Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Kursy szybkiego czytania na UWM

Data publikacji: 
wt., 14/01/2003

Zaczęła się sesja, a do egzaminu zostało niewiele czasu. Co robić - radzili studentom UWM trenerzy Akademii Nauki  w Olsztynie.

Pod hasłem "Dni efektywnej nauki" trenerzy Akademii przeprowadzili pierwsze szkolenie na UWM. - Oferujemy metody, dzięki którym zdobywanie wiedzy staje się mniej stresujące i bardziej efektywne - mówi Aleksandra Kuczko z olsztyńskiej Akademii Nauki.  Akademia Nauki powstała w 1998 r. i specjalizuje się w psychologii uczenia się. Oferuje liczne szkolenia z technik szybkiego czytania i szybkiego zapamiętywania.

Studenci przyszli na spotkanie z ciekawości. - Chcę zdobyć praktyczną wiedzę, która być może przyda się w czasie studiów i później w pracy - mówi Krzysztof Dwuraźny, student administracji UWM. Podobne spotkania - również cykliczne - odbywać się będą we wszystkich olsztyńskich uczelniach wyższych.

 • Maciej Nowakowski, dziennikarz GW - Czy jest metoda na opanowanie materiału na kilka dni przed egzaminem?
 • Michał Kotliński, trener Akademii Nauki: Nie ma cudów, ale najważniejsza jest zmiana nastawienia: chcę osiągnąć cel, więc go osiągnę. Wtedy wszystko się uda.
 • MN - Dlaczego kurs szybkiej nauki nie zaciekawił studentów? Na spotkanie przyszło tylko kilkadziesiąt osób.
 • Trener AN - Dla większości nauka nie jest niczym przyjemnym, bo trzeba w to włożyć dużo pracy, a efekt wcale nie jest gwarantowany. Więc o nauce studenci starają się nie myśleć, jeśli nie muszą. Pokutuje też myślenie, że nie warto się uczyć, bo to nie przynosi korzyści materialnych. Od jednego ze swoich uczniów usłyszałem: "Po co się uczyć, skoro Dudek [bramkarz reprezentacji Polski - red.] nie uczył się, a tyle zarabia?".
 • MN - Czy nie jest za późno, by ponaddwudziestoletnich studentów uczyć nowych metod uczenia się?
 • Trener AN - Nigdy nie jest za późno. Bez względu na wiek warto starać zmieniać swoje kompetencje, zdobywać nowe umiejętności. To jest szczególnie istotne, jeśli student chce coś w życiu zawodowym osiągnąć.
 • Student - Można, ale po co?
 • MN -  Czy masz receptę, by przygotować się szybko i skutecznie do egzaminu?
 • Andrzej J., student administracji - Nie stosuję żadnej metody. Jeśli jest egzamin, to trzeba się nauczyć i tyle.
 • MN - Długo pamiętasz to, czego się nauczysz?
 • Student - Nie, ale jeśli z czegoś będę korzystał kiedyś w pracy, na pewno mi się to przypomni. A zresztą obowiązuje zasada "trzech zet": zakuć, zdać, zapamiętać. Większość materiału to niepotrzebne "wypełniacze".
 • MN - A gdyby ktoś chciał Cię nauczyć, jak szybko przygotować się do egzaminu? Takie szkolenia organizuje Akademia Nauki...
  Student - Teraz o tym nie myślę, ale za jakiś czas... Pewnie za kilka lat będę żałował, że zmarnowałem czas, a po studiach niewiele zostało w głowie. Mądry Polak po szkodzie.

Źródło: man2003-01-14, ostatnia aktualizacja 2003-01-14 21:40

Aktualności

25/06/2018

Wakacje 2018. Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/06/2018

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

04/04/2018

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny w Święta Wielkanocy

17/02/2018

Czytaj szybciej, pamiętaj więcej, pracuj mniej - kurs dla dorosłych w Olsztynie. Nowy kurs od 11.05.2017 r.

03/02/2018

Akademia Nauki zaprasza na kursy robotyki i programowania dla chłopców i dziewcząt na bazie klocków Lego WeDo  2.0. Programy dostosowane są do wieku uczestników.

 

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

 • akademia nauki
 • dla dzieci olsztyn
 • tempoo_logo_1200.jpg

 • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

 • kartaduzejrodziny_www.png
 • w-m_karta_duzej_rodziny.png