Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Akademia na Targach Edukacji w Olsztynie

Data publikacji: 
pon., 30/03/2009

Liceum XII Akademickie z Olsztyna zdobyło pierwsze miejsce w konkursie na najbardziej atrakcyjne stoisko I Targów Edukacyjnych szkół ponadgimnazjalnych w Olsztynie. Organizatorami Targów byli Gazeta Wyborcza i Uniwersytet Warmińsko - Mazurski w Olsztynie.

W czasie warsztatów szybkiego czytania na I Targach Edukacyjnych

foto Gazeta Wyborcza,http://miasta.gazeta.pl/olsztyn/1,35193,6465026,Setki_uczniow_odwiedzily_targi_edukacyjne__Gazety_.html

Impreza odbyła się w Centrum Nauk Humanistycznych Uniwersytetu przy ul. K. Obitza na Kortowie. Swoją ofertę dla tłumnie przybyłych gimnazjalistów zaprezentowały olsztyńskie licea i szkoły ponadgimnazjalne. Uczniowie "gastronomika" kusili słodkimi przekąskami, dziewczyny ze Szkoły Policealnej "Medyk" robiły chętnym manicure, "handlówka" przygotowała pokaz fryzur, uczniowie "samochodówki" reklamowali się na motocyklach crossowych, a z "elektronika" chwalili się wykonanym przez siebie sprzętem grającym. Były też uczennice z Zespołu Szkół Ukraińskich w Górowie Iławeckim, które przygotowały długą listę zalet swojej szkoły.

Imprezę otworzyli Rektor UWM i Prezydent Olsztyna. Symboliczne „Targi uważam za otwarte” wypowiedziała Kurator Oświaty w Olsztynie. Wśród otwierających był szef Akademii Nauki w Olsztynie.

Pierwszą z imprez towarzyszących Targom były warsztaty szybkiego czytania i technik pamięciowych. Zainteresowanie było bardzo duże. – Na zajęcia o godz. 9.30 przyszło ponad 80 osób – powiedział Ireneusz Górski szef Akademii. – Miejsc w sali mieliśmy tylko 50. Dlatego dla reszty zrobiliśmy dodatkowe zajęcia. Kolejne warsztaty przeprowadziliśmy o godz. 14-stej.

W czasie warsztatów uczestnicy poznali m.in. technikę nauki słówek w językach obcych oraz zapamiętywania długich ciągów wyrazów np. układu okresowego pierwiastków czy wyliczanek z geografii. Prowadzący warsztaty zrobił także pokaz żonglowania 3 piłkami. – Jest to doskonałe ćwiczenie na koncentrację – uzasadnił. – Wszyscy nasi kursanci to potrafią.

Akademia Nauki ufunduje także nagrodę dla obsługi najlepszego stoiska na targach. – Odwiedzający targi gimnazjaliści oceniali stoiska - powiedziała B. Harbaczonek z Gazety Wyborczej. – Swoje głosy oddali wrzucając do urny kartę do głosowania. Plebiscyt wygrało Liceum XII Akademickie w Olsztynie, na które gimnazjaliści oddali najwięcej głosów.

Aktualności

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

20/12/2017

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny na Święto Bożego Narodzenia

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

01/09/2017

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

28/06/2017

Wakacje 2017! Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/05/2017

Czytaj szybciej, pamiętaj więcej, pracuj mniej - kurs dla dorosłych w Olsztynie. Nowy kurs od 11.05.2017 r.

23/01/2017

w Olsztynie w ferie zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png