Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Dotacja EFS dla Akademii

Data publikacji: 
sob., 21/10/2006

Akademia Nauki w Olsztynie została nagrodzona przez Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie dotacją na realizację projektu językowego "Od zrozumienia do porozumienia - kursy językowe dla osób pracujących". W kursach Akademia Nauki w Olsztynie współfinansowanych z budżetu państwa i Europejskiego Funduszu Społecznego (ZPORR, działanie 2.1) bierze udział 260 osób.

Na ogłoszenia prasowe i anons a stronie internetowej Akademii www.olsztyn.akn.pl w ciągu kilku pierwszych dni odpowiedziało blisko 400 osób. O sto więcej niż było miejsc na kursie. – Przygotowaliśmy po 120 miejsc na kursie jęz. angielskiego i niemieckiego oraz 20 miejsc na kursie jęz. rosyjskiego – mówi Ireneusz Górski współwłaściciel Akademii Nauki w Olsztynie. – Zgodnie z wytycznymi EFS skierowaliśmy swoją ofertę do osób zaczynających naukę. Były one w pierwszej kolejności, na podstawie testu kwalifikacyjnej i rozmowy z doradcą zawodowym, rekrutowane na kurs. Dla pozostałych chętnych, za zgodą WUP, utworzyliśmy grupy na wyższym poziomie językowym.

 

Zajęcia prowadzą lektorzy Akademii Nauki w Olsztynie. Wojewódzki Urząd Pracy pozytywnie zweryfikował ich kwalifikację zawodowe i doświadczenie w nauczaniu języka obcego. Jest ich 11 i pracują pod nadzorem koordynatora merytorycznego Projektu.

 

Lekcje zaczęły się na początku grudnia i potrwaj do potrwają do końca października 2007 roku, z dwu miesięczną przerwą na wakacje. - W czasie zajęć lektorzy kładą nacisk na umiejętność mówienia. – Naszym celem jest nauczyć mówić – deklaruje I. Górski. – Pisanie, formułki gramatyczne czy nauka słówek pomagają nam w osiągnięciu tego celu. Nie są celem samym w sobie.

 

Akademia Nauki w Olsztynie wystąpi o dofinansowanie kolejnej edycji nauki języków. - Chcemy w ten sposób umożliwić uczestnikom Projektu EFS kontynuację nauki w następnym roku – zapowiada współwłaściciel Akademi – i przygotować ich do zdania egzaminu TELC. Standard ten jest wprowadzany przez Unię Europejską i jest respektowany przez wszystkie kraje członkowskie EU, w tym Polskę.

Aktualności

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

20/12/2017

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny na Święto Bożego Narodzenia

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

01/09/2017

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

28/06/2017

Wakacje 2017! Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/05/2017

Czytaj szybciej, pamiętaj więcej, pracuj mniej - kurs dla dorosłych w Olsztynie. Nowy kurs od 11.05.2017 r.

23/01/2017

w Olsztynie w ferie zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png