Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Sprawne czytanie i dobra pamięć - klasa 1, 2

Sprawne czytanie i dobra pamięć - kurs dla uczniów klas 1 i 2

 

Opis kursu:

Nauka i podnoszenie sprawności czytania oraz odkrywanie wewnętrznych zasobów dla uczniów klas 1 i 2. Naukę czytania dzieci traktujemy jako proces twórczy. Dlatego dzieci są zaangażowane w uczenie się nie tylko intelektualnie, ale również emocjonalnie. Rozwijają kreatywność i zaspokajają swoją olbrzymią ciekawość, wykonując eksperymenty naukowe i wzbogacając się o ciekawą wiedzę. Aspekt emocjonalny to również szereg dram i gier społecznych, podczas których dzieci odkrywają swoje wewnętrzne bogactwo.

 

Program stwarza też warunki, aby Dziecko doświadczało złożoności świata: każde spotkanie to eksperyment, doświadczenie, obserwacja. Dzieci mają do dyspozycji skamieniałości i minerały, rysują węglem. Przy temacie o dinozaurach dziecko robi własny park jurajski, o Afryce - tańczymy tańce afrykańskie, robimy maski i bębenki. Oglądamy rośliny owadożerne oraz zadziwiającą roślinę pustynną, która z zasuszonego kłębka w kilka godzin przemienia się w zielony gąszcz. Dziecko poznaje zasadę działania m.in. silnika odrzutowego, termometru, aparatu fotograficznego (budujemy proste modele tych urządzeń). Dowiaduje się, jak powstają chmury, co to jest dźwięk i światło, jak to się dzieje, że samolot nie spada i skąd się bierze tęcza. Produkujemy wodór i obserwujemy zjawisko fotosyntezy.

 

Zajęcia są tak skonstruowane, żeby uruchomić możliwie wszystkie zmysły. Wplatamy gimnastykę równoważącą ciało – umysł - poprzez kinezjologię, która również ma działanie harmonizujące półkule mózgu. Rysowanie, obrazy i kolor mogą pomóc w uczeniu się, stąd Dziecko uczy się ortografii np. skacząc po słowach, robiąc wygibasy z ciała, pantomimy, czy kodując słowo problemowe w rebus.

Rozwój społeczny Dziecka wspomaga blok zabaw integracyjnych, podnoszących umiejętności komunikacyjne.

Również tutaj pracujemy nad dotarciem do zasobów dziecka, czyli nad budowaniem jego wewnętrznego przekonania „dam sobie radę”. Dzieje się to dzięki warsztatom, ćwiczeniom i zabawom, które wykonuje Dziecko.

 

Najważniejszym dla nas celem jest nauczyć dzieci jak się uczyć oraz rozwinąć ich sprawność czytania, pamięć i koncentrację. Dzięki opanowaniu nawyków „naturalnego uczenia się”, nauka staje się łatwiejsza i daje więcej radości, a mali uczniowie mają większą pewność siebie w szkole. Dzięki treningom, dzieci sprawnie organizują materiał, którego się uczą, zaczynają biegle czytać oraz szybko zapamiętują potrzebne im informacje.

 

Wskazówki dla rodziców

dla dzieci w tym wieku, eksperymentów nigdy dość. Można dziecku zakupić gotowe zestawy do eksperymentowania (zestawy MEHANO zawierają od 150 do 300 eksperymentów a ich koszt waha się w granicach 100 złotych). Dzieciom można czytać już bardziej zaawansowaną literaturę (oczywiście oprócz tej, którą dziecko samo preferuje), np. „Ania z Zielonego Wzgórza” – dla dziewczynek, „Winetou”, „Czarna Ręka na tropie” czy „Tomek w krainie kangurów” - dla chłopców. Jeżeli dziecko w tym wieku ma problemy z czytaniem, zachęcamy je do czytania komiksów (wychodząc z założenia, że lepsze komiksy niż nic). Nadal czytamy bajki terapeutyczne i opowieści z morałem, np. „Balsam dla duszy dziecka” wyd. Rebis.

 

Opinie rodziców

  • Moje dziecko lubi te zajęcia. Zauważyłam poprawę koncentracji  i wiem od nauczycieli, że zmiany na plus są w szkole też widoczne.
  • Dzieci otworzyły się. Nabrały pewności siebie. Pilnie ćwiczą w domu gry i zabawy z zajęć. Jestem bardzo zadowolona z faktu nie zostawienia dziecka bez opieki po zakończonych zajęciach, gdy na czas nie dojechałam, aby je odebrać. Telefon z Akademii mnie uspokoił, a dziecko nie bało się.

Opinia dzieci

  • Było super! Nauczyłem się szybciej czytać. Trenerka była bardzo fajna. Mam nadzieję, że kiedyś się jeszcze spotkamy.
  • Najbardziej podobały mi się eksperymenty.

 

Materiały:

Każdy uczestnik kursu otrzyma podręcznik kursu i dodatkowe materiały w cenie kursu.

 

Układ zajęć:

Kurs trwa 2 semestry (60 godzin).

Zajęcia odbywają się jeden raz w tygodniu (110 minut) w godz. od 16.30 do 18.25.

Plan zajęć dostosowujemy do kalendarza szkolnego.

Zajęcia w grupach 8 – 12 osób.

Kurs obejmuje 30 spotkań. Trzy spotkania przewidziane są na warsztaty dla rodziców, w czasie których dowiadują się oni o postępach swoich dzieci i poznają wiedzę, którą trenerzy Akademii wykorzystują w czasie kursu.

Akademia Nauki zapewnia bezpłatne konsultacje z trenerami kursu. W czasie spotkań trener pomaga dzieciom nadrobić opuszczone zajęcia (nieobecność, wyjazd...) oraz przeanalizować zgłoszone przez rodziców sytuacje związane z nauką czy zachowaniem dziecka.

 

Opłata za kurs:

Opłata za kurs wynosi od 160 zł miesięcznie. W przypadku wpłaty jednorazowej oferujemy duży upust. Więcej o upustach, systemie ratalnym, cenach i dodatkowych korzyściach z uczestnictwa w kursach Akademii można znaleźć w zakładce „Dla kursantów”.

 

Zapisy:

Kursy rozpoczynają się pod koniec września lub na początku października. Zapisy na nowy rok szkolny rozpoczynamy od marca.

Prosimy o dokonanie rezerwacji miejsca na kurs pod nr tel. 089 521-87-45, e-mailem: akademia@efektywna-nauka.pl lub osobiście w sekretariacie Akademii przy ul. Ratuszowej 3/1.

Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Aktualności

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

20/12/2017

Sekretariat Akademii Nauki nieczynny na Święto Bożego Narodzenia

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

01/09/2017

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

28/06/2017

Wakacje 2017! Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

09/05/2017

Czytaj szybciej, pamiętaj więcej, pracuj mniej - kurs dla dorosłych w Olsztynie. Nowy kurs od 11.05.2017 r.

23/01/2017

w Olsztynie w ferie zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png