Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Liga Pamięci Akademii Nauki

Data publikacji: 
czw., 13/03/2003

W SP nr 2 odbędą się pierwsze rozgrywki regionalne Ligii Pamięci szkół podstawowych. Uczniowie z 14 podstawówek będą rywalizowali m.in. w liczbie zapamiętanych słów ze słuchu, wyrazów w kolejności i wyrazów obcojęzycznych. Patronat medialny nad Ligą Akademii objęły "Gazeta Wyborcza" i Radio ESKA.

W regionalnych rozgrywkach będą brały udział czteroosobowe zespoły uczniów w dwóch kategoriach wiekowych (w wieku 7-12 lat). Rozgrywki wyłonią drużynę mistrzów regionu, a następnie mistrzów Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych. W czasie comiesięcznych rozgrywek uczniowie będą musieli popisać się m.in. jak najlepszym zapamiętywaniem w kolejności słów ze słuchu, zapamiętywaniem kształtów, wyrazów w kolejności, wyrazów obcojęzycznych i ich znaczeń, wyrazów przyporządkowanym liczbom.

 • Maciej Nowakowski - Jak powstał pomysł rywalizacji w Lidze Pamięci?
 • Aleksandra Kuczko, Akademia Nauki w Olsztynie - Chcemy nauczyć dzieci szybciej zdobywać wiedzę. Tylko wtedy nauka będzie przynosiła im radość. Teraz przeważnie kojarzy się z czymś strasznym, z klasówkami, z nerwami, stresem. Chcemy pokazać, że nauka nie musi być taka. Można się uczyć szybciej, a co za tym idzie - łatwiej.
 • MN - A dlaczego w Lidze startują jedynie dzieci w tak młodym wieku?
 • AN - Zaczęliśmy od najmłodszych dzieci, ale do rywalizacji włączymy w kolejnych etapach również starszych uczniów. Nasze badania pokazują, że nawet 15-latkowie nie rozumieją jeszcze, co czytają. Najlepiej naprawiać błędy w jak najmłodszym wieku. Od tego zależy, czy w przyszłości będą chciały się uczyć i czy będzie to dla nich przyjemne.
 • MN - Z Pani słów wynika, że udział w Lidze niesie same korzyści. Ale nie wszyscy są tego zdania, skoro do Ligi zgłosiło się 14 szkół? Gdzie reszta?
 • AN - Nie mam pojęcia. Tym bardziej że bezpłatnie szkoliliśmy nauczycieli, którzy przygotowywali dzieci do Ligi. Ci, którzy zdecydowali się przejść szkolenia i przygotować uczniów, są bardzo zadowoleni. Oni nie mają wątpliwości, że udział w Lidze i ćwiczenie pamięci dzieci przyniesie im korzyści.

Źródło: man2003-03-13, ostatnia aktualizacja 2003-03-13 19:47

Aktualności

25/06/2018

Wakacje 2018. Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/06/2018

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

17/05/2018

Klauzula informacyjna zgodna z RODO

30/04/2018

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny w czasie Majówki

03/02/2018

Akademia Nauki zaprasza na kursy robotyki i programowania dla chłopców i dziewcząt na bazie klocków Lego WeDo  2.0. Programy dostosowane są do wieku uczestników.

 

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

 • akademia nauki
 • dla dzieci olsztyn
 • tempoo_logo_1200.jpg

 • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

 • kartaduzejrodziny_www.png
 • w-m_karta_duzej_rodziny.png