na I Targach Edukacyjnych

foto Gazeta Wyborcza,http://miasta.gazeta.pl/olsztyn/1,35193,6465026,Setki_uczniow_odwiedzily_targi_edukacyjne__Gazety_.html

Impreza odbyła się w Centrum Nauk Humanistycznych Uniwersytetu przy ul. K. Obitza na Kortowie. Swoją ofertę dla tłumnie przybyłych gimnazjalistów zaprezentowały olsztyńskie licea i szkoły ponadgimnazjalne. Uczniowie "gastronomika" kusili słodkimi przekąskami, dziewczyny ze Szkoły Policealnej "Medyk" robiły chętnym manicure, "handlówka" przygotowała pokaz fryzur, uczniowie "samochodówki" reklamowali się na motocyklach crossowych, a z "elektronika" chwalili się wykonanym przez siebie sprzętem grającym. Były też uczennice z Zespołu Szkół Ukraińskich w Górowie Iławeckim, które przygotowały długą listę zalet swojej szkoły.

Imprezę otworzyli Rektor UWM i Prezydent Olsztyna. Symboliczne „Targi uważam za otwarte” wypowiedziała Kurator Oświaty w Olsztynie. Wśród otwierających był szef Akademii Nauki w Olsztynie.

Pierwszą z imprez towarzyszących Targom były warsztaty szybkiego czytania i technik pamięciowych. Zainteresowanie było bardzo duże. – Na zajęcia o godz. 9.30 przyszło ponad 80 osób – powiedział Ireneusz Górski szef Akademii. – Miejsc w sali mieliśmy tylko 50. Dlatego dla reszty zrobiliśmy dodatkowe zajęcia. Kolejne warsztaty przeprowadziliśmy o godz. 14-stej.

W czasie warsztatów uczestnicy poznali m.in. technikę nauki słówek w językach obcych oraz zapamiętywania długich ciągów wyrazów np. układu okresowego pierwiastków czy wyliczanek z geografii. Prowadzący warsztaty zrobił także pokaz żonglowania 3 piłkami. – Jest to doskonałe ćwiczenie na koncentrację – uzasadnił. – Wszyscy nasi kursanci to potrafią.

Akademia Nauki ufunduje także nagrodę dla obsługi najlepszego stoiska na targach. – Odwiedzający targi gimnazjaliści oceniali stoiska - powiedziała B. Harbaczonek z Gazety Wyborczej. – Swoje głosy oddali wrzucając do urny kartę do głosowania. Plebiscyt wygrało Liceum XII Akademickie w Olsztynie, na które gimnazjaliści oddali najwięcej głosów.

Aktualności

25/06/2018

Wakacje 2018. Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/06/2018

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

23/04/2018

Czytaj szybciej, pamiętaj więcej, pracuj mniej - kurs dla dorosłych w Olsztynie. Nowy kurs od 24.05.2018 r.

20/04/2018

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny w czasie Majówki

03/02/2018

Akademia Nauki zaprasza na kursy robotyki i programowania dla chłopców i dziewcząt na bazie klocków Lego WeDo  2.0. Programy dostosowane są do wieku uczestników.

 

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png