Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Ale czad! Kurator Oświaty w Akademii

Data publikacji: 
sob., 23/09/2006

We wrześniu na antenie radia UWM FM rozpoczęła się akcja "OLSZTYN NIE ŚCIĄGA". Organizatorzy czyli Radio UWM FM oraz partnerzy tej imprezy: Kino Helios, Planeta 11, Akademia Nauki i Kuratorium Oświaty w Olsztynie liczą, że poprzez promowanie "dobrej praktyki" ściąganie przestanie być formą zdawania klasówek czy egzaminów.

Bazując jedynie na zdobytej przez siebie wiedzy można wiele osiągnąć - takie przesłanie towarzyszyć będzie wszystkim organizowanym akcjom skierowanym do gimnazjalistów i licealistów w Olsztynie. Akcja radia UWM FM ma uświadomić młodzieży, że ściąganie jest działaniem na własną szkodę. - Może dzięki nam ktoś zastanowi się, zanim sięgnie po "pomoce" - uważa Gosia Sadowska z radia UWM FM. - Kończysz studia i ktoś będzie od ciebie tej wiedzy wymagał. A ty jej nie masz. Chodzi o to, żeby grać fair.

Gosia za przykład podaje zachodnie szkoły. W języku angielskim nie ma słowa, które dosłownie oznacza ściąganie. Jest za to jego synonim - oszukiwać. No bo właśnie. Ściąganie to oszukiwanie. Nauczycieli, ale też siebie...

Patronat honorowy nad akcją objęła Kurator Oświaty Jolanta Gregorczuk.

- Zawsze pytam młodych ludzi, po co im takie ryzyko? - mówi Jolanta Gregorczuk. - Klasówka trwa 45 minut. Dla ściągających to 45 minut niepotrzebnego stresu.

Zapraszamy na czat z Warmińsko-Mazurskim Kuratorem Oświaty Jolantą Gregorczuk! 27 września od 14.00 do 15.00 Pani Kurator weźmie udział w czacie internetowym na portalu wm.pl. Czat dotyczyć będzie akcji OLSZTYN NIE ŚCIAGA. Zapraszamy!

Organizatorzy czyli Radio UWM FM oraz partnerzy tej imprezy: Kino Helios, Planeta 11, Akademia Nauki i Kuratorium Oświaty w Olsztynie liczą, że poprzez promowanie "dobrej praktyki" ściąganie przestanie być formą zdawania klasówek czy egzaminów. Celem kampanii jest pokazanie postawy młodego człowieka , który jest pewny swojej wiedzy, ciężko pracuje zachowując się jednocześnie fair w stosunku do swoich kolegów z klasy i nauczyciela.

W szkole graj fair! Weź udział w akcji OLSZTYN NIE ŚCIĄGA. To propozycja dla gimnazjalistów i licealistów z Olsztyna.

27 września w Kinie Helios w Olsztynie odbędzie się test wiedzy ogólnej i pokaz filmu: "Kto Nigdy nie żył..." w reżyserii Andrzeja Seweryna. Rozwiązując test samodzielnie masz szanse na nagrody i potwierdzenie tego, że w szkole grasz fair i nie ściągasz, nie oszukujesz kolegów i nauczyciela. Twoja wiedza rzeczywiście jest Twoja!

Chcesz wziąć udział w akcji? Wyśli maila na adres radio@uwmfm.pl podając swoje dane, odeślemy szczegóły!

Uczestnicząca w seansie młodzież otrzyma znaczki z napisem OLSZTYN NIE ŚCIĄGA oraz upominki od sponsorów wydarzenia.

Imprezę wspierają, oprócz Kina Helios i Akademii Nauki w Olsztynie również Szkoła Nurkowania AQamania, Świat Pizzy/Bunkier Pub i Świat Bawełny, o akcji piszą też Gazeta Olsztyńska, Nasz Olsztyniak, Gazeta Studencka i portal wm.pl.

tekst zaczerpnięty z serwisu http://www.wm.pl/

Aktualności

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

20/12/2017

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny na Święto Bożego Narodzenia

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

01/09/2017

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

28/06/2017

Wakacje 2017! Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/05/2017

Czytaj szybciej, pamiętaj więcej, pracuj mniej - kurs dla dorosłych w Olsztynie. Nowy kurs od 11.05.2017 r.

23/01/2017

w Olsztynie w ferie zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png