Akademia Nauki Olsztyn

Szkolenia dotowane EFS
dla firm


Bezpłatne lekcje
Zapisy
Szukaj w serwisie
strona główna /
efs
Akademia Nauki centrala metodyczna w Poznaniu
osir
EduDzieci.pl
Małpi Gaj

K - Mały Odkrywca dla przedszkolaków 5-6 lat


drukuj

Opinie rodziców o kursie

*      Dziękujemy za czas, w którym nasze dzieci mogły lepiej poznać świat - rodzice Michała, Oli i Marty

*      Dziękujemy za uśmiech, radę i opiekę - rodzice Wojtka

*      Oby każda szkoła przyciągała dzieci tak jak ta - mama Kasi

 

 

Mały Odkrywca – kurs nauki czytania przez zabawę, rozwoju inteligencji i odkrywania świata dla dzieci w wieku 5 i 6 lat

 

Program dla przedszkolaków jest logicznie skonstruowaną grą przygodową, w której dzieci uczestniczą przez cały rok. Dzieci stają się podróżnikami, którzy znaleźli się na bezludnej wyspie. Na wyspie znajdują klucz, który przenosi ich w czasie i przestrzeni. Dzieci odbywają podróż, podczas której, poznają różne kontynenty, kulturę żyjących tam ludzi i obyczaje. Dzieci odgrywają szereg „mini dram”. Drama, czyli odegranie roli, którą dziecko samo dla siebie wymyśliło, jest swoistą okazją dla dziecka, do skontaktowania się tą częścią siebie, która zazwyczaj nie jest eksponowana w codziennym życiu. Dzieci przebierają się wykonując dla siebie stroje z kawałków materiałów, malują twarze. Pamiętam, jak kiedyś do Akademii przyszła matka z nieśmiałym dzieckiem. To „nieśmiałe” dziecko, na własnych plecach, wyciągało wszystkie dzieci na „brzeg” podczas odgrywania sceny „awarii samolotu na bezludnej wyspie”.

 

Dzieci mają również możliwość w różny sposób wyrazić siebie i głębiej uświadomić sobie swoje własne „ja”. Malują swój herb, będąc rycerzami, tworzą swój talizman w Afryce, czy przybierają indiańskie imię, które najlepiej określa jakąś cechę ich charakteru.

 

Również i tutaj jest dużo ruchu, zabaw literkami i wyrazami. Dzieci mają wprawki do pisania, np. piszą listy do rodziców, rozwijają spostrzegawczość, twórczość i kreatywność.

 

Dzięki wiedzy, którą nabywają, podróżnicy pomagają tubylczej ludności, która w zamian wskazuje im drogę w dalszej podróży. Dlatego podczas zajęć wykonywanych jest dużo eksperymentów, które wyjaśniają różne zjawiska chemiczne i fizyczne, z którymi stykamy się na co dzień.

 

Na przykład, żeby uratować afrykańską wioskę przed czarami złego czarodzieja, dzieci muszą spowodować, żeby 2 ping-pongi zawieszone na nitkach zetknęły się ze sobą. Nie można ich jednak niczym dotknąć! Rozwiązaniem jest dmuchnięcie między ping-pongi. Ruch powietrza zmniejsza ciśnienie między nimi i ping-pongi stykają się ze sobą. Aby znaleźć to rozwiązanie, dzieci poznają zasady aerodynamiki, robią eksperymenty, które pokazują im, dlaczego samolot lata, jak zmienia się ciśnienie powietrza, kiedy jest ono w ruchu.

 

Wskazówki dla rodziców.

Również wy możecie zacząć pisać do swojego dziecka listy od tajemniczego zajączka i inspirować w ten sposób dziecko do poznawania zjawisk. W ten sposób również dziecko będzie doświadczało w praktyce wartości czytania i pisania. Na rynku księgarskim jest teraz dużo książek przedstawiających eksperymenty dla dzieci. Warto robić je w domu. Jeżeli dziecko zadaje pytania, starajmy się odpowiadać rzeczowo. Odpowiedzi możemy szukać w Internecie czy w encyklopediach. W księgarniach można zakupić ilustrowaną encyklopedię dla dzieci. Jest również cała seria książek z cyklu „Dlaczego...”. Oczywiście nie samą wiedzą żyje człowiek. W tym wieku należy czytać dziecku wszelkie przeznaczone dla niego książeczki „Kubuś Puchatek”, czy „Słoń Trąbalski”. Dzieciom czteroletnim można pokusić się o czytanie bajek o emocjach, np. „Smok Lubomił i tajemnice złości” – cała seria tego typu wydana jest przez Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne. Dzieciom 5 i 6 letnim można zaproponować już poważniejszą literaturę, np. „Dzieci z Bullerbyn”, „Pipi Langsztrum”, czy „Tajemniczy ogród”. Warto podążać za dzieckiem w jego fantazjach i zabawach, odgrywać z dzieckiem mini dramy, których dziecko jest reżyserem.

 

Materiały:

Każdy uczestnik kursu otrzyma podręcznik kursu i dodatkowe materiały w cenie kursu.

 

Układ zajęć: 

Kurs trwa 2 semestry (60 godzin lekcyjnych).

Zajęcia odbywają się jeden raz w tygodniu (90 minut).

Grupy szkoleniowe  8 – 10 osób.

Kurs dostosowany do wieku i potrzeb uczestników. 

Kurs obejmuje 30 spotkań. Trzy spotkania przewidziane są na warsztaty dla rodziców, w czasie których dowiadują się oni o postępach swoich dzieci, poznają wiedzę, którą trenerzy Akademii wykorzystują w czasie kursu i przejdą skrócony trening szybkiego czytania.

 

W ocenie rodziców, którzy uczestniczyli już w tej formie dokształcania, są to bardzo cenne zajęcia. Dającą praktyczną wiedzę jak wspierać i rozwijać swoje dziecko.

 

Akademia Nauki zapewnia bezpłatne konsultacje z trenerami kursu. W czasie spotkań trener pomaga dzieciom nadrobić opuszczone zajęcia (nieobecność, wyjazd...) lub przeanalizować zgłoszone przez rodziców sytuacje związane z nauką czy zachowaniem dziecka.

 

Opłata za kurs:

Opłata za kurs może być rozłożona na raty. W przypadku wpłaty jednorazowej oferujemy duży upust. Więcej o upustach, systemie ratalnym, cenach i dodatkowych korzyściach z uczestnictwa w kursach Akademii można znaleźć w zakładce „Promocje i gratisy”.

 

Zapisy:

Zapraszamy na bezpłatne lekcje pokazowe kursów Akademii. Chcemy dać Państwu możliwość poznania metodologii, programów, trenerów czy siedziby Akademii przed kursem. Dzięki lekcjom pokazowym nasi kursanci "nie kupują kota w worku".

 

Udział w prezentacjach jest bezpłatny i do niczego nie zobowiązuje. Celem lekcji jest przekazanie wiedzy o kursie i Akademii oraz ułatwienie osobom zainteresowanym podjęcie przemyślanej decyzji o  wyborze kursu.

 

 

 

Prosimy o dokonanie rezerwacji miejsca na kurs pod nr tel. 089 521-87-45,

e-mailem: akademia@efektywna-nauka.pl lub osobiście w sekretariacie Akademii przy ul. Ratuszowej 3/1 (od 1. września 2010 r.)

 

 



Copyright © 2007 Akademia Nauki Olsztyn
tel./fax +48 89 521 87 45
tel. kom. +48 509 856 971
e-mail: akademia@efektywna-nauka.pl
e-mail: olsztyn@akademianauki.pl