Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Wyniki - Cała Polska Czyta Dzieciom w Olsztynie

Data publikacji: 
pt., 23/05/2008

VII Ogólnopolski „Tydzień Czytania Dzieciom” trwał w tym roku od 1 do 8 czerwca. W całym kraju zmobilizował 2400 Koordynatorów i Liderów kampanii, 1650 "Czytających Szkół" i ponad 1600 "Czytających Przedszkoli". Na apel Akademii Nauki regionalnego promotora kampanii w Olsztynie odpowiedziało 12 instytuacji. W przygotowanych przez nich imprezach wziąło udział ponad 3000 dzieci i rodziców. Każda z biorących udział w kampanii instytuacji otrzymala od Akademii materiały promocyjne kampanii.

Centralna Inauguracja Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania (OTCD) odbyła się 1 czerwca na rynku starego miasta w Świdniku. Wziął w niej udział Minister Edukacji Krzysztof Stanowski, lokalne władze, a także plejada gwiazd - Maciej Orłoś, Kabaret Ani Mru Mru, Kabaret MIMIKA, Dorota Gellner, Jerzy Rogalski i Olga Bończyk. Tradycyjnie  o godz. 13:00 uczestniczący w Inauguracji artyści oraz zaproszeni goście wspólnie przeczytali LOKOMOTYWĘ Juliana Tuwima.

 

Celem kampanii jest przypomnienie rodzicom o wielkim znaczeniu codziennego czytania dzieciom dla ich rozwoju i sukcesu. Przykłady działań podejmowanych przez organizatorów imprez OTCD promujących czytanie dzieciom można znaleźć na 

 http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/nowa/index.php?page=wwk_otcd.

Akademia Nauki w Olsztynie jest oddziałem największej w Polsce sieci edukacyjnej i oferuje konwersacyjne kursy językowe i kursy efektywnej nauki, szybkiego czytania z elementami technik pamięciowych. Akademia Nauki jest 2002 roku promotorem regionalnym kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”, za co została wielokrotnie wyróżniona przez Fundację Zdrowia Emocjonalnego.

Wśród autorów najciekawszych raportów z imprez kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom” rozlosowano specjalne koszulki z napisem „Cała Polska Czyta Dzieciom” z unikalnej kolekcji OTCD. Organizator mini konkursu przyznał 2 równorzędne nagrody dla:

·            SP Żelazna Góra k/Braniewa – szczegółowy raport .

·            Biblioteka Publiczna w Woźnicach – szczegółowy raport

Nagrody zostały wysłane pocztą. W dowód uznania za włożony trud w organizację imprez OTCD, obie instytuacje otrzymały także nagrodę specjalną - książkę pt. "Pamięć - trening interaktywny" Marka Szurawskiego - ufundowaną przez szefa Akademii Nauki w Olsztynie. Gratulujemy zwycięzcom.

Aktualności

25/06/2018

Wakacje 2018. Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/06/2018

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

23/04/2018

Czytaj szybciej, pamiętaj więcej, pracuj mniej - kurs dla dorosłych w Olsztynie. Nowy kurs od 24.05.2018 r.

20/04/2018

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny w czasie Majówki

03/02/2018

Akademia Nauki zaprasza na kursy robotyki i programowania dla chłopców i dziewcząt na bazie klocków Lego WeDo  2.0. Programy dostosowane są do wieku uczestników.

 

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png