Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Słaba pamięć nie istnieje

Data publikacji: 
sob., 17/05/2008

- Słaba pamięć nie istnieje – stwierdził Marek Szurawski, największy w Polsce autorytet zapamiętywania i technik uczenia się w czasie Konferencji Akademii Nauki w czw 15. 05 2008 r. – Istnieje tylko pamięć lepiej lub mniej wytrenowana. Udział w tym szkoleniu był bezpłatny.

W Konferencji Akademii Nauki kończącej 1,5 roczny projekt szkoleniowy dotowany kwotą blisko 1 mln zł ze środków Unii Europejskiej uczestniczyło ponad 150 osób. W większości rodziców i nauczycieli. Celem spotkania było zaprezentowanie rezultatów Projektu i pochwalenie się osiągnięciami Akademii. W dotowane szkolenia ukończyło 257 z 260 zakwalifikowanych uczestników. Jest to bardzo duży sukces. Wszyscy Beneficjenci Projektu (100%) pozytywnie oceniło realizację Projektu oraz pracę lektorów. Ponad 95% uczestników wskazało, że w następstwie szkoleń podniosło swoje umiejętności mówienia po angielsku, niemiecku lub rosyjsku, poprawiło swoją samoocenę i motywacje do pracy i nauki. Blisko 100% uczestników zadeklarowało dalszą chęć uczenia się. Projekt był realizowany na podstawie umowy zawartej z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Olsztynie i pod jego nadzorem.

Gościem specjalnym Konferencji był Marek Szurawski, autor licznych książek nt. nowoczesnych technik uczenia się, zapamiętywania. Wielki motywator. Przeprowadził on warsztat dla 150 uczestników Konferencji. Największe uznanie i zdumienie gości Konferencji wzbudził pokaz umiejętności i możliwości ludzkiej pamięci. M. Szurawski pokazał (dosłownie) jak uczyć się słówek w języku obcym, zapamiętywać kilkudziesięcio cyfrowe liczby (np. konto bankowe, numery telefonu, NIP, PESEL ...) czy ciągi rzeczowników (listy zakupowe, pozycje magazynowe ...). Dla poparcia tezy, że każdy może dużo pamiętać i szybko się uczyć, M. Szurawski poprosił jednego z uczestników o odtworzenie 32 cyfrowej liczby po 2 minutowej nauce. Wywołana do przodu osoba wywiązała się z tego zadania bezbłędnie.

Techniki pamięciowe  uczenia się zaprezentowane przez M. Szurawskego w trakcie Konferencji stosowane przez Akademię Nauki w Olsztynie. Są one integralną częścią kursów efektywnej nauki i szybkiego czytania dla dzieci , młodzieży i pracujących.

Konferencję Akademii i warsztat M. Szurawskiego szeroko relacjonowały media. Artykuły i wywady ukazały się m.in. w Gazecie Olsztyńskiej, Wyborczej, Radio Olsztyn i Wa-Ma.

Aktualności

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

20/12/2017

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny na Święto Bożego Narodzenia

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

01/09/2017

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

28/06/2017

Wakacje 2017! Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/05/2017

Czytaj szybciej, pamiętaj więcej, pracuj mniej - kurs dla dorosłych w Olsztynie. Nowy kurs od 11.05.2017 r.

23/01/2017

w Olsztynie w ferie zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png