Akademia Nauki - Olsztyn dla dzieci - kursy i zajęcia

zajęcia dla dzieci, Olsztyn, kursy, półkolonie, obozy, szybkie czytanie, techniki pamięci, Lego

Kontakt »

Jesteś tutaj

Kursy robotyki Lego - franczyza

Roboty atakują - dochodowe kursy dla dzieci

Kursy programowania i budowy działających robotów z klocków Lego cieszą się ogromnym zainteresowaniem dzieci.  Jest to chyba jedyny rodzaj zajęć, na które dzieci same chcą chodzić i proszą rodziców, aby je zapisali. 

 

Kursy programowania i budowy działających robotów z klocków Lego do niedawna dostępne były tylko w dużych miastach w oparciu o drogie licencje. Oferta Akademii Nauki wyróżnia się brakiem comiesięcznej marży od obrotów oraz opłat marketingowych. Tylko jedna niska opłata na starcie. Akademia pomaga także przygotować biznesplan do dotacji z urzędu pracy lub funduszy unijnych na rozpoczęcie działalności w średnich i małych miastach.

 

Kursy robotyki Lego przez zabawę  rozwijają wiedzę techniczną dzieci oraz pasję do tworzenia. Uczą pracy w zespole i rozwiązywania problemów. Przygotują chłopców i dziewczęta do odniesienia sukcesu zawodowego w takich zawodach przyszłości jak robotyka, mechatronika, nanotechnika, genetyka, automatyka czy informatyka. Są to oczywiście argumenty dla rodziców. Dzieciom wystarczy wizja godzin zabawy klockami Lego i tworzenia z nich robotów reagujących na polecenia i rozpoznających otoczenie. I to takich, jakich nie mają jeszcze w domu!

 

Na każdych zajęciach uczestnicy pracując w małych zespołach, budują roboty z zestawów Lego Mindstorms. Młodsze dzieci tworzą z kolorowych klocków Lego WeDo 1.0 i „ożywiają” lwa, krokodyla czy małpę grającą na bębenkach, a starsze samojezdne konstrukcje Lego WeDo 2.0 lub Lego NXT do zawodów sumo, odkurzacz do klocków czy gry w golfa. Wszystkie roboty mali konstruktorzy wyposażają w silniki, sensory (m.in. ruchu, odległości, światła, dźwięku, dotyku …)  i programują przy pomocy komputera. Sprawiają, że roboty wykonują konkretne zadania. Sami się przy tym świetnie bawią.

 

crocodile.jpg

Kursy skierowane są do uczniów szkół podstawowych (kl. I-VIII) i starszych przedszkolaków. Mają formę zajęć semestralnych. Dużym powodzeniem cieszą się także półkolonie, warsztaty dla całych rodzin i imprezy urodzinowe z robotami. Sprawia to, że biznes kręci się cały rok.

 

Oferta Akademii Nauki skierowana jest do osób szukających pomysłu na swój pierwszy biznes lub firm chcących poszerzyć swoją ofertę zajęć dla dzieci. Licencjobiorca Akademii dostanie nie tylko know-how (wiedzieć jak) promocji i prowadzenia szkoleń robotyki Lego, ale także komplet podręczników dla kursantów i trenerów oraz wzory materiałów promocyjnych. Licencje można także rozszerzyć o dochodowe kursy programowania dla dzieci Scratch i/lub Java.

 

nxt_po_linii.jpg

 

Całkowity koszt uruchomienia biznesu uwzględnia szkolenia trenerów, podręczników dla trenerów i uczestników, materiałów promocyjnych, zakupu zestawów Lego i laptopów potrzebnych do prowadzenia zajęć. Wszystko można sfinansować z dotacji na rozpoczęcie działaności gospodarczej dla bezrobotnych lub studentów. Spodziewane obroty to 10-15 tys. zł co miesiąc. Miesięczne przychody są większe od kosztów. Biorcy franczyzy prowadzą zajęcia pod własnym szyldem i na własny rachunek. Nie przyjmują nazwy Akademii Nauki dla swojej działaności gospodarczej.

 

wedo2_robot3_www.png

 

Informacja o licencjodawcy:

Akademia Nauki prowadzi kursy dla dzieci i młodzieży w Olsztynie od 2003 r. W jej zajęciach wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy uczestników z kilkuset szkół i przedszkoli. Co roku Akademia organizuje rozchwytywane przez rodziców półkolonie i obozy tematyczne. Oprócz robotyki oferuje także kursy efektywnej nauki i pokazy naukowe dla dzieci. Akademia jest partnerem Unuwersytetu Warminsko - Mazurskiego przy organizacji Nocy Naukowców UWM. „Gazeta Olsztyńska” (największy dziennik w północno – wschodniej Polsce) uznała Akademię za jedną ze 123 instytucji mających największy wpływ na życie mieszkańców Olsztyna. Więcej na http://www.roboty.efektywna-nauka.pl.

 

Wyślij maila na  adres franczyza@efektywna-nauka.pl i dowiedz się więcej!

Aktualności

25/06/2018

Wakacje 2018. Obozy i półkolonie Akademii Nauki w Olsztynie

18/06/2018

Godziny pracy Sekretariatu Akademii:

 

09/06/2018

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą pamięć, czytało szybko ze zrozumieniem i potrafiło koncentrować się na szkolnych zadaniach to zapisz dziecko zajęcia w Akademii Nauki

17/05/2018

Klauzula informacyjna zgodna z RODO

03/02/2018

Akademia Nauki zaprasza na kursy robotyki i programowania dla chłopców i dziewcząt na bazie klocków Lego WeDo  2.0. Programy dostosowane są do wieku uczestników.

 

22/01/2018

W ferie 2018 r. zapraszamy dziewczynki i chłopców na ciekawe półkolonie w Akademii Nauki.

 

warsztaty dla rodziców, Akademia Nauki w Olsztynie, Akademia Rodzica
12/12/2017

Akademia Nauki zaprasza na cykl 4 warsztatów dla rodziców w ramach „Akademii Rodzica”. Celem „Akademii Rodzica” jest wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci oraz promocja czytelnictwa.

25/09/2017

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty i pokazy Akademii  w czasie Dni Nauki oraz Nocy Naukowców UWM 2017.

Akademia Nauki jest oficjalnym partnerem UWM przy organizacji tych wydarzeń.

Zapisz się na newsletter

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych do celów marketingowych przez Akademię Nauki w Olsztynie.

Partnerzy

  • akademia nauki
  • dla dzieci olsztyn
  • tempoo_logo_1200.jpg

  • akademia nauki zajęcia i kursy dla dzieci i dorosłych

  • kartaduzejrodziny_www.png
  • w-m_karta_duzej_rodziny.png